Traktörlerde Chip Tuning Uygulaması

Ynt: Traktörlerde Chip Tuning Uygulaması

sebazios link=topic=83169.msg992685#msg992685 date=1428801289' Alıntı:
Bizim 1978 model JD 1120 ' ye yaptırma niyetim vardı. Tuning Servise götürdüm. Elektronik akşamının çok karmaşık olduğunu, bu yüzden uygun box bulabilmenizin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

'Software ' de durum ne,' diye sordum. Onda da güvenlik protokolünü aşamıyorlarmış.

Şu anlık beklemedeyiz ama açıkçası pek umudum yok.

Bi noktadan sonra çok gelişmiş traktör de başa bela..

Trollsün abi ya :D

Ynt: Traktörlerde Chip Tuning Uygulaması

Hüseyin ASLAN link=topic=83169.msg992678#msg992678 date=1428796202' Alıntı:
Berk kardesim takipteyim.Bilalim senin traktoru 100 luk yapmak kolay pompa ayar ile bu mumkun. Sadece 100 luk Tdd nin pompa yuvalari ve debrayaj balatasi farkli diger butun organlar ayni ceride unutmayalim tabi
Abi Ben Bu Tarihte Sana Bunu Söylerken Pompa Ayarına Gitmiş Bide LDA mı ne değişmiş amcamın demesine göre. Önceden Bi Bayılma Vardı Motorda Şimdi direk düzelmiş. Gayet iyi olmuş :D Yani chipsizde oluyormuş :D

Traktor ve biçerdöver chiptuning için hertürlü sorularınızı cevaplayabilirim sizlerden isteyim traktör ve biçerdöverinizin marka modelini
bildirmeniz %100 net cevabını size bildirelim 500 adet referans uluslararası garanti
ile size bilgi
verelim saygılae

• Beğen
Tepkiler: abici
Ben bir yıldır Racechip kullanıyorum mf 5445 epey hissedilir fark var.hersey aynı diyoruz üst modeliyle 5455-5460 ama hararet ağır işlerde bi tık daha yukarı kalkıyor.yazılım yerine bunu satın aldım cok kolay montajı var.tavsiye ederim

Traktor ve biçerdöver chiptuning için hertürlü sorularınızı cevaplayabilirim sizlerden isteyim traktör ve biçerdöverinizin marka modelini
bildirmeniz %100 net cevabını size bildirelim 500 adet referans uluslararası garanti
ile size bilgi
verelim saygılae

Merhaba öncelikle foruma hoşgeldiniz. Varsa firma adınızı veya mobil hizmeti bilgisi alabilirmiyiz ?

• Beğen
Tepkiler: ecuturkey

Ben bir yıldır Racechip kullanıyorum mf 5445 epey hissedilir fark var.hersey aynı diyoruz üst modeliyle 5455-5460 ama hararet ağır işlerde bi tık daha yukarı kalkıyor.yazılım yerine bunu satın aldım cok kolay montajı var.tavsiye ederim

yazılım ecu (beyine) yapılan bir uygulamadır 5445 5455 tractorlere yaptıgımız uygulama çoktur hararet sorunumuz yoktur .Box ile yapılan tuning işleminde rail basınç değer ile beyin aldatma yolu ile artış sağlanır oysa yazılım ile tüm ecu kontrol altına alınır aldatma yoktur box tuning tavsiye etmiyoruz

değerler şu şekildedir
Chiptuning Massey-Ferguson 5445 - CR - 129 PS
Original hp l:129
Yazılım sonrası :160
Original tork :420
Yazılım sonrası tork :580
yakıt tasarruf 2,80 litre

Son düzenleme:
Yaklaşık 40 modelde türkiyenin her yerinden referans olarak çifçi kardeşlerimizin telefonu özelden verilir....Fiyat sormayınız trakkulup yöneticisi ile yapacağımız buluşmadan sonra trakkulup üyelerine özel bir kampanya düşünüyoruz yönetim tarafından kabul ve destek görürse...ilk mesajımda yazdığım gibi her konuda real bilgi verebilirim 1.amaç bilgilendirmek saygılar

• Beğen
Tepkiler: EROL AKGÜN
ile size bilgi
verelim saygılae

Konuya en sağlıklı yanıtlama yapabilecek bi referans olması trakkulup için çok manidar olmuş.sitemize hoş geldiniz.Bu yazılım hususu hakkında vereceğiniz bilgiler ve orneklemeler işin doğruluğu için önemli bir konu.Yazılım olayı bilenin de bilmeyenin de aktardığı bi konu olduğu için cevrede olumsuz yaklaşan bir çok kişi var.Çok geniş bi,urun gamında kullanılabilirliği olduğu için konuyu artı varsa eksiler performansı ve geleceği konusundaki bilgileri bir açıklama ile belirtmeniz hem sitemiz hemde konuyu dışarıdan takip eden kişiler için faydalı olacaktır.

• Beğen
Konuya en sağlıklı yanıtlama yapabilecek bi referans olması trakkulup için çok manidar olmuş.sitemize hoş geldiniz.Bu yazılım hususu hakkında vereceğiniz bilgiler ve orneklemeler işin doğruluğu için önemli bir konu.Yazılım olayı bilenin de bilmeyenin de aktardığı bi konu olduğu için cevrede olumsuz yaklaşan bir çok kişi var.Çok geniş bi,urun gamında kullanılabilirliği olduğu için konuyu artı varsa eksiler performansı ve geleceği konusundaki bilgileri bir açıklama ile belirtmeniz hem sitemiz hemde konuyu dışarıdan takip eden kişiler için faydalı olacaktır.

