FORD TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

: FORD TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

bızdede var bıtane 5000 lık yolda cok ıyı kacıyor ama yuktede baya bayılıo ara ıslerınıde ıyı yapıo 4lu 12ınc alpler ı 2 takvıye 3 te cekıo

Ynt: FORD TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

bendede ford 6640 var 12 yıldır kullanıyorum daha bi yerine anahtar degmedi cok saglam motor vede cok güçlü kim demiş piyasada pek ford yok diye her 10 çiftcinin 8 de ford var ford piyasada bulmazsın ikinci eli cok az cünkü cok tutulan bi motor alan en az 10 yıl kullanıyo mf gibi 200 saatte satlıga cıkmıyo haksızsam söyleyin.

Bizde zamanında 1984 ve 1986 model olmak üzere iki tane 6610 vardı. Birde 1993 model 285S vardı. Fordlar masseye göre çok güçlü makinelerdi asla çekmem demezdi. Massey arkası hafif olduğundan sürekli patinaj yapar dururdu hiç çekmezdi. Çekmiyo diye arka lastiklere su doldurduk bu seferde tarla sürerken yükün altında bayılır kalırdı. Hiç sevmem bu yüzden masseyi:) Yakıta gelince bizzat denedik massey 285s fordlardan daha çok yaktı. ama lastikler su doluyken. 14 inch 3 lü pulluk vardı bütün traktörlerde. su doldurunca fordlardan fazla çekti ama bu seferde çok çabuk yıpranmaya başladı...

Bizde de ford 6610 var.Turbo attırdık moturu çekişi 1vites arttı.çok saglam motur yakıtıda fazla deil.diger modellerdeki ve kendi capındaki bir çok moturdan da az yakıyor.

arda_06 link=topic=801.msg33465#msg33465 date=1210346106' Alıntı:
Bizde de ford 6610 var.Turbo attırdık moturu çekişi 1vites arttı.çok saglam motur yakıtıda fazla deil.diger modellerdeki ve kendi capındaki bir çok moturdan da az yakıyor.
ağırlıkları ( ön ve arka ) tam mı ford un ...

arkadaşlar 5000,6600,6610 özellikle 5000 eğer pompa enjektör eleman ayarsız ise bu diğerlerinden çok fazla yansıyo yakıta ve çekiye. bunuda gözönünde bulundurmalı.bizdekiyle 4lüyü hızlı1 de üçlüyüde seri2 de çekebiliyoduk.

atilla link=topic=801.msg12707#msg12707 date=1204053694' Alıntı:
bana göre FORD traktörlerinin bu güne kadar ürettiği en iyi ve problemsiz modeli ford 5000 dir. fren balatalarını değiştiren mutlaka olmuştur. ben duymadım. saygılar
bizimkiler degiştirmeyi düşünüyorlardı traktör degiştirmezlerse

Fordun artık ikinci eli çoğaldı hiçbirinde orijinal kabin yok insanlar artık rahatlık istiyo...
Her ne olursa olsun 10-15 senelik Ford traktörler 2009 traktör gibi....

pb çiftçi link=topic=801.msg107044#msg107044 date=1228933692' Alıntı:
Fordun artık ikinci eli çoğaldı hiçbirinde orijinal kabin yok insanlar artık rahatlık istiyo...
Her ne olursa olsun 10-15 senelik Ford traktörler 2009 traktör gibi....
15 sene çok az...68 model 5000 lik fordu yakından inceleyin...

arkadaşlar aranıza yeni katıldım. hepinize iyi günler. bende 69 model 5000 lik super ford var. fomoco bloklu avrupalardan. 5000 likler tam bir efsanedir. 69 dan beri de bizde ilk sahibiyiz. onun yanında çok motor geldi geçti elimizden ama 5000 liğe kıyamam. evet yakıtı fazla çok seri değil pratik değil her zaman yağ eksiltir. ancak bu kadar sağlam bir cihaz yok. masraf çıkarmaz. ayrıca şöyle bi arkasını sağa sola sallayıp kendini sağlama aldımı çekemeyeceği yük yoktur. ince lastik olmasına karşın çoğu balon lastikli traktörleri silkeleyip atar. naçizane görüşlerim bunlar
sökeden murat

birgün amcama sordum(amcamda iyi bir ustadır evin önünde dedemin mf 135 i tek başına revizyondan geçirmiştir)dünyanın en iyi motoru hangisi diye amcam da dünyanın neresini gezersen gez en iyi motor FORD dedi.başka söyleyecek söz varmı...