Zetor Gücünü Ispatlıyor

Ynt: Zetor Gücünü Ispatlıyor

Erkunt ilk ciktiginda burda birisi nimet 70 almıştı sanzumann sorun verdi mf servisi önünde ikiye bölük 10 günden fazla bekledi parça yokmuş yerli oldugu halde bunu bulamadılar mi dedik her önü ' nden geçtiğimizde ama şimdi bi yere geldi di mi bu da zamanla olacak şey nh yada mf konyada doğmadı ya onu oraya bu köylü getirdi aynısı zetor içinde olabilir hemde hakederek...

tabiki herkes kendi hesabını daha iyi yapar..

forterra 135 16 valve.. DLG ' den sınıfında çok iyi bi sonuç aldı hatta az yakma rekoru kırdı.. şimdi zetor tüm reklamlarında senede şu kadar saat çalışsanız 1-2 ton mazot karınız var diyo.. ve bakım aralığı da 500 saat.. vs.. ama bu dedikleri avrupada geçerli hatta 4 yıl garanti vs..

çok farklı bi tarzı olsada.. tarafsız konuşmaya çalışcam şu an için.. şimdilik ülkemizde zetorun 0 km ' si çok cazip olmayabilir..

ama 2. el temizi fayda/masraf olarak bilene ÇOK cazip gelir.. resmen az para çok iş..

konaklı88 link=topic=81433.msg966703#msg966703 date=1423135794' Alıntı:
Erkunt ilk ciktiginda burda birisi nimet 70 almıştı sanzumann sorun verdi mf servisi önünde ikiye bölük 10 günden fazla bekledi parça yokmuş yerli oldugu halde bunu bulamadılar mi dedik her önü ' nden geçtiğimizde ama şimdi bi yere geldi di mi bu da zamanla olacak şey nh yada mf konyada doğmadı ya onu oraya bu köylü getirdi aynısı zetor içinde olabilir hemde hakederek...
sana sadece ıkı kelıme edıcem kardes nh fıat ın turkıyedekı bı gecmısıne bak ? fergusonun bak ? bırde bunlara karsı zetoru koy karsılarına sımdı bu koklu fırmalara buralara gelene kadar 50 60 sene gecmıs belırli yerlerde altyapıları var zetor ıse 3 5 sene ne alt yapısı var ? ORNEK sımdı sen herhangı bır koye gıt NH YADA FERGUSON DE KOYLULERDEN BILMIYEN KALMAZ AMA BIRDE ZETORU SOR ONE DIYE SORARLAR EMIN OLUN cok ıyı olabılır ama Turkıyede eskı olmadıgı ıcın yer edınemez kolay kolay

UÖZKAN.77 link=topic=81433.msg966704#msg966704 date=1423136006' Alıntı:

forterra 135 16 valve.. DLG ' den sınıfında çok iyi bi sonuç aldı hatta az yakma rekoru kırdı.. şimdi zetor tüm reklamlarında senede şu kadar saat çalışsanız 1-2 ton mazot karınız var diyo.. ve bakım aralığı da 500 saat.. vs.. ama bu dedikleri avrupada geçerli hatta 4 yıl garanti vs..

çok farklı bi tarzı olsada.. tarafsız konuşmaya çalışcam şu an için.. şimdilik ülkemizde zetorun 0 km ' si çok cazip olmayabilir..

ama 2. el temizi fayda/masraf olarak bilene ÇOK cazip gelir.. resmen az para çok iş..
gec bunları usta gec bunları reklam kokan hareketler bunlar nh de 4 yıl garantı var bu kadar ovmeyın bulunmez hınt kuması gıbı sıteye ne zaman gırsem bır tutturmuslar zetordan hayırola burda neyı kanıtlamaya calısıyorsunuz anlamıyorum.

UÖZKAN.77 link=topic=81433.msg966704#msg966704 date=1423136006' Alıntı:

Sıfır cazip olmayacaksa hiç de getirmesinler abi sonra satılmadi kaldı oluyor sıfırı satılan motorun ikinci eli olur her gün el değiştirmez bi motor ama her gün binlerce sıfırı satılıyor her markanın...

işte sürekli NH-Tümo-Erkunt.. şu para 2. eli var.. vs hesabı yapınca.. diyelim ona vereceğin 10-20 bin tl fazlalık gözüne çok gelicek vatandaşın.. aslında diğer ithallerde pahalı ama zetorun bilinmemesi de var..

ama konuştuğumuz motor bu.. 30 motor var.. yerli hiç bi motor yoktu o yarışta.. birazda bakış açısı.. Allah herkese gölüne göre versin:)

final zetor& fendt..

http://youtu.be/gOh3WV6LJaQ

Siteye her girildiğinde Zetor..

