135 veya 148 ara işler için

yakıtları çok düşük olan traktörlerdir kolay kolay arıza vermez 135 pek güçlü değildir çamurda randıman alamayabilirsiniz ve debriyaja basarken hidrolik kolları kalkmaz çoğu versiyonunda böyledir tek baskı diye adı geçer . (debriyaja basarken kaldıranda vardır çift baskı diye geçer avrupa versiyonlarıdır.) rampada yüklü iken bayılmaz keçi gibi tırmanır. 148 konusuna gelirsek efsane traktördür 4 ileridir çift baskı ve patinaj kilidi vardır arıza açmaz eğer yolda çok kullanacaksanız hız dişlisi taktırır araba gibi kullanırsınız bende var 148 ingiliz çift 08 blok dişli taktırdım 52 km/h hız yapıyor. eğer arazin rampa yokuş çamur ise ispanyol al derim ağır devirdir güçlüdür. ingiliz ispanyola göre seri devirdir yakıt düşüktür rampada yüklü iken 240'ların canına okur bayılma yapmaz 240 kesilir ben ferguson kullanıcısı olarak tavsiye ederim. fergusonda model çoktur siz sorularınızı yazın ben bildiğim kadarı ile yanıtlamaya çalışırım.

79 model var bizde. Kışın rektefiye ettirdik 3500 e mal oldu. Güzel traktör ilaç ve gübrede kullanıyoruz. Ilaclama makinesi 600 litrelik hidrolik pompasi kacirdigindan dolu iken kaldirmiyor. 450 litre dolduruyoruz isimizi fazlasiyla goruyor

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade

frenleri iyi olan bir adet traktör var bunu bahçeye gelip gitmeye ilaç atmaya alcaz bakalım hangisi denk gelirse
Kardeşim - abim bu paraya yazık hidrolik düzen tutmaz fren tutmaz bak bilen arkadaşlar yazmış .bigadiç hamidiye köyünde 15 liraya sahindende 77 model 480 var .güzel 240 lar var.bence acele ediyorsunuz.boyasına aldanmayın çok eski bunlar selamlar saygılar.

135 yada 148 he ne ise 15 20 bin arası vermek ne derece mantıklı, gücü belli fren kabiliyeti belli bu fiyatlara ara işte sizi çok daha memnun edecek steyrlar var bağımsız kuyruk mili çift devir (768 alırsanız şanzıman devri de var) vites seçeneği bol frenleri 135 148den çok daha iyi hidrolik aksamı daha kuvvetli, bu benim şahsi görüşüm 135e 148e takabileceğiniz makine kısıtlı

steyr lar varda büyük traktör bakmıyoruz küçük olsun az yaksın gel git ilaç gübre atsın yeter 480 yada 240 alsam o zaman 54c i satmazdım başka altanatiflerimiz varsa yazın arkadaşlar bende 88 yarım çamurluk 54c vardı yolda 15 gazdan sonra yakıyordu şimdi kullandığım 4065 e deutz var yolda 54c ile aynı yakıyor 500 saatte şu an tabi saat yaptıkça yakıt düşer diyorlar ama 2. bi yardımcı trak gerekiyo acelemiz yok cevremizden bakıcaz

steyr lar varda büyük traktör bakmıyoruz küçük olsun az yaksın gel git ilaç gübre atsın yeter 480 yada 240 alsam o zaman 54c i satmazdım başka altanatiflerimiz varsa yazın arkadaşlar bende 88 yarım çamurluk 54c vardı yolda 15 gazdan sonra yakıyordu şimdi kullandığım 4065 e deutz var yolda 54c ile aynı yakıyor 500 saatte şu an tabi saat yaptıkça yakıt düşer diyorlar ama 2. bi yardımcı trak gerekiyo acelemiz yok cevremizden bakıcaz
Fiyattan az yaksın diyorsanız bir 8053 styer kaldı.ben 73 kullandım yardımcı traktör olarak gayet özellikli traktör.

5 yıl kredi imkanı 0 peşinat 4x4 135 lik kadar yakıt sağlam firen hidrolik direksiyon derdi yaşama bende ara iş traktörü olarak kullanıyorum bunu

Ara işlerde belki 135 den biraz fazla yakar ama sana tavsiyem 768 steyr al keyfine bak. Hidroliği sağlam kuyruk mili devir seçeneği çok zf şanzıman var iyi yük çeker yolda da az yakar. Afedersin eşşek niyetine binersin. Ben 3 yıldır yardımcı traktör olarak kullanıyorum. Gayet de memnunum. Basınçlı sulama bile yapıyor canavar. Daha ne olsun.

135 hafif parçası ustası bulunan ve heryerde tutulan ara iş traktörüdür. Bu yüzden boyutuna göre pahalıdır. 148 ise daha ağır yere daha sağlam basan ve 35e göre donanımlı olanıdır ama onun kadar seri ve yakıttan tasarruflu değildir .135i olan zaten önemli bir gerekçesi yoksa satmaz. Ona talep her zaman çoktur. Parçaları 480, 54c gibi fiat grubu traktörlerden ucuzdur. 60 56 New Hollanda göre hafif işte yarısını yaktığını söylerlerdi. 135le aynı fiyata 165 alınabilir. 768 in hararet, conta patlatma vs. Problemleri vardır. Tabi dikkatli kullanırsan yakıt parça fiyatı açısından 768de güzel traktördür. Fiat grubu traktörler hafif işte her zaman çok yakar. Uzun ömürlü ve sağlamdır. biraz hantaldır. 54c yüktede yakar. Alırken satarkende pahalıdır.