1981 model 768 rektefe

Öncelikle hepinize iyi forumlar, bol kazançlı ve bereketli çalışmalar dilerim. Babamın 1981 model Steyr 768 traktörü var 2008 yılında rektefe yapıldı ancak yeni blok takıldığına dair herhangi resmi bir işlem yapılmamış dolayısyla fenni muayeneside yapılmamış benim rektefeyi ruhsata işletmem için ne yapmam gerekir izlemem gereken yollar nelerdir yardımcı olabilirseniz müteşikkir olurum.

Öncelikle hepinize iyi forumlar, bol kazançlı ve bereketli çalışmalar dilerim. Babamın 1981 model Steyr 768 traktörü var 2008 yılında rektefe yapıldı ancak yeni blok takıldığına dair herhangi resmi bir işlem yapılmamış dolayısyla fenni muayeneside yapılmamış benim rektefeyi ruhsata işletmem için ne yapmam gerekir izlemem gereken yollar nelerdir yardımcı olabilirseniz müteşikkir olurum.
Blokmu değişmişler rektefede

Rektefede motor komple mi değiştide ruhsata işleteceksin.

Sadece blok değişmiş durumda elimde değiştirilen bloğun faturası mevcut üzerinde yeni numara var kime sorsam karmaşık olaylardan bahsediyor kimisi mühendisler odasına gidiceksin diuor kimi numarayı sildirip yeni numara vuracaksın diyor bi türlü çözemedim olayı

Motor değişince helede motor kodu farklıysa sıkıntı. mühendise teknik çizim yaptırmak gerekir. Bu da baya maliyetli. Aynı seri motorsa prosedür nedir bilmiyorum. Bizim burada 1.3 reno 12 kol çıkarttı blok patlattı. Çıkma 1.4 motor getirdiler. Ama motor serisi farklı olduğu için çizim onay vs. Gerek dediler. Hiç uğraşmadan eski bloktaki motor no (plaket) söküp yeni motora perçinlediler ama traktörde taşlanıp cnc ile yazılmalı.

• Beğen
Tepkiler: Kallenci ve Ferit7
Yorumlarınız için teşekkür ederim belki faydası olur bugün sanaiyde traktörün eksiğini gediğini toparlatmak için gittiğimde ustayla görüştük sadece motor silindir bloğu değiştiği için ve faturası oldu u için trafik tescilden ruhsata yeni blok numarası işletmek gerekir okadar dedi. Motor komple değişmediği için mühendisler odasına gitmeye proje cizdirmeye gerek olmadığını belirtti sigortacılar biraz işi yokuşa sürme peşinde basit çözümler varken bukadar dolambaçlı yoldan gitmenin anlamı yok bence