Öncelikle sıcak karşılama için teşekkur ederım bugun pıyasada bır cok yazılım fırması mevcut kucuk araclar ıcın onlarcasını bulabılırsınız ancak konu tarım aracları olunca konu çok farklı kesınlıkle saha tecrubesı referans tecrube uluslararası destek şart biz bunlara vakıf olduğumuz için herkese acık bır forumda bu sekılde ortaya çıktık 5 yıllık saha tecrubesı 7 ulke ıle partner bağlantımız 500 un uzerınde referans biçerdover traktor vinç kato uygulamamız adil fiyat polıtikamız bilgilerimizi paylaşma ihtiyacımız hasıl oldu tesadufen forumu gordum içerdeki sıcak dıyalog hosumuza gitti uye olduk konuyu başlattık hiç bir şekilde başka forumlarda adımıza rastlamanız söz konusu değil bizim için ilk ve son dur tekrar ediyorum amacımız pazar değil bilgilendirmektir ecuturkey ekibi olarak extim new holland türkiye iran rusya azerbaycan tek yazılım firmasıyız takdir edersiniz sezonda tüm türkiyeyi karış karış gezmek durumundayız.Bazen cevaplarda gecikme olursa mazur görünüz yoğunluk esasına göre her mesaja muhakkak cevap verilecektir saygılar

Öncelikle sıcak karşılama için teşekkur ederım bugun pıyasada bır cok yazılım fırması mevcut kucuk araclar ıcın onlarcasını bulabılırsınız ancak konu tarım aracları olunca konu çok farklı kesınlıkle saha tecrubesı referans tecrube uluslararası destek şart biz bunlara vakıf olduğumuz için herkese acık bır forumda bu sekılde ortaya çıktık 5 yıllık saha tecrubesı 7 ulke ıle partner bağlantımız 500 un uzerınde referans biçerdover traktor vinç kato uygulamamız adil fiyat polıtikamız bilgilerimizi paylaşma ihtiyacımız hasıl oldu tesadufen forumu gordum içerdeki sıcak dıyalog hosumuza gitti uye olduk konuyu başlattık hiç bir şekilde başka forumlarda adımıza rastlamanız söz konusu değil bizim için ilk ve son dur tekrar ediyorum amacımız pazar değil bilgilendirmektir ecuturkey ekibi olarak extim new holland türkiye iran rusya azerbaycan tek yazılım firmasıyız takdir edersiniz sezonda tüm türkiyeyi karış karış gezmek durumundayız.Bazen cevaplarda gecikme olursa mazur görünüz yoğunluk esasına göre her mesaja muhakkak cevap verilecektir saygılar

Ozaman artık can alıcı soruyu sorma vakti geldi :)

2006 New Holland CX 740

1) Yazılım sonrası ne olur daha evvel bir biçerdövere uygulama yapıldımı sonuç ne oldu ?

2)Bu makinaya beyine manuel müdahale etmeden direkt soketten yazılım gerçekleştirebiliyomusunuz ?

3)Chiptuning sonrası normal araçlarda normal kullanım esnasında yakıt tasarrufu sağlanıyor fakat gazlama ile kullanılırsa chiptuning orjinalden biraz daha fazla yakmaya sebep oluyor, biçerdöverin sürekli tam gaz çalıştığını düşünürsek (yani tork bandında değil beygir bandında) tam gaz çalışan bir motora güçle beraber yakıt tasarrufu sağlayacak yada en azından orjinal yakıt değerini koruyacak map geliştirmesi mevcutmu ?

Bu kalemleri cevaplayıp geçebilirseniz sitede en büyük referansınız ben olurum :)

Yaklaşık 40 modelde türkiyenin her yerinden referans olarak çifçi kardeşlerimizin telefonu özelden verilir....Fiyat sormayınız trakkulup yöneticisi ile yapacağımız buluşmadan sonra trakkulup üyelerine özel bir kampanya düşünüyoruz yönetim tarafından kabul ve destek görürse...ilk mesajımda yazdığım gibi her konuda real bilgi verebilirim 1.amaç bilgilendirmek saygılar

sitemize hoşgeldiniz .

• Beğen

Bir kaç tane oldu :)
referans veririm açar konuşursunuz esas olan sizin biçerin modelidir maalesef ondan yapmadık tc 5070 tc 5080
tc 5.80 cx6080 cx 5090 modelleri yaptık yaklaşık 3.80
litre tasarruf saglandı diğer markalara değinmiyorum siz nh cisiniz o yüzden :) kısaca sonuç olumlu

2 makinaya yada makinalara obd soket ile connect oluyoruz müdahele nh de yok

3 nh biçerdöverlerde 50
hplik güç artışı söz konusu torka dayalı bir artış söz konusu değil
1050 devirde kullanım ile 2100 devir arasındaki tüm kullanım modlarında parametreler lineer doğrultuda ayarlandığı için yakıtı fazla yakması söz konusu değil yarın size real dyno sonuçlarınıda görsel olarak yayınlarım saygılar

@ DuSTeRo sizin ecu (beyin) EPROM 10373XXXX ise harici programlama gerekebılır

bu ise sokmeden olur
BOSCH - MS6.3 - Flash 256K x 16

248 hp orjinal
yazılım sonrası artış 35 hp
yakıt tasarrufu 2,20 litre

Son düzenleme: