Üretilip Satılmayan Traktörler Ne Yapılıyor?

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Ben şunu çok merak ediyorum. Üretilip satılmayan veya atıyorum bir traktör markasının bir modelinden 1.000 tane üretildi 800 tanesi satıldı. Satılmayan traktörler ne yapılıyor?

Bayilerden gelen talep ve siparişe göre üretim yapılıyor zaten. Her bayi gelecek sene için siparişini veriyor. Firmalarda ona göre üretim planı yapıyor. Talebin belirli bir oranı kadarda fazla üretirler. O da zaten yine bayiler tarafından sipariş geçilir. Biz biçerdöver alırken Almanya' ya distribütör adeti veriyordu, onlarda ona göre üretim yapıp gönderiyorlardı. Fazladan istediği zamanda vermiyorlar. Eğer başka bir ülke distribütörü bana bu kadar lazım değil derse onları diğer ülkelerden talep edenlere veriyorlar. Bizim biçerdöver misal İspanya için üretilmişti. Üzerindeki donanımları farklıydı. Biz aldığımız zaman distribütör elindeki tüm makinaları sattığı için bizim makinayı fuar için getirtmişti. Onuda başka bir distribütörün fazla talebinden buraya kaydırmışlardı. O yüzden de makina diğer TR makinalarından farklıydı. Süreç genelde öyle işliyor. Kimse üretip fazlasını elinde tutmaz. Siparişe göre planlama oluyor.

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Ben şunu çok merak ediyorum. Üretilip satılmayan veya atıyorum bir traktör markasının bir modelinden 1.000 tane üretildi 800 tanesi satıldı. Satılmayan traktörler ne yapılıyor?
Abi onlar da pazara zaten çok hakimdir birde artık kanepeyi bile istediğin zaman alamıyorsun sipariş geçiyorlar ondan sonra geliyor. Baktı kalacak gibi oldu Bi kampanya yaparlar ülkenin birinde şehir bile demiyorum bak ihracat firmaları bunlar çok büyük abi anında eritirler. Ama kampanya ülkesi zannımca Türkiye olmaz. Belki de en dandik malı bizim ülkede dir artık yotubeden videolara bakıyorum da biz dünya ülkesi felan değiliz adamlar bizden çok yukarıdalar bizim tek yönümüz sadece insanlarımız çok girişken uyanık ama avrupada vb yerde 100 kişiden 3 kişi uyanık iş peşinde ama devlet o 3 kişiyi öyle destekliyor öyle bir denetliyor ki 100 kişiden alacağını alıyor bizde fakirlikle mücadele içindeyiz

• Beğen
Tepkiler: behcet arı
Eskiden çoook eskiden ülkemiz uzay çağında değilken içinde bulunduğumuz Türkiye yüzyılını yaşamazken köy kahvehaneleri de satmaya çalışırlardı şu an ne yaparlar hiç fikrim yok !!!😃