Yeni TDD serilerindeki tork meselesi nedir?

Ynt: Yeni TDD serilerindeki tork meselesi nedir?

ismail_17 link=topic=59037.msg636511#msg636511 date=1349459458' Alıntı:
Şetıllı olunca debriyaj balatası yağlı oluyor yağın içinde çalışıyor ve çok diskli oluyor yani üç beş pilaka biri yavaşlatır biri durdurur diyeri ileri verir bunada tork denebilir bide buçuk vitesleri vites kolunun üzerinde düğmeye bağlı bir yada dört kademe debriyajsız kullanılır o da tork olarak adlandırılabilir

bu olayda anladığım kadarıyla levye gibi aynı kol var ama debriyaja basmadan ileri geri yapma özelliğine sahip buna da power shutle deniyor.çok ileri geri yapılan durumlarda debriyaja basıp levyeyi ileri geri itmek veya vitesi değiştirerek zaman kaybını önlemek için düşünülmüş sanırım

tork lu traktörler yağ basıncı ile hareket ederler aynı jcb ler gibi yukarıda arkadasımızın belırttıgı gıbı bırden fazla balata mevcut olur masseylerin yağlı tip fren balataları gibi düşünülebilir.Tork sistemini 100 lük deuzt larda 100 lük ithal erkuntlarda kubatolarda nh nin ithal modellerinin bir çogunda ve ismini sayamadığım bir cok traktör markası bazı modellerinde kullanmaktadır...Yeni bi toknoloji degildir ancak bazı traktörlerde yeni uygulanacak ve çiftçi arkadaşlarımızın beğenisine sunulacaktır jcb kullanan arkadaşlar tork sisteminin yıllardır var oldugunu bılırler

evet kepçelerde filan kullanılıyormuş galiba, aslında çok mantıklı geliyor bana bu durum ama bakalım elime geldiği zaman daha iyi anlycam bu durumu kesinlikle

nh nin td serilerine koyduğu şetıl mekanik yani bir halat vasıtasıyla görev yapıyor. biraz kaba olmuş. ama kubota same vs. bunların elektronik.arabalardaki silecek kolu rahatlığında kullanımı var.birde avrupalıların hemen hemen hepsi 90 100 hp lerin üstündekilere koymuş bu sistemi.en azından türkiyede satılanları öyle ..ama kubotanın bütün modellerinde var.

Bir Bayi Elemanı Bile SHUTTLE ' A TORK Diyosa Tamam Artık :D

Kardeşim Ben TORKLU ;D Bir Makina Kullanıyorum NH TL100A... Yani SHUTTLE ' lı...

Arka Yağının Karışması İle SHUTTLE ' ın Hiç bir Alakası Yok...

omerfarukkoc link=topic=59037.msg636605#msg636605 date=1349475192' Alıntı:

Kardeşim Ben TORKLU ;D Bir Makina Kullanıyorum NH TL100A... Yani SHUTTLE ' lı...

burası türkiye bea ne beklersin işte adamlar diyorsa dogrudur :D

SmhGwz link=topic=59037.msg636638#msg636638 date=1349508943' Alıntı:
burası türkiye bea ne beklersin işte adamlar diyorsa dogrudur :D
O Degil de Bu Shuttle ' a Tork Demeyi Herkese Ilk Kim Dedi Onu Merak Ediyorum Nasıl Bir Mantıksızlık Bu Böyle Yaw, Iyi De Yayılmış Milletin Ağzında Ha :D Bicercimizden Tutta Balyacımıza, Halaoğullarına, Arkadaşlarıma, Babamın Arkadaşlarına Varıncaya Kadar Tork Ile Shuttle Farkını Açıklıyorum Bu Tork Degil Shuttle Diyorum 2 Gün Sonra O Adama Bakıyorum Yine Hala Tork Diyo :D

omerfarukkoc link=topic=59037.msg636701#msg636701 date=1349540463' Alıntı:
O Degil de Bu Shuttle ' a Tork Demeyi Herkese Ilk Kim Dedi Onu Merak Ediyorum Nasıl Bir Mantıksızlık Bu Böyle Yaw, Iyi De Yayılmış Milletin Ağzında Ha :D Bicercimizden Tutta Balyacımıza, Halaoğullarına, Arkadaşlarıma, Babamın Arkadaşlarına Varıncaya Kadar Tork Ile Shuttle Farkını Açıklıyorum Bu Tork Degil Shuttle Diyorum 2 Gün Sonra O Adama Bakıyorum Yine Hala Tork Diyo :D
Burada aynı ;D

omerfarukkoc link=topic=59037.msg636605#msg636605 date=1349475192' Alıntı:

sıkıntı yok o zaman beklemeye değer.
bilmediğim için sordum ama bayi elemanının dediğinin aynısnı aktardım ben çok fazla teknik bilgim yok bu konularda
çok teşekkürler aydınlattığın için

TnisayG link=topic=59037.msg636765#msg636765 date=1349551096' Alıntı:
sıkıntı yok o zaman beklemeye değer.
bilmediğim için sordum ama bayi elemanının dediğinin aynısnı aktardım ben çok fazla teknik bilgim yok bu konularda
çok teşekkürler aydınlattığın için
Eyvallah...
SHUTTLE Switch ' te Sıkıntı Olmadıktan Sonra Hiçbir Arıza Vermez, Kafanızı Yormayın ;)
Ben En Zor Koşullarda Kullandım Bikaç Defa, Çatır Çatır Çalışıyo Mubarek :D

Emin Ünal link=topic=59037.msg636702#msg636702 date=1349540709' Alıntı:
omerfarukkoc link=topic=59037.msg636701#msg636701 date=1349540463' Alıntı:

Tork Ile Shuttle Farkını Açıklaya bilirmisin arasındaki fark nedir merak ettim

muhammed link=topic=59037.msg647625#msg647625 date=1352538788' Alıntı:
Tork Ile Shuttle Farkını Açıklaya bilirmisin arasındaki fark nedir merak ettim
Tork Motordan Traktörün Tekerlerine İletilebilen Döndürme Kuvveti ' dir, Diğer Adıyla Moment ' tir...
Birimi Newtonmetre (Nm) ' dir...

