1 AYLIK KANGAL KÖPEĞİ YAVRUSU BAKIMI VE BESLEMESİ: YARDIM!

Ynt: 1 AYLIK KANGAL KÖPEĞİ YAVRUSU BAKIMI VE BESLEMESİ: YARDIM!

hayırlı olsun bzde 2 kopay av köpeği vardı kardeşlerdi babasıda bzdeydi ama yaşlıydı zaten 1 sene fln olmadı bşkasına verdk evde bekçilik yapsın die artık iş yapamıyodu yavruları ise 6 ay fln sütlü makarna vermştk inek sütüyle şuan 2 yaşına yakınlar canavar gibiler nerde köpek görseler dağıtıyorlar ama tek gezdklerinde teki biraz uzak kalıyo ama teki çok cesaretli gene gidiyor dalıyor.
şuan bazen sabah 1 akşam 1 ekmek veryz bazende akşamları veriyorz sadece ama zayıf gibiler kilo almaları lazm biraz . köpeğin çok güzelmiş 2. attıklarındada belli oluyor aseletli bir duruşu var yanlız kesnlikle yalakcı bir köpek gibi olmasın. fazlada yağlama köpeyi .:D :D

aynen jettarım ın dediği gibi köpegi hep bağlı tutma ama köyün içine salmanıda pek önermem küçükken çünkü başka büyük köpekler ezebilr yada boğarlar. en iyisi traktörle tam tarlaya gideceğin zaman sal traktörle tarlaya gelsn arazide dolaşır yovaş yovaş avlanmayıda öğrenr. bizim köpekler ve köydeki köpeklerin hepsi traktörle gderler szn orayı blmemde. birde köylü olarak ava fln gidiyorsanız yetişkin köpeklerin yanında götür avlanmayı öğrensn çok faydası var bzm köpeklerin yanında ytşkn bi köpek av yapana kadar köstebek tutmaktan başka bişe ypmadılar görsnler neyi avlıcanı. :)

Arkadaşlar size nasıl anlatayım bilmiyorum,ben hayatım boyunca çevremdeki komşuların serbest gezen ve saldırgan köpekleri yüzünden sıkıntı çektim okula giderdim saldırırlardı motosikletle giderim saldırırlar vs. bu yüzdende kaç kişiyle uğraştım o yüzden benim köpeğim yüzünden kimse rahatsız olsun istemiyorum özellikle komşularım rahatsız olsun istemiyorum,köpeği tarlamız yanındaki koyunculuk yapan köylerin birinden aldım yavruydu gördüğünüz gibi neyse büyürken gençlik hastalığıymış ona yakalandı 10 gün bişey yemedi köpek ölmek üzereyken yoğun müdehale ettim deri altı serum felan vurdum ve düzeldi,eve ve açık besilere bekçilik yapıyor normalde geceleri salıyordum (avlum kale gibi yüksektir dışarı çıkamaz) şimdi sılajları kapattık o yüzden salamıyorum,yemine gelince yalı deniyorum ama yemiyor ve normal köy ekmeyi veriyoruz sürekli,birde köpek vejeteryan et atıyorum yemiyor.