Abartılan bi marka gibi gelmeye başladı. Çek Cumhuriyeti ' nin ürettiği bi motor yanılmıyorsam. Ayrıca yaptıkları öyle inanılmaz şeyler değil çoğu MF-NH gibi firmaların traktörleri bunları kaç sene önceden yapıyolardı. Zaten bizim ülkemizde yeşil devlerle karşılaştırmaya bile girmemek lazım. Ayrıca denildiği gibi parça yok,servis yok,bayi yok yok anam yok. MF ' de sorun çıktı diyosun kahveden adam geliyo bakıyo yorum yapsa dahi artık tutturma şansı var o kadar biliniyo traktörler.

Ha yerli traktörden işte ne bileyim Erkunt ' tan falan daha mı iyi evet belki iyi olabilir ama elin Çek Cumhuriyeti ' nde yapılan traktör alıcağıma Erkunt alırım bu traktörlerin gelişmesinde 1-2 önemli rolüde ben üstlenirim 3-5yıla en sonunda Erkunt ' ta Zetor gibi olur.

Smf link=topic=81433.msg966707#msg966707 date=1423136206' Alıntı:
sana sadece ıkı kelıme edıcem kardes nh fıat ın turkıyedekı bı gecmısıne bak ? fergusonun bak ? bırde bunlara karsı zetoru koy karsılarına sımdı bu koklu fırmalara buralara gelene kadar 50 60 sene gecmıs belırli yerlerde altyapıları var zetor ıse 3 5 sene ne alt yapısı var ? ORNEK sımdı sen herhangı bır koye gıt NH YADA FERGUSON DE KOYLULERDEN BILMIYEN KALMAZ AMA BIRDE ZETORU SOR ONE DIYE SORARLAR EMIN OLUN cok ıyı olabılır ama Turkıyede eskı olmadıgı ıcın yer edınemez kolay kolay
benim de anlatmak istediğim o arkadaşım niye diyorum zetor piyasanın dışında kalsın hiç mi yabancı yeni marka girmiyor ülkeye ana sayfada kocaman solis reklamı var kac yüz yıllık geçmişi var o zaman yeni diye satmayacak mi kimse geçmişe bağımlı olmak böyle birşey ışte hala ortadan vitesli freni gacır gucur eden 240s modelleri çıkar ve siz onu kullanırsınız. Sırf bakkalda filtresi bulunur diye.

sıkıntı oluyosa 1 süre ara veririz paylaşımlara olur biter sıkıntı yok :) ne motor alıyoz ne satıyoz.. sadece KRİTİK yapılıyo..

lakin yerli konusu açıkca şöyle.. eğer devlet 1 an GÜMRÜK uygulamasından vazgeçsin.. şuan devede kulak olan ithaller peynir ekmek gibi satılır.. yerliler devede kulağa döner:) ne yazıkki durum bu..

ha yerli üreticiyi korumak lazım ama sıkıntı bu işte KORUNMASA ayakta kalamıyacak bi kalite-fiyat-üretim.. tüketici buna bi yerde mecbur kalıyo.. birileri de tüketiciyi korusa iyi olacak :)

ben nedenını ve acıklaması yukarda yaptım anlamk ıstıyen anlar anlamak ıstemeyen anlamayıp evırır cevırır

Ağzı olan konuşmuş.Bunu gördüm fanatik forum üyeleri için sözlerim.İyi bir ürünü neden kötülemeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.Arkadaş burası Zetorun forum sayfası NH varsa Fiatın varsa kendi forum sayfanda yaz.Forumu bulandırma.

Eyvallah sagol.. lakin yapici elestiri ve tatli rekabet insani gelistirir.. o yuzden tum yorumlara kapimiz acik olmali derim..

Mesela.. zetorun eksilerini bigun tek tek listeleyip su kadar yil su kadar saatlik ozet diye hem burdan paylascam insallah hem de ceklere ana fabrikaya ulastircam..

