Massey ferguson 5450 ve deutz 5120c tercih

5450 ile 5120c yede baktim deut mf ye gore bos deut 4000 serisinin rakibi

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

4000 serisinin rakibi agrofarm serisi... Marka fanatikliği yapmadan gerçekleri konuşarak yazalım yazı yazarken komik duruma düşmeyin lütfen....
Ayrıca boş demişsin Deutz 5100C serisine 5400 serisine göre nesi boş açıklar mısın birde 5400 serisinde dolu yanı neresi?(kabin süspansiyonu var deme de :D)

Kardesim kim hangi traktoru yirmibin saat kullanıyor bu yeni motorlar on bin demeden sagi solu dokuluyor kabin gidiyor 6 bin zor yapiyor rektefeye cikiyorlar yakitta deut bisey demem ama 10 bin deyince motor yaptırmaya gotur 25 binden asagi tutarsa sukret

Kullanıma göre değişir, yerli traktörlerde gördüğünüz sıkıntıları her traktör için aynı kabul etmek olaya at gözlüğüyle bakmak olur. Hadi diyelim 10.000 saat 130.000 yakıttan tasarruf, 50bin 5450 ve 5120C arasındaki fark 30.000 rektefe= 50.000 gene kardasın. Ayrıca bu verdiğim değer sadece tarlada kullandığında geçerli 3lt fark. Yolda giderken Deutzda eco mod mevcut 5400 serisinde dyna4ten dolayı eco mod yok. 5-6 lt arasına çıkar yoldaki fark nakliyat yapıyorsan aradaki fark uçar gider de girmedik oralara.. Güzel mi güzel traktör ona sözüm yok ancak AGCO motor varsa güzel perkins işe yaramaz yani kıyaslaman dahi hata deutz motorla ikisini... Ki AGCO dahi deutz saatine ulaşamaz temiz kullanıldığında.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul -25
Kullanıma göre değişir, yerli traktörlerde gördüğünüz sıkıntıları her traktör için aynı kabul etmek olaya at gözlüğüyle bakmak olur. Hadi diyelim 10.000 saat 130.000 yakıttan tasarruf, 50bin 5450 ve 5120C arasındaki fark 30.000 rektefe= 50.000 gene kardasın. Ayrıca bu verdiğim değer sadece tarlada kullandığında geçerli 3lt fark. Yolda giderken Deutzda eco mod mevcut 5400 serisinde dyna4ten dolayı eco mod yok. 5-6 lt arasına çıkar yoldaki fark nakliyat yapıyorsan aradaki fark uçar gider de girmedik oralara.. Güzel mi güzel traktör ona sözüm yok ancak AGCO motor varsa güzel perkins işe yaramaz yani kıyaslaman dahi hata deutz motorla ikisini... Ki AGCO dahi deutz saatine ulaşamaz temiz kullanıldığında.

Kardeşim boş insanlar için çeneni yorma yazdıklarını oku, gül geç [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: Mehmethan26
Bu iki traktörün yakıtı bu kadar fark ediyor mu? İş makinalarında yakıt tasarrufuyla öne çıkan modeller var ama traktörde bu kadar fark etmesi bana biraz ilginç geldi. İş makinalarında da ağır iş yapan yakıtı düşünmüyor, gücüne bakıyor. Nispeten hafif iş yapanlar ise yakıt odaklı seçim yapıyor. Bu kadar yakıt farkı olduğundan emin misiniz?

Adam 51c serisine 47 serisi ile aynı dedi ya zoruma gitti :D

Onlar fanatikler onlara gülmekte haklısın ama yazıp yüzlerine vurmak lazım böyleleri denk gelirsede, 5400 serisi 51G ile kıyaslamak gerekli.. 56ve57 serisi 51Cile kıyaslanabilir. İkisininde üstün oldukları konular olacaktır ancak işe yakıt girdiğinde deutz yine üstün çıkacaktır. her türlü yakıt tasarrufundan Deutz tercih edilmeli düşüncesindeyim 150bg altı için üstünde seçenekler çok fazla zaten..

Onlar fanatikler onlara gülmekte haklısın ama yazıp yüzlerine vurmak lazım böyleleri denk gelirsede, 5400 serisi 51G ile kıyaslamak gerekli.. 56ve57 serisi 51Cile kıyaslanabilir. İkisininde üstün oldukları konular olacaktır ancak işe yakıt girdiğinde deutz yine üstün çıkacaktır. her türlü yakıt tasarrufundan Deutz tercih edilmeli düşüncesindeyim 150bg altı için üstünde seçenekler çok fazla zaten..

6 silindirli modellerde yakıtın çok fazla fark edeceğini sanmıyorum bende. 51c serisi 54 ve 57sl serisinin ortasında bir seri

• Beğen
Tepkiler: Mehmethan26

Bu iki traktörün yakıtı bu kadar fark ediyor mu? İş makinalarında yakıt tasarrufuyla öne çıkan modeller var ama traktörde bu kadar fark etmesi bana biraz ilginç geldi. İş makinalarında da ağır iş yapan yakıtı düşünmüyor, gücüne bakıyor. Nispeten hafif iş yapanlar ise yakıt odaklı seçim yapıyor. Bu kadar yakıt farkı olduğundan emin misiniz?

