traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

Ynt: traktörde , NEW HOLLAND mı ? JOHN DEERE mi ?

arkadaşım bende cumralıyım cok havuc yeri ürdüm halada sürmekteyim hem ben 6420 ye 6 14 numra pulluk takıyorum dölümünde 5 litre yakıyor artı 25 km yol gidiyorum bilirsinizki bu tür motorlar yolda daha cok yakar benim depo 170 litre alır 4 güne bir dolduruyorum havuc cekerken iceri cumradan kaşınanandan bide new holland çiftte seri gider demişin alakası bile yok ben de bide tl100 var nerden aldım bilmiyorum başıma bela oldu 4 lü 14 lü dönerli pullukta 2nin 2 siyle ancak gidiyorum lütfen arkadaşalr bana nh demeyin saygılar

ramazan sana ozaman bişi sorcam kardeşim madem öyle nh iyidi amcanda sende bu traktörü gördü nasıl iş yaptıgınıda görmüştür neden ozman gittide 3 tane jd aldı hemde elinde birde l95 vardı üstelik onuda sattı haksızmıyım kardeş

sen bikere tl 100 a ile 6420 yi kıyaslama arada çok fark var 95 bg 110 bg 15 bg çok şey değiştiriyor çiftte
6420 ile ts 110 deltayı kıyasla yakıtta
burda tl 100 a çok gayette memmunlar
l 95 i 10 sene kullandılar gazi oldu 10 sene tek kullandilar l 95 i yinede iyi dayandı biz alalı 2 sene oldu tm yi burda bi adamda 6 tane n h var ona bakarsan
birindede 5 tane n h var
sendemi havuç ekiyon kimlerdensin belki tanidiğimiz arkadaşsın

sen tanımazsın ama ne dedigimide anlamadın sen birinde 6 lı birinde 4 lü takılı diyorum tamam arada 15 beygir var ama 110 dada iki tas fazla var onu neden hesaba koymuyosun onun ciftinide gördüm merak etme bana övme nh yi kullanıyorum işte madem on sene kulladıydı nh alsaydı niye jd aldı amcan

yakın arkadaşimda var 6420 6 lida ideal deil en iyisi 5 li diyor hem havuç yerinde 6 li 14 ile gitmek mümkün deil 6420 ile gidersin ama zevk alamassın sürdüğün çiftten amcamgil son motoru almadan önce n h 5050 alcaklardı ama rekabet var j d ile n h satışinda son anda j d aldılar
burda bi adamda hem j d var hem n h biri diyor n h iyi j d iyi deil
tekrar başka bi adamdada aynı n h j d var oda j d iyi n h iyi deil diyor

valla öyle bi zevk veriyorki kardeşim sen saddamın 120 lik lerini biliyosun demi onla aynı tarlada çift sürdüm bi ara degiştik moturları yaa öldüm anlatamam sürene kadar ikiside aynı gidiyoo ama biraz nh hile yapıyodu sonra one öle lift otamatigi sonra o fitesler felan öldü yaa aman abi uzak kalsın hem ikisinin arasında dag var birinde ford kargo motoru var birinde euro3 motoru var biri 4 piston biri 6 piston şimdi sorarım 6 pistonlumu daha iyi gider 3 pistonlumu bekliyorum cvp bını

ramazan abı ugrasma bosver ya j.d 6420 modelı bnce turkıye sartlarında sulu veya kuru tarımda ugrasılacak motor degıl motoru oyle yapmıslarkı arada kalmıs 6 lı takıyosun 12 ınc motor zar zor cekıyor suluda hıc cekmıyor 5 lı takıyosun 13 ınc bu seferde cok super cekıyo ama onun hakkı 13 ınc 5 degılkı yakıtına gelınce yakıtı her motr gıbı 2-5 -3 lıtre arası
bence her yonden new holland ustun (on suspansıyon sıstemı harıc j.d 6030 serılerınde on suspansıon opsıyonel) cekıs bakımından new holland tm ıle j.d tarlada kosan akrabam var tm den daha cok memnun

tm 120 mekanik onda özellik bekleme sen yakıtına bak hangisinde kargo motoru var tm 120 ile bizzat ben sürüyorum çiftleri ben hiç yorulmuyom ama güçlü olan daha iyi gider