Bunu yikmak icin degil daha da iyisi icin yapcam yalniz:)

Zetor çok iyi bir marka olabilir de olmayabilir de. Ancak bu kadar düşmanlık beslemek çok yanlış. Ben hayatımda hiç zetor görmedim. Bizim bölgede bir tane bile yok. Hatta Umut Abi olmasa böyle bir markanın olduğundan bile haberim olmayacaktı. Ancak şu izlediklerimize bakılırsa piyasadaki birçok traktörden daha başarılı. Servis yedek parça zayıf ülkemizde ama ileride gelişecektir. :) Bu kadar polemiğe girmenin anlamı yok :)

Türkiye şartlarında gerçekten on numara traktor zetor biz çok eski kullanıcıyız ne servis ne parça sıkıntısı yasamadik çünkü motor arıza vermiyo az yakıp çok çekiyor ikinci el fiyatları diğer ital traktörlere gore iyi dediğim gibi Türkiye pshaliliginda güzel bi makina ama bizim halkımız hep eski kafa ve dünya para veriyorlar aynı aysrdaki makinalara bizim gibi yeni nesiller araştırır inceler değerlendirirse analizi iyi yaparsa böyle traktorler in kıymeti daha iyi anlaşılır

Zetor Bursa tarım fuarına getirdiği modelleri inceledim.Müdürleri ilede sohbet etme imkanı buldum.Zetorlar bir traktörde olması gereken özellikleri koymuşlar.Traktörlerini herşeyiyle kendileri üretiyor.Tabirimi yanlış anlamayın usatalar Pi....ç motoru derler.Motor bir firmadan şanzuman diğer firmadan gibi.zetor sağlam bir alt yapısı var.Köklü bir firma.Eminim Türkiyede bayilik ve servis imkanları artınca daha çok ilgi görecek.Kıymeti daha çok bilinecek.Bu traktörler ülkemize gelsinki yerli firmalar geliştirsin kendini.erkuntu 2006 modellerine bakın tosbağa gibi he keza tümosanın da.Ama şimdi nasıllar tasarımları değişti.güçleri arttı.vs.vs...ben açıkçası beğendim balıkesir merkeze bayilik gelmesini bekliyorum.

UÖZKAN.77 link=topic=81433.msg1031228#msg1031228 date=1446397247' Alıntı:
Eyvallah sagol.. lakin yapici elestiri ve tatli rekabet insani gelistirir.. o yuzden tum yorumlara kapimiz acik olmali derim..

Mesela.. zetorun eksilerini bigun tek tek listeleyip su kadar yil su kadar saatlik ozet diye hem burdan paylascam insallah hem de ceklere ana fabrikaya ulastircam..

Bunu yikmak icin degil daha da iyisi icin yapcam yalniz:)
UMUT abi arada benim de aklıma geliyordu hep. :)
'Umut abi bu zetorun bi tarafını da beğenmezlik yapmaz mı arkadaş, adam zetora aşık da eksiğini mi görmüyor? yoksa zetorun harbiden eksik tarafı mı yok' diye soruyordum kendimce. birincil kullanıcı olarak bu konudaki tecrübelerinden yararlanmak isteriz.

Ilk firsatta yazacam.. az daha cogalsin.. bide 800 kusur saatte hic olmazsa bin olsun dedim.. gerci lastikler 800 degil 1800 saatte gibi ozellikle onler kepcede cok zorladik cok yiprandi.. bide hep limitlere yakin kullandik.. hic esirgemedik..

Simdilik..

* kabin kapi kilitleri sistemi kötü.. kilit acilmaz.. vidalari surekli gevser.. yaptiriyoz ayar tutmuyo..
* gordugum en genis kabini yapmis.. bi dikiz aynasi yok.. hatta hic bi modelinde yok..
* on dingildeki on fren hortumlari bu sene 2 kere patladi.. hortumlar kaliteli ama kepceli motor dusunulmemis.. gubreden tas da cokiyo tenekede tahtada.. bi sekilde on dingil gubreye girdimi eziliyo deliniyo.. simdi yenileri gelince onlari bi daha daha genis hortuma gecirip.. dingille blok arasina sıkısmayacak sekilde cırtlayacam..
*cok cekip yuku diymadigindan.. ikiz dingil 15 tonluk yukten sonra son hizi vurdugundan.. orjinal uzun cekisi o yuke sallantiya dayanmadi.. kendimiz ozel yaptirmak zorunda kaldik..
*one giden saft.. kepcede.. 4x4. Gubrede cok cok basarili.. duymuyo.. lakin hafriyatta saft kesti.. 250 tl torna basini eskisinden saglam yapti.. lakin tasli sert malzeme traktor isi degil.. gubreyi bu sure zarfinda 3-5 gun 4x2 modunda yukledi.. 4x2 den kepceli motor olmaz derdim.. videolari var.. soylemesem anlasilmaz.. %90 basari ile bi dunya gubre yukledi.. ama 4x4 baska hic duymuyo..

