ÇELİK AKÜ YE VERDİĞİM PARA HARAM OLSUN...

2017 başında çelik akü den patpat diye tabir ettiğimiz Emirsan marka bahçe traktörü müze akü aldım . Üstündeki aküsü 5 yıl dayandı marka falanda değildi 140 tl civarındaydı dedimki iyisi olsun bizi ugrastirmasin 280 tl verip çelik akü aldım. Aradan 3 ay geçti akünün üst kısmı sismeye başladı. Elektrikçi patlar dedi akü yü aldım doğru aldığım yere gittim. Bu arada garanti kağıdını bulamadım. Ama aküyü aldığım yer tanış tı ve belgenin bir nüshası ondaydi. Ve 3 ay kullandığım akü servise gitti aradan tam 5 ay geçti garantiden gelen ilk cevap akünün sahistaki garanti belgesi olmadığı için işlem yapılamadı oldu. Sonra bayideki arkadaştaki garanti belgesini tutanakla bi daha yolladık 2 ay sonra kullanıcı hatası denip tekrar geri geldi. Şimdi bir akü nasıl olurda 3 ay içinde kullanıcı hatası yüzünden bozulur parasında değilim ama koskoca firma 280 tl lik bi akü için nasıl olurda böyle saçma sapan bahaneler uydurur aklım almıyor . O para beni fakir etmez onlarida zengin etmez ama böyle 3 kagitcilik yapıyorlar ya verdiğim para HARAM ZEHİR zıkkım olsun. Ben yeni akü alacam hafta içi ama akşam bayiye uğradım ordaki arkadaşım da benim problemim çözülene kadar çelik akü satmayacagini söyledi oda onlarla ters düşmüş. Banada çok mahcup. Bugün netten numaralarını aldım mutlu aküye hosgeldiniz dedi önce şaşırdım sonra telefonu açan kişi güvenlik olduğunu mutlu ve çelik akünün aynı fabrikada üretildiğini söyledi. Yarın tekrar arayacağım. Paylaşmak istedim sizlerle baskalarida madur olmasın diye. Bu arada internette bayağı benimkine benzer şikayet var ve hepsi son çare başka marka yeni akü almış....

Yaptıkları ticari ahlaka uygun değil ama elden bişi gelmiyo malesefff. Hani demişsiniz ya o para onları zengin fakir etmez diye işte orda yanılıyorsunuz bence çünkü sizin yasadığınız gibi sene 1000 kişi de böle olayla karsılaşsalar ve hiç birini yapmayıp gönderseler paraya bakın bi kere deli para valla o yüzden onlar yapmayıp şu bu deyip geciştirmişler

• Beğen
Tepkiler: Tekin55
patpat için gerekli olmaya bilir ama ital marka aküde bosch,varta yerlide inciden başka marka kullanmam

İnci kadar berbat akü yok massey ferguson 398 marka traktörümüze aldık iki kere içinden diyotları koptu
Isuzu npr marka aracımıza aldık ondada aynı sıkıntı
Hidromek 102b marka iş makinemizde yigit akü 6 sene sıkıntısız kullandık tekrar yigit akü aldık

İnci kadar berbat akü yok massey ferguson 398 marka traktörümüze aldık iki kere içinden diyotları koptu
Isuzu npr marka aracımıza aldık ondada aynı sıkıntı
Hidromek 102b marka iş makinemizde yigit akü 6 sene sıkıntısız kullandık tekrar yigit akü aldık

ben incinin jel akülerini güneş panelinde ve traktörde kullanıyorum daha önce kullandığım markalar enfazla 2-3 yıl çalıştı incinin 5.yılı daha bişey yok

Ben celik akuden memnunum 2012 de almistik traktore yaz kis sorun cikarmadi hala da kullaniyoruz aku sismesi genelde fazla sarjdan olur belki aku kusurludur ama elektrik sistemini kontrol ettirin tanidigim birinin sarj dinamo arizasi yuzunden yepyeni akuyu kaynatti ihmal etmeyin

Ben celik akuden memnunum 2012 de almistik traktore yaz kis sorun cikarmadi hala da kullaniyoruz aku sismesi genelde fazla sarjdan olur belki aku kusurludur ama elektrik sistemini kontrol ettirin tanidigim birinin sarj dinamo arizasi yuzunden yepyeni akuyu kaynatti ihmal etmeyin
Tabiki kontrol etttirdik aküyü verdikten sonra geçici akü verdi bayi hiç sıkıntı yok 5 aydır mesele çelik akünün ürünü ne sahip çıkmaması

Valla arkadaşlar benim bunu buraya yazma sebebim belki birileri bu yazıyı okur akü alırken fikir sahibi olur. Bugün biriyle konuştum oda aynı çelik akü taktirmis aracını 1 hafta sonra akü boşalmış servise gitmiş akü 3 ay sonra gelmiş kullanıcı hatası demişler 2014 model aracın a taktirmis kullanici hatası nedir ya millet bu aküyle evine elektrik vermiyor yada bahçe sulamiyor. Oda şimdi varta akü almış 1 yıldır sorunsuz kullanıyormuş.

Yanlis anlamayinda elektrik sisteminde sorun var diyelim aku patladi bunu hangi aku firmasi karsilar ornek verin bana iki traktorumuzde birisinde celik birisinde mutlu var hic sorunsuz senelerdir calisiyorlar [MENTION=60722]Tekin55[/MENTION]
Elektrik sisteminde sorun olsa aküyü bayiye verirken ordan bi akü daha takıldı üstelik 2. Ci el 5 aydır sorun yok ne şişme ne akma ben o aküyü 3 ay anca kullandım sizce nasıl bi kullanıcı hatası yapmışımdır ki 3 ayda bozulsun. Hadi kullanıcı hatalı sadece çelik aküyü mu kullanırken hata yapıyorum. Bu akünün garantisi varsa tabiki zararimi karşılayacak. Yada akü satarken garanti vermeyecek bizde ona göre alacaz. Benim burda anlatmak istediğim koskoca firma piyasanın üstünde kaliteli ürün diye akü satıyor malına sahip çıkmıyor. Ben sıfır akü istemiyorum aküyü tamir edip versinler adamlar onu bile yapmıyor ALLAH tan korkun Yav 3 aylık akü daha kullanıcı hatası diyorlar

Bu akü işi biraz şans işi galiba 2015 kasım ayında aldığımız sıfır traktör ün üzerinde yiğit akü var bu yıl Temmuz ayında sabah bi bastım marşa tık yok hemen sevisi aradık geldi sağına bak soluna bak derken aküden olduğunu anladı hemen ilimizdeki yiğit akü bayisine götürdük aküyü ölçtüler baktılar falan bunun 3. Göz ölmüş dediler değişim yapıcaz dediler ve eski aküyü alıp yerine yenisini verdiler... Bugüne kadar hep mutlu alıyorduk ama yarı yolda bıraksa da yiğit akü malının arkasında bundan sonra yiğit aküden şaşmam.

• Beğen
Tepkiler: Tekin55