14.06.20 buğday

Abi bereketli olsun biz 1300 rakımlı kıraç arazide tarım yapıyoruz buğdayda 1 10 alınca çok seviniyoruz bu verimi arttırmak için ne yapmalıyız hangi tohum ne kadar gübre hangi zamanlarda nasıl olmalı yardımcı olurmusun teşekkürler
İnşallah kardeşim şimdi her bölgenin kendine özgü iklimi var yağış ne kadar alıyor toprak yapısı nasıldır rakım yüksek pas ilacı kök ilacı vs bunları kullaniyormusun tohum sıfır mı ektigin bunlar hep faktör bence bir toprak tahlili yaptir ona göre burada daha bilgili arkadaşlar var yardımcı olunur

Maşallah . Bereketi bol hasatıda nsp olur inşallah Sinan bey kardeşim .
Emek , inanç ve alın terinin en güzel örneği .
Böylesi paylaşımları gördükçe vallahi sanki tarla ürün benimmiş gibi mutlu oluyorum .
İnşallah abim sağolasın abim kalbinin güzelliğinden şüphem yok Allah razı olsun abim

İnşallah dostum hayırlısıyla hasat ederiz havalar tehlikeli gidiyor ayın 20 den sonra açılacak kısmetse arpa biçmeye başlamışlar bazı bölgelerde daha fiyatlar tam oturmadı çok oynuyor dünya piyasalari

Gerek Uzunköprü de gerekse de Lüleburgaz da 1 hf boyunca akşam üzeri yağış gösteriyor.

Cumartesi ve pazar akşamları Lüleburgaz şehir merkezine yarım saatten fazla yağmur yağdı.

Havalar böyle giderse buğdaylar sadece yağış almayan yerlerde biçilir, düz ara biçim olmaz gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Gerek Uzunköprü de gerekse de Lüleburgaz da 1 hf boyunca akşam üzeri yağış gösteriyor.

Cumartesi ve pazar akşamları Lüleburgaz şehir merkezine yarım saatten fazla yağmur yağdı.

Havalar böyle giderse buğdaylar sadece yağış almayan yerlerde biçilir, düz ara biçim olmaz gibi duruyor.
Burada da aynı ay başından bu yana yağmur var 25 ne kadar gösteriyor hayırlısı artık ne olacak Allah afet vermesin

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Maşallah mısır koçanı gibi başak var Allah bereket versin..

Dönüme (1.000m2) kaç kg verimi oluyor suluda - kuruda?
İnşallah hayırlısı bizim burda sulama imkanı yok kuruda 1 ton civarında verim yapıyormuş geçen yıl 900 kg civarında biçen var bölgede ama benim ki ne yapacak kısmet artık son hali bu şekilde
IMG_20200620_091158829.jpg
IMG_20200620_091137079.jpg
IMG_20200620_091012813.jpg
IMG_20200620_091009690.jpg
IMG_20200620_090949952.jpg

İnşallah hayırlısı bizim burda sulama imkanı yok kuruda 1 ton civarında verim yapıyormuş geçen yıl 900 kg civarında biçen var bölgede ama benim ki ne yapacak kısmet artık son hali bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 50349Ekli dosyayı görüntüle 50350Ekli dosyayı görüntüle 50351Ekli dosyayı görüntüle 50352Ekli dosyayı görüntüle 50353
Kuru tarım için süper verim Maşallah suluda ekilirse 2 tona yakın verir galiba.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01