2008 model MF Phantom, Sıfır traktör fiyatında

Ağırlıktan kendini mi kaldıramıyor? Arkadaş bu forumdada motordan anlayanda yazıyor anlamayanda. İyice zırvası çıktı bu işin. Ağırlıktan kendini kaldıramıyormuş, ulan senelik 5 bin dönüm yer sürmesem, üzerinde 7 bin saat geçirmesem inanacam.
Bu trollere bir yaptırım mı gelmeli ne sanki 😂

Bu trollere bir yaptırım mı gelmeli ne sanki [emoji23]

Adamın birtane tarıma traktöre dair paylasımı yok. Birtane phantoma dair paylaştığı tecrübesi yok. Gelmiş burada yok tamamen mazota dayalı yok ağırlıktan kendini kaldıramıyor zırvalıyor. Yalan söylerken bu insanların yüzüde kızarmıyor. Birde öyle bi konuşuyor ki sanırsın solis bahsettiği makine.

Adamın birtane tarıma traktöre dair paylasımı yok. Birtane phantoma dair paylaştığı tecrübesi yok. Gelmiş burada yok tamamen mazota dayalı yok ağırlıktan kendini kaldıramıyor zırvalıyor. Yalan söylerken bu insanların yüzüde kızarmıyor. Birde öyle bi konuşuyor ki sanırsın solis bahsettiği makine.
[emoji250] uzanamadı ciğere mundar der hesabı

198 000 değilde mf nin tutulması nedeniyle 98 000 liraya gider,olması gerekende o zaten.O paralara alanın ya parası çoktur yada klasik nh mf reşat altını saplantısı vardır.3085 tek ve çiftçeker kullanan biri olarak uzelin bu motorlara deutz koyması efsane yapmıştır.perkins koysaydı çöp olurdu motorlar benim düşüncem bu yönde.keşke şanzıman konusundada bi güzellik yapsaydı kronik 2.vites dişlisi kırma sorunu var.yakıtta bu şanzıman yüzünden fazla sanırım yakmasına yakıyor en güzel yanı motor ağır çamurda iyi romork asılıyor

Phantomların fiyatı uçtu gitti ama aslında dolar bazında geriledi. Şöyleki 2008de bizim phantom 3085 i 42.000TL ye aldık. 2008 ortalama dolar kuruna göre 32.000 dolar düzeyinde. Bugün bizim makinanın 125.000 TL edeceğini düşünürsek 2019 yılı ortalama dolar kuruna göre 22.000 dolar civarında. Arada kaybolan 10.000 dolar var aslında
3.80 sabit kurdan hesaplamak gerekiyor.
Üzümünü ye, bağını sormayınız, kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Massey Ferguson’un diğerlerinden açık ara daha pahalı olmasına girmeyeceğim. Bence hakediyor o ayrı mesele.
İkinci el traktör fiyatlarının yüksek olmasına değinmek istiyorum. Öncelikli sebep sıfır traktörün çok pahalı olması. Herkes ikinci ele yöneliyor. Bu da fiyatları artırıyor. Traktör imalatında tamamen dışa bağlı olduğumuz için de kur oynamaları çok ciddi etkiliyor fiyatlarımızı.(kendimiz de üretiyoruz diyen arkadaşlara baştan sona yani tüm hammadde ve ara materyalleriyle üretimle montaj arasında fark olduğunu hatırlatmak yeterli olacaktır.)
Üretimleri büyük oranda kendin olan yada kendi şirketlerinin çevre ülkelerde montajladığı araçları piyasaya süren Almanya ve ABD gibi ülkelerde ikinci el otomobil sakız parasıdır. Bizde ise tam tersi. Tıpkı binek otomobilde olduğu gibi traktörde çok yüksek bir ikinci el piyasamız oluşuyor bu sebeple.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim bu kadar dışa bağımlı bir ülke olarak bence çok hızlı bir şekilde traktör tüketiyoruz. Malzemeye yatırım yapma noktasında çok hevesliyiz. Her aldığımız yeni traktör veya malzemede birinci gerekçemiz “YAKIT TASARRUFU”
Bu tespitler kabul gören tespitler ise şayet; o zaman şu sonuçları da çıkarabiliriz.
1) Yakıta bağımlıyız
2) Makineleşmede ham madde, teknoloji veya otomasyon olarak bir şekilde dışa bağımlıyız.
3) Bunlar yetmezmiş gibi dünya tarımıyla rekabet edebilmemiz için desteklememiz gerektiği halde rekabet hukuku bizim aleyhimize işletiliyor ve inanılmaz “VERGİLER” ödüyoruz.
4) Sahibinden.comdaki manipülatör/spekülatörlere değil ekmeyenden bir akçe, ekenden iki akçe vergi alan deli dumrullara kızalım 😉