Shuttle İse Traktörlerde Bulunan Yağlı Sistem+Elektronik Switch İle Çalışan Debriyajsız İleri-Geri Mekanizmasıdır...

Shuttle Milletimize Tork Olarak Tanımlanmış, O Yüzden Herkesin Dilinde TORK Olarak Geçiyor :)
Halbuki Tork Ve Shuttle Birbirinden Uzak Terimler...

Şimdi son yıllarda tork kelimesi teknik bilgisi olmayan kişiler için çok meşhur olduya, lafa daraldığı anda kullandığı 2 kelimeden biri tork. Tork nedir desen bilmez:)) 50 hp traktöre 400 nm tork de yitele gitsin:)) milletimizde tork kelimesini duyunca alaman malı gibi haa demekki iyisiymiş deyip atlıyor. Gerçi hoşş ileri geri mekik koluna 'levye' deniliyorken, shuttle için tork deniilmesi olağandır:)) Örneğin: 91 model bir 80-66 kullanıyon. Millet Sorar: - Levyeli mi? Sen cevap verirsin: - Yok Bijon Anahtarlı :))))))

ahmetdursun link=topic=59037.msg648054#msg648054 date=1352636513' Alıntı:
Şimdi son yıllarda tork kelimesi teknik bilgisi olmayan kişiler için çok meşhur olduya, lafa daraldığı anda kullandığı 2 kelimeden biri tork. Tork nedir desen bilmez:)) 50 hp traktöre 400 nm tork de yitele gitsin:)) milletimizde tork kelimesini duyunca alaman malı gibi haa demekki iyisiymiş deyip atlıyor. Gerçi hoşş ileri geri mekik koluna 'levye' deniliyorken, shuttle için tork deniilmesi olağandır:)) Örneğin: 91 model bir 80-66 kullanıyon. Millet Sorar: - Levyeli mi? Sen cevap verirsin: - Yok Bijon Anahtarlı :))))))
Hemşerim Bu Güzeldi ;) Bijon Anahtarlı :D :D

ismail_17 link=topic=59037.msg648058#msg648058 date=1352637673' Alıntı:
:D , Bilenlerde fazla yabancı kelime kullanıyor :) Gereksiz yere fazla teknik konuşuyor :) Ne yapsın bilmeyende bir şeyler uyduruyor . : ' (
İşte Tam Burada İyi Anlatmak Önemli :)

m_koyuncu70 link=topic=59037.msg648067#msg648067 date=1352639125' Alıntı:
saol hemşerim karapınardaym ben
Yakın Sayılırız, Bende Altınekinliyim... De Şu Anda Sivas ' tayım...

TD90D Yeni Kasa Mı Eski Kasa Mı ?

Eski kasa hemşerim d
aha 1 hafta
oldu tarlada pek bi deneme fırsatımız olmadı insallah ıyi bi tercih yapmışızdır bana göre piyasadaki traktörlerin icinden en sağlamlarından biri gibi geldi biz 20 senedir 70 56dan memnunduk bizi hiç yolda koymadı new hollandıda ondan tercih ettik sizce nasıl td90 yakıt nasıl şhuttlenin bi zararı olmaz demi başka ögrenecegmiz forum yok o yüzden buraya yazdım hemşerim kusura bkma

Kısa ve öz; gençler sınıfta kaldınız.:)
Modern kullanımı, bir tork konvertör genellikle türüdür hidrodinamik sıvı kancası bir mesafede dönen güç aktarmak için kullanılan ana işletici böyle bir olarak, içten yanmalı motor veya elektrik motoru tahrikli dönen bir yük. Tork konvertör normalde mekanik gerçekleşir debriyaj yük güç kaynağından ayrılmalıdır sağlayan bir otomatik şanzıman ile bir aracın içinde. Genellikle motorun esnek plaka ve transmisyon arasında yer almaktadır.
Bir tork konvertör kilit özelliği giriş ve çıkış devir arasında önemli bir fark olduğunda böylece bir eşdeğer sağlayan tork çarpmak için yeteneğidir redüksiyon dişlisi . Bu aygıtlardan bazıları da kendi hızlarında kayma ve verimlilik oluşabilecek zararı önlemek için, yaklaşık eşit olduğunda katı şanzıman motoru bağlayan geçici bir kilitleme mekanizması ile donatılmıştır.
Bugüne kadar otomobil şanzıman tork konvertör en yaygın biçimi aygıtı burada açıklanan olduğunu. Ancak, 1920 ' li yıllarda sarkaç tabanlı orada da Constantinesco tork konvertörü . Için mekanik tasarımlar da vardır sürekli değişken yayınlar ve bu da, tork çarpmak örneğin yeteneğine sahip Variomatic kasnakları ve kayış tahrik genişleyen.
Ayrıca;
http://www.yilmaztorqueconverter.com/sayfa/2143/index.html