FORD TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: FORD TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

bende de 5000 lik fort var avrupa 67 model motor daha 1 kere rektefe yaptırdık deli gibi çekiyor deli gibi gidiyor fordun üstüne motor tanımam ben

biri 5000likmi dedi bizdede 69 modli var ilk sahıbıyız kım demıs fren balatası degısıyor dıye kım demıs fren tutmaz dıye o 3000 lık serılerı frenı tutmayanlar sakın baska yerde demeyın gulerler adama zuha-*-s dedemın meşur bı lafı vardı motorun paşası bu diye cıft cekerı onun sayesınde aldık hakkını yememek lazım sımdıye kadar cekmem dedıgını hıç gormedım gocaoglanın...helede agırlıklar tam ise;,,yenı traktorler rahatlık acısından dogru ama goruyoruz kı heryıl bır yenısıyle degıstıren cıftcılerımız var saglamlık yok artık uretkenlıgı bırakıp tuketen bı toplum olduk cıktık bils-*- bıze saglam uzun omurlu makına lazım dönemlik degil 5000 lıge 69dan bu yana 2 kere anahtar vurulmuştur rektefe için bu demek oluyorkı 5000 cok yaksada yaktıgının hakkını fazlasıyla veren saglam makınadır saygılar....... paşa zalım ford... güçç*-*

En Çok Tutulan Traktör Forddur.Beygir Gücüne Göre İki Traktör Galeriye Düşse İlk Önce Ford Kapışa Gider Diğeri Kalır.Bizim Köyde 5 Tane Ford5000,1adet tümosan 3 adet 2030 JD,1adet 265 1adet 175 2adet 135 olmak üzere 4 MF,1adet 54c,1adet ford 3600 ün olmasıda bunun en büyük kanıtıdır

SemboL link=topic=801.msg591393#msg591393 date=1336510106' Alıntı:
En Çok Tutulan Traktör Forddur.Beygir Gücüne Göre İki Traktör Galeriye Düşse İlk Önce Ford Kapışa Gider Diğeri Kalır.Bizim Köyde 5 Tane Ford5000,1adet tümosan 3 adet 2030 JD,1adet 265 1adet 175 2adet 135 olmak üzere 4 MF,1adet 54c,1adet ford 3600 ün olmasıda bunun en büyük kanıtıdır
bu kural her yerde geçerli değildir. bizim ordada fordun frenleri iyi tutmuyo diye tutulmaz çünki işleri ormancılıktır ok-*-s

motoru güçlüdür dayanıklıdır piston çapları her zaman büyüktür diğer traktörlere göre o yüzden çok yakar ama çeker de ayrıca kullanımının rahat olduğunu söyleyebilirim

bizde 72 model ford var 3000 lik frenleri okadar ıyı degıl dıkktlı kullanmak gerek ama köyde bızım uzerımıze ıkı tane traktor eskıten oldu bızımkı hala devam cekısı 10 numaradır gözumun kestıgı yerden herzamn cıkmıstır bır gun bıle yolla bırakmadı

alibaz66 link=topic=801.msg32395#msg32395 date=1210015635' Alıntı:
bendede ford 6640 var 12 yıldır kullanıyorum daha bi yerine anahtar degmedi cok saglam motor vede cok güçlü kim demiş piyasada pek ford yok diye her 10 çiftcinin 8 de ford var ford piyasada bulmazsın ikinci eli cok az cünkü cok tutulan bi motor alan en az 10 yıl kullanıyo mf gibi 200 saatte satlıga cıkmıyo haksızsam söyleyin.
mf yi 200 saatte satlığa çıkaran amcam zaten alırken satmak düşüncesiyle alıyo demektir kardeş veresiye alır ödeyemezse motoru bi telefonla satar borcunu öder ikinci elde mf kadar hızlı satılan motor yoktur bizim bölgede ben 240 lığı takasa verdim motora hiç bakmadılar modelini durumunu söyledim ertesi gün alıp gittiler yeniyide kapıya indirdiler öyle galeride üç ay beklemez yani

rocky link=topic=801.msg591395#msg591395 date=1336510886' Alıntı:
bu kural her yerde geçerli değildir. bizim ordada fordun frenleri iyi tutmuyo diye tutulmaz çünki işleri ormancılıktır ok-*-s
baskan o sıkıntı 3 binlerde var 5000 lerin frenleri cakı gibidir tdler 5 tılda balata atıyorlar bensana balata değişmemiş 5000 bulurum :D 3 binlerin genel sıkıntısı ama kastamonu doğanyutta greyder balatası çaktırıp satacakmış bizim köylü bi taktırmış balataları ne satması boyattı güzelce devam 5000 lik gbi oldu frenler diyor dokun yeter :D zaman olsa gidip kastamonuda bi balata caktırıp getirtecem suan 3610 un frenler iyi 4 tonu bastımmı oturtuyor ama yük indirişinde pek güzel tutmuyo balata attıracam kampana tornalatıp şimdilik sıkıntı yok 3 binlikler sert kullansanda dayanıklı traktorler ama frenler sıkıntılı ormana arasıra götürüyoruz girmeden mutlaka kampanaları sıkıp girecen yoksa gözünü camın dibin de acarsın :D temkinli ve tecrübeli kullanıcı işi 3000 likler daha dogrusu 135 240 ve bazı 640 larda acemi olanca sıkıntı mazallah sakası yok bunun

SemboL link=topic=801.msg591393#msg591393 date=1336510106' Alıntı:
Bizim köyde 40-50 traktör var ama ford yok kardeş :)

ford genelde karadeniz bölgesinde cok tutuluyor engebeli olduğundamı ne yyada çeltikçiler kullanır altı diger traktörllerden yüksek olduğu için bilmem yanlışmıyım

3 gün önce tekirdağ çorlu ya gittik giderken bi 7610 gördüm ilk defa canlı olarak gördüm süper makina 6 12 li pulluk olması lazım çektiği pulluk otobüsteydim pek seçemedim ama büyük ihtimalle 12 incti gelirkende gördüm adam 11 çizel takmış gene tın demiyordu makina

Cll_ford link=topic=801.msg767711#msg767711 date=1377109711' Alıntı:
3 gün önce tekirdağ çorlu ya gittik giderken bi 7610 gördüm ilk defa canlı olarak gördüm süper makina 6 12 li pulluk olması lazım çektiği pulluk otobüsteydim pek seçemedim ama büyük ihtimalle 12 incti gelirkende gördüm adam 11 çizel takmış gene tın demiyordu makina
ford eşittir güçç*-* güçç*-* güçç*-* ve alk-*s vede :D