TRAKTÖRLER KENDİLERİNİ PARÇALADI MASSEY FERGUSON 4708 VS JOHND DEERE 5083 ÇEKİŞMESİ

Beğenmiyoruz, hangisinin daha fazla çeki kuvveti verebildiğinden başka bir sonuç çıkmaz.Maharet göstermekse, kumsal zeminde rampa yarışı, arazide iş yarışı yapılabilir.Boş şeyler bunlar.
bu videoların türkiye şartlarında lafı sözü dinlenir çiftçilerin sitesinde sürekli paylaşılması benimde hiç hoşuma gitmiyor. bunlar tarım makinası oyuncak değil. bu işlere yeni başlayan gençler dekara daha kaliteli ürün çıkartma yarışına gireceğine komşunun traktörü nasıl çekerim derdine düşüyor.

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Beğenmiyoruz, hangisinin daha fazla çeki kuvveti verebildiğinden başka bir sonuç çıkmaz.Maharet göstermekse, kumsal zeminde rampa yarışı, arazide iş yarışı yapılabilir.Boş şeyler bunlar.

öncelikle yorum için teşekkürler ama videoyu ne ben çekiyorum nede traktörleri ben sürüyorum.ben sadece işim olan youtube a video atıyorum hosuma gıden ve beni izleyen kitlelerin hoşuna gidebilecek ve eğlenebilecekleri videolar atıyorum ki yeri geldiğinde fırsatım oldukca traktör tanıtımı da yapıyorum kanalıma göz atabilirsiniz.traktör tanıtımlarım tamamen videosundan araştırmasına kadar kendi ürünümdür.saygılar

öncelikle yorum için teşekkürler ama videoyu ne ben çekiyorum nede traktörleri ben sürüyorum.ben sadece işim olan youtube a video atıyorum hosuma gıden ve beni izleyen kitlelerin hoşuna gidebilecek ve eğlenebilecekleri videolar atıyorum ki yeri geldiğinde fırsatım oldukca traktör tanıtımı da yapıyorum kanalıma göz atabilirsiniz.traktör tanıtımlarım tamamen videosundan araştırmasına kadar kendi ürünümdür.saygılar

Arkadaşlar bu sayfada faydalı şeyler paylaşmaya gayret gösterelim.bu şekilde Türk tarımı ilerler.traktör arka arkaya bağlayıp makinelerin içini zorlayıp dağıtarak ilerleyemeyiz.Sanayi sitesinde eski yaşlı bir traktör tamir ustası ile sohbet ederken ona; Bir Traktörde çalışma esnasında yapılması en tehlikeli ve en zararlı şey nedir dedim.Ustanın verdiği cevap ;Traktörün çeki demirine veya hidrolik kollarına Römork veya ekipman takılı iken ileri geri sert şekilde çekiştirmek en zararlı iştir dedi.

Bu traktör çekişmelerinden dolayı motorların huyları değişmiş.
Eski Fiat traktörleri 1500 max tork, 2000 max güç noktası var.Steyr 1600 max tork 2500 max güç noktası var.
JXC serisi motorda 1500 max tork, 1600 max güç noktası var, Tork ve motor gücü 2400 devire doğru hafif yumuşayan şekilde tork ve güç bandı var, İveco kamyon motoru gibi asılıyor, motor yumuşak şekilde sıkışıyor ve patinaja 1500 devirde düşüyor, zemin biraz kaygan olsa seri 4 vitesle bile patinaja kalabiliyor.
Diğer motorların tamamında max tork noktası 1500 devir civarlarında veya tork bandı var,2000 devir civarlarında max güç noktası veya bandı bulunuyor, motorlar 1500 devir civarlarına sıkışınca güç azalıyor.
Traktör ağırlıkları eşit olduktan sonra ne marka olursa olsun, çeker, kardeşim.
Motor esnekliği yüksek olduğu içinde şanzımana zarar vermez.
Enter çeker, bırakmaz.Yük ve ekipman çekme konusunda çok başarılıdır.Şoför işi bilirse.:)