salih sen de baya anlıyosun herhalde yavrum bakıyorum da bayagı bilgin var senin ama sen biraz büyüde gel tamammı hadi sana gelince ramzan 6 piston daha seri gitmesi lazım ama gidemiyoo korgo mototu hangisinde jd olacak deilyaa tabiki 120 de

ben bu sitede çok şey öğrendim tm lerde kargo motoru olduğunu n h 95 bg ufak olanlarının çin mali olduğunu ilk duyuyorum
tm serileri 2003 te tasarım üdülü alan traktörler ayrıca powerstar motoru var kargo deil

ya sen ısıne bak powerstar 7500 lıtrelık motor 6 sılındır 2003 yılı tasarım odulu tm120 den sen ne konforu beklıyonkı sonucta mekanık motr j.d yıde bılıoz 6820 ıle shıft yapa yapa kolumuz koptu bıraz yuk attık asfalta cıkınca azbı yokus gorsun baslıo tık tık dumeye bas toplamıo vıtes dusur

salih link=topic=6550.msg89028#msg89028 date=1225125335' Alıntı:
ramazan abı ugrasma bosver ya j.d 6420 modelı bnce turkıye sartlarında sulu veya kuru tarımda ugrasılacak motor degıl motoru oyle yapmıslarkı arada kalmıs 6 lı takıyosun 12 ınc motor zar zor cekıyor suluda hıc cekmıyor 5 lı takıyosun 13 ınc bu seferde cok super cekıyo ama onun hakkı 13 ınc 5 degılkı yakıtına gelınce yakıtı her motr gıbı 2-5 -3 lıtre arası
bence her yonden new holland ustun (on suspansıyon sıstemı harıc j.d 6030 serılerınde on suspansıon opsıyonel) cekıs bakımından new holland tm ıle j.d tarlada kosan akrabam var tm den daha cok memnun

Adaş siz neyi tartışıyonuz ben anlamadım... adam biri 4 diğeri 6 silindir diyor... sizde TS 110A Plus'ı devreye sokunsana...
ben kısaca bi karşılaştırma yapim :

John Deere 6030 Premium Plus Serisi Broşürü :
http://www.deere.com/tr_TR/products_ag/brochures/tractors/6030_Premium.pdf

New Holland T 6000 Serisi Broşür :
http://www.newholland.com.tr/Portals/1/Products/Tractors/Ithal/T6000_Serisi/Brosur/T6000.pdf

__________________________________________________________________________________

biz burdan NH T 6020 Elite ve JD 6430 serilerini baz alalım...

John Deere 6430 Premium Plus

MOTOR PERFORMANSI
Nominal Güç (97/68 EC) : 120 hp (88 kW)
Azami Güç (Akıllı Güç Yönetimi ile) 97/68EC : 134 hp (99 kW)
Tork rezervi : % 40

MOTOR ÖZELLİKLERİ
Tip : PowerTech Plus, CommonRail, Silindir başına 4 Valf, Stage III A Emisyon seviyesi,
Emiş : Değişken Geometrili Turbo, Intercooler ve Egzoz Gazı Sirkülasyonu
Silindir adedi/hacmi (ccm) : 4/4530

PTO – Kuyruk Mili
Tip : Elektro-hidrolik kontrollü yağ soğutmalı çoklu diske sahip debriyaj
HİDROLİK SİSTEM : PFC Sistem (basınç ve debi kontrollü), yük hassasiyetli
Maksimum kaldırma kapasitesi (kg) : 6040

ÖN AKS
TLS Plus – Ön süspansiyon sistemi : Opsiyonel

AĞIRLIK
Yüksüz Ağırlık (kg) : 4750
_____________________________________________________________________________________

New Holland T 6020 Elite

MOTOR
Tipi : New Holland NEF
Silindir Sayısı : 4/Turbo/İntercooler
Silindir Hacmi : 4.5
Yakıt Enjeksiyon Sistemi : Common-Rail
Valf Sayısı : 16
Güç-ISO TR 14396 (HP) : 112
Güç (Ek Güç Üretimi ile)-ISO TR 14396 (HP) : 132
Tork @ 1400 d/d - ISO TR 14396 (Nm) : 520
Tork @ 1600 d/d (Ek Güç Üretimi ile)- ISO TR 14396 (Nm) : 550
Tork Rezervi : % 46
Hız Yönetim Sistemi : Standart