*aklima ilk gelenler bunlar.. parca servisi demiyom artik cozulcek insallah..

Son olarak arka camda silecek var.. lazim olmadi ama hala dugmesini bulamadim bi kere calismadi:)

Bi de.. debriyajli ileri gerinin.. teli sistemi.. kepcede normalden 50-100 kat ileri geri yapiliyo.. o gun tarlada kaldik.. teli tutan vida gevsemis.. iyice sıktık ama icim rahat etmedi.. kendimiz sanayide fazladan 2. Daha saglam bi kelepce sistemi ekledik yeni..

UÖZKAN.77 link=topic=81433.msg1031354#msg1031354 date=1446429270' Alıntı:
Ilk firsatta yazacam.. az daha cogalsin.. bide 800 kusur saatte hic olmazsa bin olsun dedim.. gerci lastikler 800 degil 1800 saatte gibi ozellikle onler kepcede cok zorladik cok yiprandi.. bide hep limitlere yakin kullandik.. hic esirgemedik..

Simdilik..

* kabin kapi kilitleri sistemi kötü.. kilit acilmaz.. vidalari surekli gevser.. yaptiriyoz ayar tutmuyo..
* gordugum en genis kabini yapmis.. bi dikiz aynasi yok.. hatta hic bi modelinde yok..
* on dingildeki on fren hortumlari bu sene 2 kere patladi.. hortumlar kaliteli ama kepceli motor dusunulmemis.. gubreden tas da cokiyo tenekede tahtada.. bi sekilde on dingil gubreye girdimi eziliyo deliniyo.. simdi yenileri gelince onlari bi daha daha genis hortuma gecirip.. dingille blok arasina sıkısmayacak sekilde cırtlayacam..
*cok cekip yuku diymadigindan.. ikiz dingil 15 tonluk yukten sonra son hizi vurdugundan.. orjinal uzun cekisi o yuke sallantiya dayanmadi.. kendimiz ozel yaptirmak zorunda kaldik..
*one giden saft.. kepcede.. 4x4. Gubrede cok cok basarili.. duymuyo.. lakin hafriyatta saft kesti.. 250 tl torna basini eskisinden saglam yapti.. lakin tasli sert malzeme traktor isi degil.. gubreyi bu sure zarfinda 3-5 gun 4x2 modunda yukledi.. 4x2 den kepceli motor olmaz derdim.. videolari var.. soylemesem anlasilmaz.. %90 basari ile bi dunya gubre yukledi.. ama 4x4 baska hic duymuyo..

*aklima ilk gelenler bunlar.. parca servisi demiyom artik cozulcek insallah..

Son olarak arka camda silecek var.. lazim olmadi ama hala dugmesini bulamadim bi kere calismadi:)

Bi de.. debriyajli ileri gerinin.. teli sistemi.. kepcede normalden 50-100 kat ileri geri yapiliyo.. o gun tarlada kaldik.. teli tutan vida gevsemis.. iyice sıktık ama icim rahat etmedi.. kendimiz sanayide fazladan 2. Daha saglam bi kelepce sistemi ekledik yeni..
umut abi anlattıkların çok basit şeyler gibi ama çok önemli insanın traktörden sovumasına yeterli gibi geliyor.

Oguz.. 800 kusur saatin toplami bunlar.. dedigim gibi tekerler 1800 saat gibi.. kepceden ve surekli zorlu islerden dolayi..

Bi de.. kepceli motorun sag on camurluk ya hic olmayacak yada tumo.. kubo gibi yayli olcak.. gecen sene donus ayarini az daha iyilestirdik.. sag on camurluk kepcenin hortum merkezini kopardi hortumlari hirpaladi vs.. daha
saglam kaynatip camurlugu komple sokup attik..

Onun disinda vitesler cok kemikli kamyon vitesi gibi.. bi sorun degil.. ama bilmeyene garip gelebilir 6 vites oldugundan..
Sunrufun yayi gevsek galiba.. acik durmuyo.. sallantida hemen kapaniyo..

Motorun ana asli gorevleriyle ilgili bi sikintimiz olmadi.. yakar ilk gunde azdi halen de az.. cekis hep iyiydi halen ayni..

Yani oguz 15-20 ton atip arkana bakmadan gidince.. aksama kadar 100 liralik mazotla gubre yukleyince.. batan kamyonu kepceyi tutup cekince.. bu haliyle gayet memnunuz..