Traktör seçimi halkında yardım !!!

Peki hocam ben bu zamana kadar Başak motorumuzun tork değerini öğrenemedim
Motor tork grafiğini bulamadım
Sizin bu konuda fikriniz nedir ? Bilginiz var mıdır ?
Bir de td 100 lerde hangi yılları önerirsiniz ?
Testteki modelle benzer motor haritası olması muhtemeldir.
1000-2000 rpm aralığı stabile yakın tork grafiği , 1600 rpm max tork devri , 2200-2400 rpm stabile yakın güç aralığı vardırlar.
1650 rpm , tork-güç eğrisi kesişim devri.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
3 silindir traktor ile küçük beklentiler ıçinde olmak lazim
4 silindir ile yapılan iş birbirini tutmaz traktor satın almak bu zamanda öyle kolay iş değil alacaksan işlerin büyük ise 4 silindir satın almak lazım
Haklısınız da verdiği tork değerleri yüksek olunca insan acaba diyor
Yoksa 3 silindirler çok çırpınıyor
Mesela mf 4709 95 beygir ama 3 silindir Torku da güzel insan korkuyor

• Beğen
Haklısınız da verdiği tork değerleri yüksek olunca insan acaba diyor
Yoksa 3 silindirler çok çırpınıyor
Mesela mf 4709 95 beygir ama 3 silindir Torku da güzel insan korkuyor
4700 ler benim de hoşuma gidiyor biçercide vardı, biraz sallı gibi göründü gözüme 2075 in çırpındığı yerde 4708 çok rahat gidiyordu

Ana iş traktör olarak 2075 kaldırmaz Mı yani işimizi sizce
Başak 2075 4*4 , Geniş Kabin , uzay kasanın ilk çıkan modelinin hala kullanıcısıyız.
Traktör garantideyken ayna mahruti dağıttı. Garantiden yapıldı.
Kara toprak tarlada 7 bacak çizeli traktörün rahat çekmesi gerekir.
MF 288G traktörünüz kadar performans verebilir.
TD90 ve TD100 de kullandık.
7 bacak çizeli 30 cm derinlikte 5-7 km/h hızda çekebilecek bir model tavsiye etmeye çalışıyoruz.
Çevrede ne gibi modeller kullanılıyor.
Bizdeki kara toprak yapısında yazılımlı T5 115 , 5 bacak çizeli 5-6 km/h hızla çekebiliyor.
Erkunt 85 Lüx, pompası ayarlı , 3,5-4 km/h, 110 Lüx, 6 km/h hızla , çizel çekebiliyor.

• Beğen
Arkadaşlar masseylerin bu 5430 5440 felan nasıl hocam kıraç arazi ye bize yeter mi sizce arkadaşlar sizler daha ıyı bilirsiniz 2017 felan ıyı dıyorlar
Köyde var, rampa tarla çok mu?
Kaç dekar yer işliyorsunuz senelik?
Mf ler boyundan büyük işlere yatkın, 5410 falan da yeter belki olmadı intercooler takılır, pompa ayarı yapılır 5430 ayarına getirilir. Her şeyleri aynı çünkü. Bizim köydeki 5430 şu anda 5450 ayarında mesela.

• Beğen

Köyde var, rampa tarla çok mu?
Kaç dekar yer işliyorsunuz senelik?
Mf ler boyundan büyük işlere yatkın, 5410 falan da yeter belki olmadı intercooler takılır, pompa ayarı yapılır 5430 ayarına getirilir. Her şeyleri aynı çünkü. Bizim köydeki 5430 şu anda 5450 ayarında mesela.
Senelik ortalama 350 ile 400 arası kıraç arazi işliyoruz rampa arazi bazı yerler var az önce Manisa Akhisar lı bir arkadaşla konuştum işini görüyorsa çok da borçlanmaya gerek yok dedi ama sadece nakite durma enflasyona ezilirsin dedi buğday zeytin ve pamuğun para etmeme şu an bankalar %38 yada 40 bandında faiz istiyorlar ondan dedi zeytin pek para etmiyormuş

• Beğen
Senelik ortalama 350 ile 400 arası kıraç arazi işliyoruz rampa arazi bazı yerler var az önce Manisa Akhisar lı bir arkadaşla konuştum işini görüyorsa çok da borçlanmaya gerek yok dedi ama sadece nakite durma enflasyona ezilirsin dedi buğday zeytin ve pamuğun para etmeme şu an bankalar %38 yada 40 bandında faiz istiyorlar ondan dedi zeytin pek para etmiyormuş
Geçen sene krediyle traktör alsak bu sene %100 kardaydık. Şu ortamda parayı bir yere bağlamak daha mantıklı. Traktör olmaz araba olur, arabayı takasa verip traktör alınır vs risk azaltılmış olur kanımca.