TRAKTOR TAVSİYESİ | 20000-34000 arası çiftçeker |YARDIM

Ynt: TRAKTOR TAVSİYESİ | 20000-34000 arası çiftçeker |YARDIM

Zetorun arkası düne kadar yoktu hadi onu anladık.. ama landini anadolu motorun elinde.. hak ettiği yerde değil.. mc cormic de öyle..

Burda hepsi topu 2-iki landini var mesela.. onlarda geçen sene girdiler..

Landini ve Mc Cormick bizim taraflarda epey tutulmaya başladı. Daha önce bahsetmiştim 2011 yılında komşusu Landini aldığı için beğenmeyen bir kişi şimdi Landini almak için uğraşıyor. Mc cormick ise bizim taraflardaki çoğu kişiye göre ' -piyasanın en iyi traktörü!- ' Açıkçası bizim 70-56 ' nın koltuğu şu sıralar sallantıda yerine ikinci el mümkünse temizLandini Mc Cormick yada Tümosan almayı düşünüyoruz an itibarıyla.
Tümosan ' a dönersek: son 6 yıl içinde yakınlarım toplam 6 adet farklı model sıfır Tümosan aldı. Genel olarak çekişi çok iyi pulluk performansı şahane ama biraz dayanıksız geldi gözüme. Eski 74-80 ' ler ve 2010 civarı 70-80 ler sorunsuz diyor ustam.

Landiniye de ikizi mccormige de sözüm yok.. ama tumosanin yenisine para vermem gibi.. eskilere lafım yok..

Ama şurası kesin bi motorun yaygin olmaması kötü olduğunu kesinlikle göstermez.. piyasa ticaret farkli bise..

Bi örnek.. geçen 80 lik 2012 ama 0 km zetor 80 düştü ilana.. 60 tl.. istanbul da. Bilmeyene bedava versen korkar almaz.. 1 sene geçse satılmaz.

Yeminle haftası dolmadan 59 a sivas a zetorcuya gitti.. önceden 2. eli zayıf diyordum.. bu kaçıncı denk geldi 3-5 günde satılan zetor mesela..

Kaliteyi ucuza alayım dedi mi böyle markalara yönelmek lazım derim

35 bine 3.085 i almanız mümkün değil. 65-46 lar var, o fiyat aralığında ya da 96-98 modellerde same, hurliman marka traktörleri alabilirsiniz. Şu an Adana da 59 plaka 34 bine alabileceğiniz 70-56 DT 95 model beyinden hidrolik rotsuz traktör var.

Arkadaşlar 76 model 540 traktörüm var ben orijinal egzozunu bulamıyorum başka egzozu denedim ama aynı sesi vermiyor orjınal ekOzu nü yapan veya satan var ise iletişim bilgilerini yazarsanız çok sevınırım[size=14pt][/size]