Güncel Gübre fiyatları

Nankörlük yapmayın, bunca sene işler iyiydi şimdi oyunu bozmak için çiftçiler fedakarlık yapacak.

Hem gübre mazot desteği alıyorsunuz. 2,5 liradan mazot kullanıyorsunuz. Gübreninde bir kısmı destekten karşılanıyor daha ne istiyorsunuz?
Haklısın kaç dm yer işliyorsun. Çiftçilik den para kazanmasını bizede öğret karın %20 senin olsun helalinden.çünkü ben çalıştıkca ben batıyorum sizi bilmem

Arkadaşlar salı günü özelden gübre fiyatı aldım. 20-20 için 1650TL tonu üre için 1720TL tonu dediler.Diğerlerini sormadım bile.Bir hafta önce sorduğumda 20-20 için 1510TL üre için 1560TL demişlerdi.Günlük değişiyor diyor bayiler.Bu fiyatlara ben gübre almam zarar ederim.Zaten artacağı kadar artmış beklemeye geçtim.İsterse 2000TL olsun.Sizde bekleyebileceğiniz kadar bekleyin belki fiyatlar düşer yada bir fiyatta sabit bir müddet kalır.Bu şartlarda ya gübreyi kısacağım yada atmayacağım.

DAP 18-46 dün itibari ile çuvalı 134 iken şu dakika 151 TL olmuş. Ton fiyatını yazamyorum bile, neyse yazayım da hüzünlenelim, yakın cigaraları beyler; şu an 3050 TL yarına ne olur bilinmez. Fiyatlar Tarım Kredi rakamıdır, tüccar zaten satmaz.

TL ile yaşayan bir adama zulüm olmakla birlikte elde dolar tutana bile acı koyacak rakamlar, hakkımızda hayırlısı.

Ek olarak Twitter vb. sosyal medya aracılığı ile gübrenin gidişatı konusunu gündeme getirmekte fayda var. Forma üye arkadaşlarının Twittera üye olup bu durumu Trend topic(gündem) yapması iyi olur, yoksa sesimizi bizden başkası duymayacak. Biz de gidip 200 Tl de olsa almak zorunda kalacağız. Kıraç tarlalar da taban gübre olmadan mahsul kaldırmak imkansız.