Genel Başkan Nihat Çelik: "Dolarla bizim ne işimiz olur, üretmekten başka çaremiz yok"

⭕ Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, küçükbaş hayvancılığın sorunları ve çözüm önerilerini AGRO TV'de yayınlanan Dr. Koyuncu programına değerlendirdi. Yazılı olarak birliğin web sitesinde yayınlanan haberde şu sözlere yer verildi:✅ "Biz dolara teslim olmayacak kadar güçlü bir ülkeyiz. Üretmekten başka şansımız yok. Son bir yılda yüzde 17-18 zarar etmemize rağmen üretmeye devam ediyoruz. Dün olduğu gibi bugünde yarınlarda da üretmeye devam edeceğiz. Daha çok ürettikçe dolarla bizim ne işimiz olur. Biz Devletimizin yanındayız ".

✅ "Ulusal Süt Konseyinin büyükbaş hayvan süt fiyatlarını açıklıyor. Koyun Keçi Süt Konseyinin de kurulması gerek. "

✅ "Hayvan yetiştiricileri hayvanlarını kışın ağılda tutmak zorunda. Bakanlık tarafından yem hibe desteği verilmeli."

✅ "Desteklemelerden dolayı İl Tarım ve Orman Müdürlüklerince alınan dosya paraları kaldırılmalı. Bu konuda Bakanlıktan bir çözüm bekliyoruz. "

✅ "Birlik Başkanlarından son derece olumlu mesajlar alıyoruz ve sektöre hizmet yolunda daha fazla gayret sarf edeceğiz," dedi.


LK224D106122021150404O63.png
 
Zarar edipde üretime devam etmek mümkün değil. hazıra dağ dayanmaz. ben bıktım artık dün gübre fiyatı sordum bugün gittim almaya 50 lira zam gelmiş. yazık günah..
Kendi yumurta tavuklarim icin nisan ayında bir cuval yumurta yemini 145 tl ye aldım,sonra almadım kendi tohumluk buğdayımın elentisini verdim,tabiki verim düştü 10 tavuktan 8 yumurta alırken 5,4,3 derken 2,3 devam ediyorum. Dün haberlerde elazigda bir yumurta tavukçuluğu yapan vatandaş 1500 tavuğunu bedava dagitmaya başlamış. Yemin çuvalı 285 olmuş, yetisemiyorum diyor.Bende alamam,2 yumurtadan memnunum...
 
  • Beğen
Tepkiler: Stronger

Benzer Konular