1 dönüm buğday maliyeti kaç tl

Icarla birlikte 400 tl masraf 500kg bicilirse 1500tl den 350 tl kazanilir trakya sartlarinda
Uzunköprü lü hemsehrim,

Yaklasik 280-300 TL üretim masrafı, 100-120 TL ıcar, toplam 400 TL masraf.

Kilosu 1.500 tl den ,500 kg verim 750 TL gelir demek istedin sanırım. Bu durumda desteklerle beraber ciro 800 TL geçer görünüyor, bereket versin.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Uzunköprü lü hemsehrim,

Yaklasik 280-300 TL üretim masrafı, 100-120 TL ıcar, toplam 400 TL masraf.

Kilosu 1.500 tl den ,500 kg verim 750 TL gelir demek istedin sanırım. Bu durumda desteklerle beraber ciro 800 TL geçer görünüyor, bereket versin.
Aynen bu sekilde hesapladim toplam 400 masraf 350tl kar yanlis mi anlattim acaba
Destekler ve saman depoculugu yapiyorum bunlar icinde yok dekardan 12 -13balya alip 14-22.5tl arasi sattim buda en kotu 100tl yukseltir

Bence forumdaki önemli konulardan birisi olmuş. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.
Bu yıl buğday ların tüm masraflarını yaptık ve dönüm başı maliyetimiz biçim ücreti ve traktör ve ekipman bakım ları dahil bağkur ve amortisman hariç 372 tl oldu.
500 kğ ortalama yakalarsak ve 1.60tl den satabilirsek 233kg maliyet yapıyor.
Geçen yıl 360 tl maliyetim vardı.bu da 262 kğ a tekabül etti. Geçen yılın ortalaması da 492 kğ olmuştu. Herkesin ürünün de Halil-İbrahim bereketi olsun inşaallah

Bence forumdaki önemli konulardan birisi olmuş. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.
Bu yıl buğday ların tüm masraflarını yaptık ve dönüm başı maliyetimiz biçim ücreti ve traktör ve ekipman bakım ları dahil bağkur ve amortisman hariç 372 tl oldu.
Geçen yıl 360 tl maliyetim vardı.bu da 262 kğ a tekabül etti. Geçen yılın ortalaması da 492 kğ olmuştu. Herkesin ürünün de Halil-İbrahim bereketi olsun inşaallah
Rica ederim önemli olan burda hep birlikte beyin firtinasi yapaarak bilinçli üretici olma yolunda ilerlemek hayırlı ramazanlar bereketli sezonlar

• Beğen
Tepkiler: sinansahin
Benimde yuvarlak hesapla 400tl masraf oldu bu masrafi az bulanlar olmus her isciligi yaptim bir tek bugdaylarima axial atmadim

Hocam masrafı az bulduysalar sac 15-20 kg daha herhangi bir gübre :)
Trakya olarak cok degisik bir yil geciriyoruz ekimden mart ayina kadar dogru durus yagis almadik hic kar yagmadi havalar iyi gitti bugdaylar erken gelisti bu yil onceki yillar gibi bol gubreleme yapmamak gerek bitkiler kisa bir sure yagmur yagmadiginda su stresine giriyorlar allahtan baharda guzel yagmurlar dusuyor simdilik hersey yolunda yapraktan gubrelemeye devam [emoji2]

Valla bana gore cok bile bu rakamlar ama bunun altinda tutmak mumkun olmuyor.
ben tum masraflarimi formullu hesap yapan exel tablosu ile guncel bir sekilde takip ediyorum. hatta gecenlerde formda da paylasmak istedim exel tablosunu isteyen kopyalayim kullansin diye ama sistem izin vermiyor exel paylasmaya.

Valla bana gore cok bile bu rakamlar ama bunun altinda tutmak mumkun olmuyor.
ben tum masraflarimi formullu hesap yapan exel tablosu ile guncel bir sekilde takip ediyorum. hatta gecenlerde formda da paylasmak istedim exel tablosunu isteyen kopyalayim kullansin diye ama sistem izin vermiyor exel paylasmaya.

Abi Excel dosyasını istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz aslında. Gmail hesabınız varsa buna bağlı Google Drive hesabıda var oluyor.

Paylaşmak istediğiniz dosyayı, tabloyu Google Drive'nıza yükleyip üstüne sağ tıklayıp paylaşma bağlantısı oluşturabilirsiniz. Herkese açık olarak işaretleyip bağlantı oluşturursanız herkes bu linkten paylaştığınızı görüp indirebilir.

Tek yapmanız gereken oluşturduğunuz paylaşım linkini Trakkulübe eklemek olur.

Bizimle paylaşırsanız tabloyu sevinirim abi. Selametle.

• Beğen
Tepkiler: sinansahin
Abi Excel dosyasını istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz aslında. Gmail hesabınız varsa buna bağlı Google Drive hesabıda var oluyor.

Paylaşmak istediğiniz dosyayı, tabloyu Google Drive'nıza yükleyip üstüne sağ tıklayıp paylaşma bağlantısı oluşturabilirsiniz. Herkese açık olarak işaretleyip bağlantı oluşturursanız herkes bu linkten paylaştığınızı görüp indirebilir.

Tek yapmanız gereken oluşturduğunuz paylaşım linkini Trakkulübe eklemek olur.

Bizimle paylaşırsanız tabloyu sevinirim abi. Selametle.
Bilgisayarımda ki sıkıntıyı hallettiğim gibi exel dosyasını paylaşım yapmaya çalışırım tekrar.
Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Maliyetler geçen senenin çok üzerinde olacağı kesin. Maliyetlerde belirleyici ana kalemde gübre olacak gibi duruyor. Hakkımızda hayırlısı ama çok ama çok zor bir sezon bizi bekliyor.
2019 2020 sezonuna ait eski konuları okuyorum,bende bir hayret bir hayret...
Sorunlarımız megerse geçen yilda aynıymış, ondan önceki yılda.Her bir tekrarlanan mesajda bu yıl cok ilginc bir yil olacak demiş arkadaşlar. Biraz önce haberim oldu,yazmış arkadaşlar üre 12 bin diye.Bu sezon sonunu Allah ömür verirde görürsek Aha da diyorum billah daha da ilginci olmaz. (Ama illaki oluyor)Öbür yıla selam olsun...

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca