tt4.65 için pulluk tavsiyesi

65 beygir çift çeker new holland için pulluk bakıyorum, ünlü yaylı 4lü 10 ile 9 arasında kaldım, biraz ağır toprak kırmızı toprak dediğimiz bir yapı var tarlalarımızda, taş da mevcut bir miktar, 3 silindir tt4.65 için kaç numara almamı tavsiye edersiniz? 9 numarayı çekeceğinden eminim, 10 alıp sonra arasını 25cmye düşürsem, 3 silindir motoru yormamak için 9 numara almak en mantıklısı mı? 10 ile 9 numara arasında çiftte fark nedir

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Yaylı pulluk kullanmadım ama eğer çiftçeker derken 4x4 ü kastediyorsanız klasik pulluklardan 4 lü 11 veya 12 numara ideal çünkü ön tekerler büyük olduğu için küçük pulluklarda teker çukura düşmüyor.

ünlü otomatik pulluk kiloları ağır, düz pulluklardan baya farkı var, 11 numara diyen arkadaş var, 5li diyen var, bu pulluklar 75d ye bile hararete boğuyor hocam, siz bize 3 silindir 4.65e tavsiye ediyorsunuz, sıkıntı şu ki, 4.65 tam ara model, otomatik 4lü 10 numara pullukda ara model, kimse net konuşamuyor, ancak kullanınca bilinecek

12 no dan küçük kulaklı pulluk almanı tavsiye etmem, topragi devirme kabiliyeti azalıyor.
Ayrıca kuruda ve tavda traktör cekisi bir bıcak farkeder, bunun için 3+1 pulluk alsan yakit ve zaman tasarrufu icin iyi olur. Kuruda 3 lü, tavda 4 lü şahane olur. Bir de yavru bicakli olursa tadindan yenmez

kardeşim 3lü pulluk tavsiyen nedirdir? 4lü ye göre avantajı ne olabilir, 3.12 pulluk 4.10a göre avantajı nedir
Traktörün topraga iyi tutuna bilmesi için tekerin zemine basan enine göre en az 12 inç kullanman gerekir derinlik olarak demiyorum pulluk genişligi olarak
mesala illa 4-10 lu alacam dersen genişliği 12 inç olan geniş ara olalnını al
ben şimdi pulluk alacak olsam 3 lü 12 den 16 ya ayarlı olanını hatta dönerli olanını alırım sert toprakta 3.12 ikilemede 3 16 olarak kullanırım derinliği size kalmış ben genişliği olarak ilgileniyorum bizim buralarada derin işlemek verimsizi ortaya çıkarıyor.

4.65 1700 saat oldu slajlık mısır yeride sürdüm pancar yeri de 4-11 pulluğu anızda ve sebze yerinde düz 1 ile mısır pqncar yerinde de takviye 4 ile çekiyor dediğin gibi aşırı ağır toprakta takviye 3 e düşüyor diyeceğim şu 11 den aşağı ayna alma imkan varsa dönerli 3lü 13-14 numara pulluk al radyatorun temiz olduktan sonra hararet kalkmaz onu hiç düşünme😊

bizim peder 3lü ile tarla mı biter diye 3lü yü kafadan eledik, benimde canım 3lü istiyor ama, amalar var işte :) 4lü 10 alacam pazartesi yorumları yazarım benim gibi ikileme düşenlere yol gösterici olur artık