HİDROLİK SİSTEMİ
Lift O-Matik : Standart
Çeki Kontrol Tipi : Elektro-Hidrolik
Maximum Kaldırma Kapasitesi (Kg): 7864

İSTEĞE BAĞLI ÖZELLİKLER
Ön Aks Süspansiyon Sistemi : Opsiyonel
Sürüngen Vites Seçeneği : Opsiyonel
Süper Dümenleme Özelliği : Opsiyonel
Ön Hidrolik ve PTO : Opsiyonel

AĞIRLIK
Toplam Traktör Ağırlığı (Kabinli-Ek Ağırlıksız) Kg : 5010
Ek Ön Ağırlıklar (adet-Kg) : 18-45
Ek Arka Ağırlıklar (adet-Kg) : 6-45

Şimdilik benden bu kadar inanmayanlar broşürleri inceleye bilir...

bu ikisinide kullanmasam size inanacam valla ramazan kardeş haklısınz diyecem ama ikisinide kullandım be kardeş övme bana artık şu nh leri hele tm120 yaa lütfen rica ediyorum iyi geceler haaa yarın havuç yükleycem gelde bak nasıl cıkıyorum tarladan jdyle

6020 elite dayımda var çok güzel motor 6 li 14 lü pullukta anızları sürüyorken tm 120 de 5 li 14 lü tm 120 ye basıyordu çok manyak bi makine o halde tm 120 den az yakmiştı çekişide çok güzel motorda zorlama diye en ufak bişey yok
j d le çamurda havuç yüklemesi çok zor hidrolikleri salıveriyor okan ondanda bilgin vardır sanirim aynı kepçeyi adamm 70 66 dt ye takıyor kaç senedir sorun yok 70 66 sı olanında 2 tane 6420 si var
ayrıca amcamgilin 4 tane j d resi var 5820 yi komşusuyla değiştirdiler tl 100 a ile çünkü arkaya forklift takıyorlar buzhaneye havuç koymak için tarlada römorka havuç dolu sandıkları koyuyorlar o kadar j d nin içinde tl 100 a başkasından alıpta kullanmak çok acı bi durum saygılar

amcanın *****(şahısa hakaret) o bikere beceremiyosa geliyim ben yükleyim kardeş hem o kepcede siz hidroliktemi kaldırıyosununuz benim bildigim bu kepcelrde lifler kullanılır hidrilik saten altta salık vaziyette duruyor ama bilemiyorum artık bak bügünde jdy le yükledim havucu bügünde camurdu ama hic sorun yapmadı sen amcanlara söyle beceremiyorsalar ciddi ciddi gelem hemde kendi motorum la

arkadaşim okan burda iki tane traktör markası tartışıyoruz birbirimizi kırmayalım salak diye falan sonuçta bi makine ikiside ikisininde iyi ve kötü ve yanları var saygılar

kardeşim ben kimseyi kırmam damarıma bsamadıkca siz jdyi kötüleyince bide amcam jdyi başkasına verdi tl100 aldı deyince şarteller attı bak öbür tarfata da 6330 u kötülüyo class cılar arkadaş dayanamam kesinlikle yap yorumunu gec ne köötülüyon kzıdıgım nokta bak yine söylüyom arkadaşım madem 10 sen nh kullandı bu amcan neden gitti jd aldı senin aklın mantıgın alıyomu rekabet demişin ben rekabete bakmam arkadaş bizim burdada sameler vardı bende samemi alsaydım rekabet vardiye bak ebn bitane aldım nhyi ama niye biliyonmu sırf makine icin bana gööre tek özelligi o sadece makiney koşoyurum havuc söküyo sen şimdi sorcan niye jd yi baglamıyosun diye bende diyecemki camurda rabayı nhmi cekecek yaa anladın demi şimdi bak sende kendi agzınla söyledin hep ara işi yapıyoo fork lif kaldırıyo havuc yüklüyoo diye kardeş en iyi sen sus batıyosun lütfen benle ugraşma kırmalım kalbimizi iyi akşamlar