8095 mi? 8195 mi?

• Beğen
Tepkiler: ultrAdem
İkiside aynı. Sadece Şanzıman ve kaporta farkı var. Bizde 8095 var. Şanzıman 12 ileri 3 geri vites var. Ortadan vitesli. Yandan leveli olanlarda sıkıntı olduğu söyleniyor. Ortadan olanları tutulanlar. Düğmeli çift çekerde yine sorun varmış. Bir süre sonra arıza oluyormuş. Yoksa maksima benzeri ve buçuk vites fena olmazdı. Yani bunlar olmasaydı. Kabine gelince ben kabinsiz aldım pişmanım. Traktörün çekişi güzel. Yanlız bakımını eksiksiz ve zamanında yap yoksa... kısaca klasik kabinli yani 8095 Ortadan vitesli al derim.

• Beğen
2012 8085 85 hp, 330 n.m. 540E 1700 devir 100 litre yakıtla 2000 balye atar.
2500 saatte devir daim değişimi
2 sezonda bir debriyaj plakası
Canı sıkılırsa çapaktan dolayı hidrolik merkez temizliği
Levye ileri-geri dişlisi, dikkat edilmezse kırıyor,
4000 saatte diferansiyel bakımı,
10 000 saatte rektifiye edildi, bakımları yapıldı,satıldı.
Yeni serilerde hidrolik merkez dışarı alınmış, Chryler Sure-Grip çiftli diferansiyel var, patinaj önlüyor.
Kullandıkça ne olduğu anlaşılır, siz bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: fdmn ve ultrAdem
Tümosan geçen sene biraz akıllandı ama yetersiz. Kendine iyi bir çeki düzen verene kadar rafa kaldırılmalı.Bence tümosanın 2004 model aşağısını tercih etmelisin abi.

2004 üstündekilerden çok şikayet duydum ama altındakiler güzel.

• Beğen
Tümosan bayisine gittim geçen gün 8075 ve 8095'e bakmaya. 8095 yokmuş ellerinde 8075 klasik olana baktım. Bunlarda 12 ileri 12 geri ve 8 ileri 2 geri vitesli olmak üzere 2 seçenek varmış. ben levyeli olan daha iyi değil mi dedim. 8 ileri 2 geri olanı al bunlar daha sağlam levyelilerde arıza görülebiliyor dedi. Sizce nasıl?

Başkan bizdede 2014 model 8175 var iki defa kuyruk mili sıkıntısı çıkardı.( Maliyet 5000 TL) Bir defasında gırank milini eğdi. Bu dediklerimi hep balya sezonunda yaptı. Bizde balyaciyiz. Her defasında motor on gün yatti. Sezonunda çalışmayan malın zararıni siz düsünün ama tercih sizin tabikide. Cekişinden memnun kalırsınız ama konfor sıfıra yakın. Kısacası tercihiniz başka marka olursa yarariniza olur bu iş saygılar.

• Beğen
Tepkiler: srtys ve silajcı
8100 ile 8000 arasındaki farklar(2017)

8100 için
-Düz platform kabin
-Led aydınlatma
-16+16vites
-Daha geniş kabin
-12inc kuru balata
- Dugmeli kuyruk mili
-Teleskobik oynar direksiyon
-Tipsizlik
-+10.000 fiyat farkı

8000 için
-Kullanicilara tavsiyelerine göre daha kaliteli
-11inc kuru balata
-ASALET
-8100e göre daha çok tutulur. Aynı fiyattan gider. 8100 alırken ödediğiniz +10.000hiçe çıkar.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Tümosan bayisine gittim geçen gün 8075 ve 8095'e bakmaya. 8095 yokmuş ellerinde 8075 klasik olana baktım. Bunlarda 12 ileri 12 geri ve 8 ileri 2 geri vitesli olmak üzere 2 seçenek varmış. ben levyeli olan daha iyi değil mi dedim. 8 ileri 2 geri olanı al bunlar daha sağlam levyelilerde arıza görülebiliyor dedi. Sizce nasıl?
Valla yıl olmuş 2017. Tartıştığımız konu ve teknoloji bu olmamalı.sıfır tümosan almayın bence o paralara değmez.2. El dolu piyasalar çok merağınız varsa onu alın en azından fiyat kaybınız olmaz.