traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

Ynt: traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

POYRAZLI SALİH link=topic=6550.msg69768#msg69768 date=1219960181' Alıntı:
CVT şanzıman kullanıyor otomatik veya yarı otomatik bi şanzıman değil
bu konuda bilgi verebilirmisin seymen ..şanzumanda dişli var mı yok mu.??

atilla link=topic=6550.msg69770#msg69770 date=1219960409' Alıntı:
bu konuda bilgi verebilirmisin seymen ..şanzumanda dişli var mı yok mu.??

T 8000 serisi
http://www.trekkerenwerktuig.nl/nieuws/detail.php?nodeid=1&id=536
buda yeni çıkan PUMA 225
http://farmphoto.com/fpv2/thread.aspx?mid=612250
156cy8.jpg

atilla link=topic=6550.msg69785#msg69785 date=1219962082' Alıntı:
şanzumanda dişli varmı ? yokmu ? sorusunun cevabını net olarak göremedim seymen.....resimlerini yayınlarsan sevinirim...

abi CVT şanzımanda dişli war mı ???
Puma ve T 8000 serisinde CVT şanzıman var
CVT şanzımanın resmi bende yok olan varsa göndersin hep beraber görelim

Arkadaşlar CVT bildiğimiz alışagelmiş şanzımanların teknolojik olarak bir üst düzey daha gelişmiş modelidir vs vs ve cvt diye adlandırılır

FENDT VARIO şanzımanıda CVT tekniği olarak geçer fakat diğer CVT lerden çok farklı bir yürür sistemine sahip bir şanzımandır asla karıştırmayın VARIO da esas şuna dayanır yağ basıncıyla haraket eden bir makinadır ve bu teknikte ve prosesde yürüyebilen bir makina yoktur detaylı bilgi için FERRUH ustamızın yazısını okuyabilirsiniz

POYRAZLI SALİH link=topic=6550.msg69798#msg69798 date=1219965767' Alıntı:
abi CVT şanzımanda dişli war mı ???
Puma ve T 8000 serisinde CVT şanzıman var
CVT şanzımanın resmi bende yok olan varsa göndersin hep beraber görelim
dişli olduğu zaman , kademe yi engelleyemezsiniz ...otomatik bile olsa hızlanırken bir kerkme hareketini hissedirsiniz... vario da en ufak bir kerkme hissedemezsiniz..araba boştayken gazına basar gibi davranır...vario da dişli yok...bulamadım...bulsaydım da bu tartışmalar olmasaydı....

atilla link=topic=6550.msg70271#msg70271 date=1220192924' Alıntı:
dişli olduğu zaman , kademe yi engelleyemezsiniz ...otomatik bile olsa hızlanırken bir kerkme hareketini hissedirsiniz... vario da en ufak bir kerkme hissedemezsiniz..araba boştayken gazına basar gibi davranır...vario da dişli yok...bulamadım...bulsaydım da bu tartışmalar olmasaydı....

abi birde makini aşırı yük altındayken ( aşırı yük ) otomatik şanzımanlı makinanın kademe yükseltip alçaltmasında da uzun vadede sıkıntılar olabiliyor bana bunu bir arkadaş 2004 model X marka 110 hp makinasında 4 sefer baskı balatada problem yaşadıklarını anlatmıştı

http://www.izlesene.com/video/arabalar-ferruh-usta-820-show/495908

baskı balata sisteminde her zaman kayma söz konusudur..bu verim kaybına ,sürtünmeden dolayı aşınmaya ve değiştirmeye sebep olur düşüncesindeyim....john deere perma debriyajla bu sıkıntıyı en aza indirmiştir...( vitesli traktörlerde )...

atilla link=topic=6550.msg70320#msg70320 date=1220201397' Alıntı:
baskı balata sisteminde her zaman kayma söz konusudur..bu verim kaybına ,sürtünmeden dolayı aşınmaya ve değiştirmeye sebep olur düşüncesindeyim....john deere perma debriyajla bu sıkıntıyı en aza indirmiştir...( vitesli traktörlerde )...

ve halen daha baskı balatayı geliştirmekte olduğunu duymuştum jd nin

bir makinada , % 1 verim fazlalığı bile önemlidir ...100 gün çalışma zamanında 1 gün bedava çalışıyor demektir...verim artıkça bedava gün sayısı da artar...saygılar...

atilla link=topic=6550.msg70327#msg70327 date=1220201880' Alıntı:
bir makinada , % 1 verim fazlalığı bile önemlidir ...100 gün çalışma zamanında 1 gün bedava çalışıyor demektir...verim artıkça bedava gün sayısı da artar...saygılar...

atilla abi bende şöyle bir örnek vermek isterim 100 litre yakıt deposuna koyduğumuz mazotu nekadar verim olarak makinadan alıyoruz yada ne kadarını kayıp olarak egzostan atıyoruz, mekaniğinde yok edeyoruz bu önemli ve üzerinde durulacak bir konu her makina işleyen parçaların tümü verim ve kayıp ikilemi arasındır ama herzaman verim baskın gelmeliki kayıplar yok olsun minimize edilsin buna örnek FENDT VARIO şanzımandır

arkadaşlar ehp okudum ama kimse yakıttan bahsetmedi bende jd diyorum cünkü nh den az yakyor ve cekişide fazla artı olarak cifttede nhden seri gidiyor ben aramam öyle dişli felan cok iş görcek salam olcak az yakcak bence öyle saygılar

arkadaşim sen hangi serileri kıyaslıyon yakıt olarak
burda tm 120 6020 elite j d 6430 3 motor beraber tarla sürdük aktarma idi üçüde aynı gidiyordu 120 de 5 li ötekinler 6 li yakıt olarak j d fazla yaktı
ayrıca j d ağir motor çekişi ondan iyi
ve sert yerlerdede sürdük n h daha seri
sen hiç havuç tarlası sürdünmü new holland bayılmaz
ama j d bayılır saygılar

new holland ın yeni serileri , ön süspansiyon konusu hariç , T 7000 ve T 6000 modelleri dengeleri değiştirecek diye düşünüyorum...