Sondaj hakkında

Arkadaslar kayseriden yaziyorum bizim buralarda sulu tarim hic yok denecek kadar az. Bende kabak ekiyorum sulu tarima gecmek istiyorum bana maliyeti ne olur a dan z ye kadar sondajından tutun borularına kadar yagmurlama olacak yaedımcı olursaniz sevinirim... bi kac tane sondaj hakkinda konu acilmis istedigim bilgilere erisemedim

• Beğen
Tepkiler: bbionik
Öncelikle elektrik yakınında varmı ? Milli kuyumu çalıştıracaksın ?

Bunlar önemli faktör 240lık kuyuyu vurmalı diye tabir ettiğimiz sondaj makinaları 55 ile 70 tl arası vuruyorlar kılıf fiyatlarına zam geldi 58 ile 63 tl arasıda kılıf fiyatı veriliyor.

Ama bana sorarsan vurmalı sondajlar ile çalışma fazla su cıkaramıyor 150 metre vurmalı makina 13 fiskiye çıkardı burgulu ile sadece vurulan kuyuyu sildirdim 75 fiskiyeye çıktı su farkı sen hesap et işte burgulunun fiyatıda 100-1200 tl arası

• Beğen
Tepkiler: kertici
Arkadaslar kayseriden yaziyorum bizim buralarda sulu tarim hic yok denecek kadar az. Bende kabak ekiyorum sulu tarima gecmek istiyorum bana maliyeti ne olur a dan z ye kadar sondajından tutun borularına kadar yagmurlama olacak yaedımcı olursaniz sevinirim... bi kac tane sondaj hakkinda konu acilmis istedigim bilgilere erisemedim

birincisi trafo şart sondaj maliyetine gelirsek biz havalı vurdurduk geçen sene kışın metresini 80 küsürden vurdular 100 metreyi 2 günde vurdu kaldırdık ortadan eğer vurmalı vurdurursanız çok uzun sürer 1 ay bile sürenler var metresine göre tabi vurmalıyı tavsiye etmem havalı iyidir kılıfa gelirsek plastik delikli kılıflar yeterli olur bizim kuyular öyle demir tüm kuyularımız tabandan yukarı plastik kılıflı demiri atmak çok zor dalgıca gelirsek oda beygir gücüne göre kaçlık olduğuna göre bizim kuyunun birinde mesela 25 Hp 4 lük dalgıç var bize maaliyeti 100 metre borusu dalgıcı dahil hepsi 6-7 bin küsüre maal oldu yani demem şu ki bi 15-20 bin TL yi gözden çıkarmanız lazım sorun soruşturun çevrenizden.

• Beğen
Arkadaslar sizler daha bilgilisiniz benim hobi bahcemde kuyu var 30 metre indik malesef sondajci bize yalan soyledi bizde hicbisey bilmiyorduk su simdi bize cok az geliyor sizin kuyularin dakikada attigini bizim kuyu saatte atamiyor daha dogrusu su yok sayilir saatte 800 litre felan ama bizim o civarda su kesin daha cok kesin sizce ne yapilir baska bir kuyumu vurduracagiz yoksa bu kuyuya birseyler yapilir mi dalgic suyu bitiriyor kuyudan on dakika calisinca :((

Arkadaslar sizler daha bilgilisiniz benim hobi bahcemde kuyu var 30 metre indik malesef sondajci bize yalan soyledi bizde hicbisey bilmiyorduk su simdi bize cok az geliyor sizin kuyularin dakikada attigini bizim kuyu saatte atamiyor daha dogrusu su yok sayilir saatte 800 litre felan ama bizim o civarda su kesin daha cok kesin sizce ne yapilir baska bir kuyumu vurduracagiz yoksa bu kuyuya birseyler yapilir mi dalgic suyu bitiriyor kuyudan on dakika calisinca :((

yeraltı sularında azalma var hiç başka kuyu vurdurmayıp başka sondajcı getirip aynı deliğe vursun ana suyu bulana kadar.

İsin garibi biz o kuyuya birde kulube yaptik ama o kuyudaki borularimiz bosa gidermis o zaman sefa bu kuyu isi aklima geldikce sondajcinin attigi kazik hic aklimdan cikmiyor sacimi yoluyorum hemen bizim kuyunun yaninda kuyu var o adamin suyu ne bicim akiyor hakkim olsun o sondajciya ben sulamayi cok seviyordumm

Civarda su kaç metreden çıkıyor?kuyu kilifi atacan mi?kac dekar yer sulamayi dusunuyorsun?elektrik yapacaksan elektrik direklerine ne kadar uzaktasın? Birde bölgeden bölgeye fiyatlar değişir.
A dan z ye kadar çok uzun işlerin var[emoji15] [emoji15] [emoji4] [emoji4]

• Beğen
Civarda su kaç metreden çıkıyor?kuyu kilifi atacan mi?kac dekar yer sulamayi dusunuyorsun?elektrik yapacaksan elektrik direklerine ne kadar uzaktasın? Birde bölgeden bölgeye fiyatlar değişir.
A dan z ye kadar çok uzun işlerin var[emoji15] [emoji15] [emoji4] [emoji4]
Bikaç bölgenin yakınindan elektrik.direkleri geciyor kuyu kilifi felan demisin onun ne oldugunu felan bilmiyorum.90 veya 100 metreden.ciktigini duymustum. 130 dekar yeri sulayabilirim sadece o bolgede oda yeterli bana

arkadaşlar konuya yabncıyım ama bu kuyularddan sadece elektirik le mi su çekiliyo ben çocukkeen dereden traktörün arkasına bi kasnak gibi bişi bağlayp su motoru çalıştırıyoduk yani illa elektirik çekilmeli mi hobi bahçetlerinde sondaj vurup traktörle su çekilemezmi bide depo olsa mesela

Memleket konya sanırım valla o paralara bizim burada 2 adet kuyu vurulur

Bu sene

150 m sondaj 85tl + 150 M kılıf (260lık) 58 Tl : 21 Milyar

100 Kw Trafo ve 3 adet direk 35 milyar

20 kademeli 25 hp motor : 18 milyar
100kw olabilir.ben 160kw yaptim.
Sondaj uygun sizin orda demekki burda uçuyorlar.bi de kullanılan malzemeler de önemli.fark olabilir

• Beğen