2018 yılı için buğday tohum önerisi?

rumeli ve enola tavsiye ederim.enola bu sene 750-900 kilo arası verdi ancak ofis veya borsada rumeli cinsine göre ucuza gidiyo .rumeli verimler 650- 750 arası fiyatı borsada en düşük 911 e gitti. ekperia cinsini her sene ekerim bu sene verim en düşük 600 en yüksekte 770 gördüm. bu bilgiler kararınıza biraz yardımcı olur.ben yine 3 cinside ekeceğim.

• Beğen
Tepkiler: musdi60
bizim bölgede kaliteye falan bakan yok aklıma tirtikale denilen o buğday çavdar melezini ekmek geliyor. ama kaç TL ye alıcı bulur.
bizim bölgede alan olur diye düşünüyorum sonuçta hayvancılık yoğun samanı fazla oluyormuş ama İnterneten okuduğum kadar biliyorum.
bozuk bayır yerlere iyi görünüyor.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bizim bölgede kaliteye falan bakan yok aklıma tirtikale denilen o buğday çavdar melezini ekmek geliyor. ama kaç TL ye alıcı bulur.
bizim bölgede alan olur diye düşünüyorum sonuçta hayvancılık yoğun samanı fazla oluyormuş ama İnterneten okuduğum kadar biliyorum.
bozuk bayır yerlere iyi görünüyor.

Bolgede tonu 750 tl

Yıllardan beri iki yılda bir sertifikalı tohumla değişme şekli ile progen in vittaro tohumunu ekeriz yumuşak buğdayda üstüne görmedim daha fiyat biraz düşük ama verimi telafi ediyor.
makarnalik buğdayda bölge arasında zivago adında satılan buğdayı ekiyoruz onda da hem fiyat an hem verimden memnunuz ama temiz tohumu kalmamış sertifakali tohumu da yok daha doğrusu zivago adında buğday yok acep kim hangi tohumu alıp zivago adında piyasaya sokmuş .

Edirne civarında bu sene esperia Gözde. Tabii ki herkes tarlasına, iklimine en uygun tohumu seçme peşinde. Fabrikacılar hak ettiği parayı verseler flamurayı tek geçerim. Hem kalite istiyorlar hem de fiyatını vermeye yanaşmıyorlar.

Bende paylaşayım Trakya şartlarına benzer koşulları sağlayan bölgelere Esperia cinsini öneririm kılçıklı sert buğday proteini 14.17.18e kadar gelen kaliteli bir çeşit tarım kredi koop. Sertifikalı esperia yazıldık miktarın altında teslim edilebileceğni söylediler özellikle trakyada esperiaya çok yoğun talep olduğu için..

fiyat ne kadar gürcan bizde yazıldık

Gürcan, bu sene bizim taraf için konuşmak gerekirse hem sert hem yumuşak ekenler için kalitesinden memnun olmayan yoktur sanırım.Verim içinde çoğu çiftçi memnun.Çeşit önerisi olarak bilindik başarılı çeşitlerden şaşmamak lazım.Arada yeni çeşitlerden bir iki deneme de sıkıştırılabilir.Esperia memnun ettiyse devam derim.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Esperıa ve Rumeli.ilk bicimlerımde rumeli verım olarak benı hayalkırıklığına uğratmıştı ama en son biçımde iddali bir rekor kırdı.flamura 85 trakyada ne kadar iyi verim versede çok dayanıklı olsada yeterınce eski bir çeşit.Değirmene gittiğimde değirmencinin ilk tercihi esperia ve rumeli olmasınında etkisi var.bu yuzden kararım bu şekilde.tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç