1 değil 5 değil tam 12 tır ceviz yakalandı


Ağrı ' nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı ' nda, metal ve ahşap eşya taşındığı iddia edilen 12 TIR ' da yapılan aramada 343,2 ton ceviz içi ele geçirildi.


Piyasa değeri 10 milyon lirayı bulan cevizlerin, Türkiye genelinde tek operasyonda ele geçirilen en yüksek miktar olduğu belirtildi. TIR ' ların İran ' dan Türkiye ' ye giriş yapmak üzere Gürbulak Gümrük Sahası ' na geldiği belirtildi. Olayla ilgili 13 kişi savcılığa sevk edildi.
 
1 degil 5 degil tam 12 tir ceviz yakalandi

Yaw arkadas herkes kacakci kacakci diyorda kimse sormuyor niye komsu ulkelerde arabadan tut her turlu gidaya niye kadar ucuz oluyor ve bizde niye bu kadar pahli kimse bunu demiyor nedense anlamadim gitti.
 
Ynt: 1 değil 5 değil tam 12 tır ceviz yakalandı

türkiye dünyadaki en çok vergi alan ülke aldığınız her malda ne alırsanız alın %60 vergisi var onun için dışarda herşey ucuz özellikle arap ülkelerinde vergi neredeyse hiç yok denecek kadar az. içtiğiniz sigarada gecen gün bakan açıkladı hemde övünerek vergi %80 diye 4 liraya aldığımız mazotun rafineri çıkışı 75 kuruş böyle vergi sistemi olursa o kadarda çok kaçakcı olur.
 

Benzer Konular