Hopsa (yıllardır ekilmemis tarla)

Senin piyasadan haberin yok sanırım ucuza vardı da ben almadım sanki özelden değil devletin satış yerlerinden aldım
3200 tl ye %22 fosfor içeren gübre almışsınız.Şuan %46 fosfor içeren dapi peşin 3000 tlye veriyorlar.Aldığınız ürünü devlet üretmez.Devlet özelden pahalı alırsa sıze sattığı gibi pahalı satar.Özelden nasıl pahalı almasinida az çok tahmin edebiliriz.Son olarak siz dekara 7 kg dap atmış gibi gübreleme yapmışsınız.Ayrıca piyasasının içindeyim.

Dekara 4-5 kg saf azot ve 4-5 kg P2O5 atılan yer ile atılmayan yerin farkı böyle ortaya çıkar.Sizin attığınız size ne kazandırdı orayida siz düşünün FB_IMG_1540493902452.jpg

Peşin kaç para?Bir gübrenin fiyatına bakarak yorum yapmak bilgisizlkten başka bisey değildir
Peşin 2650 lira pancar kooperatifinde dapin peşin fiyatı 3150 liraydı harman vadeli 600 lira daha ekleniyor arastirmadan almıyoruz sadece siz bilmiyorsunuz mühendis bey herkes cebini düşünüp alışveriş yapar

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Peşin 2650 lira pancar kooperatifinde dapin peşin fiyatı 3150 liraydı harman vadeli 600 lira daha ekleniyor arastirmadan almıyoruz sadece siz bilmiyorsunuz mühendis bey herkes cebini düşünüp alışveriş yapar
Demek istediğim şu 14 kg 12-22 ile 7 kg dap ve 2kg amonyum sülfat karıştırıp atmak arasında fark yok.Ben size bir dahaki sefer için sadece fikir veriyorum.Görevimi yapıyorum.Gübrede en pahalı kaynak fosfordur.Fosfor miktarı %46 dan %22 ye düşerken fiyatın neden bu kadar düşmediği sadece fabrikanin daha çok kazanması ile açıklanabilir.

Demek istediğim şu 14 kg 12-22 ile 7 kg dap ve 2kg amonyum sülfat karıştırıp atmak arasında fark yok.Ben size bir dahaki sefer için sadece fikir veriyorum.Görevimi yapıyorum.Gübrede en pahalı kaynak fosfordur.Fosfor miktarı %46 dan %22 ye düşerken fiyatın neden bu kadar düşmediği sadece fabrikanin daha çok kazanması ile açıklanabilir.
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Mehmet-42