yeni traktör markamız ( Mehmet Şimşeker) vatana millete hayırlı olsun

Ben anlamıyorum kardeşim bu Çiftçi maliyetlerim yüksek diyor mahsülüm para etmiyor diyor ama gidip bankadan on yılı faizli traktör alıyor on yıl yabancı sermaye çalışmış oluyor bu ülkede bu zihniyet varken çiftçiliğin gelişmesi imkansız Adam doğru söylemiş fazla traktör sadece yabancıya yarar kimseye yaramaz

• Beğen
Tepkiler: FEHİM
Daha önce de sitede bu marka bir konuda geçmişti diye hatırlıyorum. Bu Uzel ne büyük marka ki halen aynı şablonda imalat yapılıyor, hiç eskimedi sanki.

uzel masseyden lisans alıp üretim yapıyordu massey bu modellerin lisansını dünyada 10 dan fazla firmaya verdi üretiliyor uzel büyük olsa batmazdı sadece masseyin sırtından geçinen vizyonsuzların yönetiminde bir firmaydı

ben elektronik modern traktör yapamıyorum 30 yıllık traktörü kopyalıyorum demiyorda
çiftçi mekanik traktör seviyormuş beygir sınırlaması getirimeliymiş
bunlar bi lisans alıp üretilen merdiven altı tabir edilen işletmeler.
diyeceksiniz onu alacak gücün yok neyini eleştiriyon ama.
artık dört çeker olması sadece süs için olmadığını anlayın o 240 ile rampa inmek kolaymı.
bu adamın dediği dönem bi dekardan 3 ton domates alan zil takıp oynuyordu şimdi 15 ton alınıyor.
o 240 piyasaya çıktığında alabora goble varmıydı.
her yeri sür ek yapıyoduk tavı kaçtı çıkmadı.
şimdi çift ürün almak daha kolaylaştı.
tarımsal ihtiyaçlar arttı bence merdiven altı işletmelere kota gelmeli.
fuara çatı vidası ile konsol getiren firmaya biri çıkıp bu niye metrik diş değil demeli.
mazot hortumunu filtreleri boyayıp fuara traktör getirene bu filtrenin etiketi nerede demeli.

Gerçekten bu traktör tipi tutuluyor mu anlayamıyorum. Neredeyse 10 farklı marka aynı tipte klasik seri üretiyor. Bunlar satılıyor mu? Ne kadar müşterisi oluyor ki. Bu fabrikalar üretime devam ediyor. Ve de cikarmadiklari diğer serileri de çıkarıyorlar.

Gerçekten bu traktör tipi tutuluyor mu anlayamıyorum. Neredeyse 10 farklı marka aynı tipte klasik seri üretiyor. Bunlar satılıyor mu? Ne kadar müşterisi oluyor ki. Bu fabrikalar üretime devam ediyor. Ve de cikarmadiklari diğer serileri de çıkarıyorlar.
lisansı ucuz sıfır fiyati hesaplı geliyor alan oluyor.
mf 54xx serisi üretimden kalkacak eski modele düşecek.
adamlar 2xx serisi lisansıyla satış yapabilmek için beygir gücü sınırı gelsin diyor.
keşke devlet ülkede satılacak traktöre romorka hidrolik romork freni şartı koşsa.

Gerçekten bu kadar gereksiz bir kasa yapısı ve halen mekaniğe olan sevgiyi anlayamıyorum. Ayrıca bu nasıl bir vizyozsuzluk Mehmet şimşeker diye traktör markasımı olur. kimlik bilgilerini de yazsaymıştı keşke yapmışken... Gerçekten Çiftçiyle dalga geçiyorlar..

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
Gerçekten bu kadar gereksiz bir kasa yapısı ve halen mekaniğe olan sevgiyi anlayamıyorum. Ayrıca bu nasıl bir vizyozsuzluk Mehmet şimşeker diye traktör markasımı olur. kimlik bilgilerini de yazsaymıştı keşke yapmışken... Gerçekten Çiftçiyle dalga geçiyorlar..
TC no
Aile sıra no
Cilt no
Ana adı
Baba adı
Mahalle köy
Medeni hali ( köyde kızlar ona göre bakabilir)
Güzel bir kaporta olur
[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Boş işler 1 yıla batırır kendini Avrupa’nın 1980 ki yıllarda ürettiği traktörü halen itelemeye çalışıyorlar Türk çiftçisine bir üstte arkadaş bahsetmiş böyle bir vizyonsuzluk ben görmedim ben hala 200 serisi 80 ki yıllarda nasıl burda üretildi hayret ediyorum

• Beğen
Tepkiler: AhmetErarslan
Senin üretimine ve senin teknolojine saygı duyuyorum ama sende biraz olsun çiftçiye saygı duysan ne olur?

Sırf bir traktörü satmak için nerdeyse elinde gelse adam yeni yasa çıkaracak.
Çiftçi 50 yıl önceki teknolojiyi tercih ediyormuş. Siz yaptınız diye mi öyle oldu? Yarın başka biri elektronik üretir ve çiftçinin "mekanikten yorulduğunu" söyler.
Cumhurbaşkanıyla görüşüp yüksek beygirli traktörler için kota konulmasını önerecekmişler. Zaten eskiden 50 beygirlik traktörle 3 köyü idare etmişler.

Merak etmeyin bu ülkenin çiftçisi hangi traktörü kullanacağını biliyor. Yeter ki üzerindeki yoğun girdi maliyetleri biraz düşürülsün.