Hocam yakıt olarak şöyle söyleyeyim 6 saat oldu traktör depo fulledikten sonra, çoğu yolda olmak üzere tarla sürümüde yaptım 6 dönüm (eski traktörden kalan 4lü 14inc ünlü +1 gelmediği için henüz) sürdüm 200 liralık mazot yaktı. MF süren arkadaşlar yazarlarsa sevinirim yakıt konusunda kıyaslamak açısından.. Yolda kokluyor resmen tarlada da çok çok düşük traktöre göre. Bu arada yapılan iş ikisinde de aynı olur, beygir güçleri neredeyse aynı hatta 5450 için konuşursak 5120C daha büyük...

Hocam yakıt olarak şöyle söyleyeyim 6 saat oldu traktör depo fulledikten sonra, çoğu yolda olmak üzere tarla sürümüde yaptım 6 dönüm (eski traktörden kalan 4lü 14inc ünlü +1 gelmediği için henüz) sürdüm 200 liralık mazot yaktı. MF süren arkadaşlar yazarlarsa sevinirim yakıt konusunda kıyaslamak açısından.. Yolda kokluyor resmen tarlada da çok çok düşük traktöre göre. Bu arada yapılan iş ikisinde de aynı olur, beygir güçleri neredeyse aynı hatta 5450 için konuşursak 5120C daha büyük...

Beygir büyük deme biz t5 115 nh leride tarlaya gömdük..

Yakıt olayına gelelim 5 li 13 no kalın şase alplerle 1.3-1.4 litre yaktım geçen sene kuru sürümde.toprağın sertliğide şöyle söyleyim 80.4 erkunt 3 lü 14 no ile 1 vitesle gidemediği yer oluyordu.
Motor ömrü 20 000 saat filan diyosunuzda hiç o saatleri gören var mı acaba?
Rutin bakımları kaç tl?
Perkins motorun parçası ustası herşeyi bol deutz da aynı durum geçerlimi?
Bunlar hep soru işareti.

Ayrıca bilgisiz filan demizşiniz hangi bilgiye dayanarak 5700 sl le 5c yi kıyaslıyosunuz?Davul bile dengi dengine ötermiş.Fuarda 5700 sl e binmenizi çok isterim.

Yakıt olayına gelelim 5 li 13 no kalın şase alplerle 1.3-1.4 litre yaktım geçen sene kuru sürümde.toprağın sertliğide şöyle söyleyim 80.4 erkunt 3 lü 14 no ile 1 vitesle gidemediği yer oluyordu.
Rutin bakımları kaç tl?
Bunlar hep soru işareti.

Ayrıca bilgisiz filan demizşiniz hangi bilgiye dayanarak 5700 sl le 5c yi kıyaslıyosunuz?Davul bile dengi dengine ötermiş.Fuarda 5700 sl e binmenizi çok isterim.

5400 serisinin bana göre modası geçti artık ve de hala başak, erkunt, hattat vs. nin kullandığı motorla BİREBİR AYNI motoru kullanan 5400 serisine 60 bin € para sayanların aklından şüphe duyuyorum

Bir de perkinsle deutz motoru kıyaslamak bmw ile renoyu kıyaslamak gibi bişey. Oldukça insanın en iyi traktör olarak kabul ettiği fendtin agco grubuna bağlı olmasına rağmen deutz motor kullanması bile bunun bi delili

Benzer şanzımanları her traktör kullanıyor onların ki uyumsuz mu Fendt i satın alacak kadar ar-ge ye para yatıran firmalar var

Abi isminde vt var diye hepsi aynı değilya.hepsinin kendine özgü farklılıkları var.Birdiğer agco nun traktörü 8700 serisindede sisu motor var istese deutz motor koyamazmı?demekki dyna vt ilede sisu motor uyumlu çalışıyor.

Rutin bakımları kaç tl?
Bunlar hep soru işareti.

Bilgisiz yerine boş olmayı mı seçiyorsunuz anlam veremedim açıkcası tercih meselesi tabi ki..
t5.115 gömdüğünüz video atabilir misiniz?
Yakıt konusunda açıkca yazdım değerleri, 6 saat kullanımda yaktığı yakıtı söylersen sevinirim dönüm hesabı mecburen 4lü pullukla sürüm yaptığım için şu an veremem. Ancak her türlü daha az çıkacağının garantisini verebilirim. 80.4 erkunt demişsiniz, toprak derinliği en büyük etkendir, bizim burada 100 metrede toprak yapısı değişiyor. Gördüğünüz traktörün de sürdüğü toprak değişebilir.. Ancak MFyi Erkuntla kıyasladığınıza göre olay zaten benim gözümde bitmiş oluyor :)

Omrunuzde bir traktor almissiniz ona sevinip duruyorsunuz ben uc traktor kullaniyorum ikisi mf biri case

3 traktörünüz mü var kullanıyor musunuz?
Ömrümde 1 traktör aldım, yaşım 28 nakit aldım.
3 traktör için 5000 dönüm üzeri arazi gerekir, bu kadar arazi varsa ne yakıt düşünürsün ne bakım aralığı... Tabi ki varsa ;)