1000 anaç koyun

Insan oglunun basaramayacagi hicbir sey yok.Sen iradeni ve bütün gücünü ortaya koy arkasi gelir.Sen buradaki bazi olumsuz elestirilere fazla kafa yorma.Bin anac olacagina sekiz yüz olur ve sonucta da oldukca iyi bir ilerleme saglamis olunur.

Abi bu yorumlar olumsuz eleştiri değil tecrübenin meyveleri
Dost acı söyler

1. Olarak dedigin koyuna sahibim.

100 koyundan o hesap tutmaz.

2. Olarakda diyorsun ki 100 koyun 140 kuzu %50 ikiz orani almissin kuzuda %10 fire olur koyunda %6 7 fire olur olur yani kacari yok.

3. De o nasil hesaptir ya 70 sisek katiyorsun hepsde mubarek doguruyor delireni yok ayreten hepsi aliniyor yarisi desen hadi iyi bakar alinir derim..

4. Olarakda ornegin bu yil 70 tane kattim sisek 30 u delirdi oldu doguramadi atti icinde kaldi 40 tane ninde 25 i dogurdu

2. Olarakda diyorsun ki 100 koyun 140 kuzu %50 ikiz orani almissin kuzuda %10 fire olur koyunda %6 7 fire olur olur yani kacari yok.

3. De o nasil hesaptir ya 70 sisek katiyorsun hepsde mubarek doguruyor delireni yok ayreten hepsi aliniyor yarisi desen hadi iyi bakar alinir derim..

4. Olarakda ornegin bu yil 70 tane kattim sisek 30 u delirdi oldu doguramadi atti icinde kaldi 40 tane ninde 25 i dogurdu

Usta ırkı ne bu koyunların, ben her yıl düzenli 15 tane yeni toklu katarım daha hiç deliren olmadı. Delirme dediğin nedir ki senin ?

Taze hayvanin bi bakima dogasiyla oynuyoruz 7 8 ayda koca gelmesi icin basiyoruz arpayi cekiyoruz besiye kafayi yatirir o civer ahirda delirir kisacasi rahim hastaligi olur yani sisegin hepsi anac olmaz. Ben 500 600 disi kuzdan 50 60 anca secebiliyorum anac

Taze hayvanin bi bakima dogasiyla oynuyoruz 7 8 ayda koca gelmesi icin basiyoruz arpayi cekiyoruz besiye kafayi yatirir o civer ahirda delirir kisacasi rahim hastaligi olur yani sisegin hepsi anac olmaz. Ben 500 600 disi kuzdan 50 60 anca secebiliyorum anac

Allah allah şükürler olsun hiç başıma gelmedi, ben zaten öyle sade arpa vermem, damızlık ayıracağım kuzulara zaten ayrı yerde bakıyorum ben ve ayrı şekilde bakıyorum belki o yüzdendir hiç gelmedi başımıza

fireyi yazmayı unutmuşum doğrudur fire

70 sisek değil 14 aylik koyun o koyun

sen limitleri zorlamışsın varsan basdın arpayı hayvan iyi bakımdan delirdi