Massey Ferguson’un diğerlerinden açık ara daha pahalı olmasına girmeyeceğim. Bence hakediyor o ayrı mesele.
İkinci el traktör fiyatlarının yüksek olmasına değinmek istiyorum. Öncelikli sebep sıfır traktörün çok pahalı olması. Herkes ikinci ele yöneliyor. Bu da fiyatları artırıyor. Traktör imalatında tamamen dışa bağlı olduğumuz için de kur oynamaları çok ciddi etkiliyor fiyatlarımızı.(kendimiz de üretiyoruz diyen arkadaşlara baştan sona yani tüm hammadde ve ara materyalleriyle üretimle montaj arasında fark olduğunu hatırlatmak yeterli olacaktır.)
Üretimleri büyük oranda kendin olan yada kendi şirketlerinin çevre ülkelerde montajladığı araçları piyasaya süren Almanya ve ABD gibi ülkelerde ikinci el otomobil sakız parasıdır. Bizde ise tam tersi. Tıpkı binek otomobilde olduğu gibi traktörde çok yüksek bir ikinci el piyasamız oluşuyor bu sebeple.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim bu kadar dışa bağımlı bir ülke olarak bence çok hızlı bir şekilde traktör tüketiyoruz. Malzemeye yatırım yapma noktasında çok hevesliyiz. Her aldığımız yeni traktör veya malzemede birinci gerekçemiz “YAKIT TASARRUFU”
Bu tespitler kabul gören tespitler ise şayet; o zaman şu sonuçları da çıkarabiliriz.
1) Yakıta bağımlıyız
2) Makineleşmede ham madde, teknoloji veya otomasyon olarak bir şekilde dışa bağımlıyız.
3) Bunlar yetmezmiş gibi dünya tarımıyla rekabet edebilmemiz için desteklememiz gerektiği halde rekabet hukuku bizim aleyhimize işletiliyor ve inanılmaz “VERGİLER” ödüyoruz.
4) Sahibinden.comdaki manipülatör/spekülatörlere değil ekmeyenden bir akçe, ekenden iki akçe vergi alan deli dumrullara kızalım 😉

1) Yakıta bağımlıyız
çok hakllısınız soner bey katllyorum görüşlerinize

• Beğen
Tepkiler: soner2222
Aman kızma başkan keşke Uzel iflas etmeseydide sana bir hisse verselerdi. Ayrıca paylaşım yapmamam bilgi sahibi olmadığım anlamına gelmez

80 66 ın phontomdan aşağı kalır yanı yoktur fiatların hepsi iyidir. 80 66 ve 95 66 efsanedir yerli diye kalitesizmidir hayır kolay kolay arza yapmazlar. Mf ninde iyi traktörleri var her markanın vardır ama. İyi traktörün hakkını vermek lazım

80 66 ın phontomdan aşağı kalır yanı yoktur fiatların hepsi iyidir. 80 66 ve 95 66 efsanedir yerli diye kalitesizmidir hayır kolay kolay arza yapmazlar. Mf ninde iyi traktörleri var her markanın vardır ama. İyi traktörün hakkını vermek lazım

Allahım yarabbim sayıylamı veriyorlar beyfendi size bana. Benim orada 8066 diye kastettiğim şey hakkında bi fikriniz var mı? Hemen 8066 savunmaya başlamışsınız. Bi anlayın ondan sonra tepki verin ya.

Massey Fergusona bir de şırdan bakalım

ASLAN 5.085 DTKKR 12 ILERI 12 GERI MEKANIK SUHHTELİlan No: 775367526
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...ileri-12-geri-mekanik-suhhtel-775367526/detay
KEÇECİOĞULLARI GRUP'DAN 2011 BAŞKENT 285 S TENTELİ MASRAFSIZİlan No: 791961692
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...skent-285-s-tenteli-masrafsiz-791961692/detay
3.085 GOLD POWERİlan No: 792304081
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...leri-traktor-3.085-gold-power-792304081/detay
HARS 299 S 2015 MODEL HATASIZİlan No: 791070031
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...hars-299-s-2015-model-hatasiz-791070031/detay
AYÇİÇEKTEN HATTAT 266-2016 MODELİlan No: 791482746
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...icekten-hattat-266-2016-model-791482746/detay
KOÇ TRAKTÖRDEN 2008 MODEL DİSK FREN HİDROLİK DİREKSİYON TAFE45İlan No: 786268702
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...en-hidrolik-direksiyon-tafe45-786268702/detay
AYDIN GALERİDEN SATILIK 1994 MODEL URSUS 45 12İlan No: 792455785
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...atilik-1994-model-ursus-45-12-792455785/detay
HASAN YÜKSEL,DEN UZEL GOLD 240 TENTELİ EMSALSİZ MAKİNA 2011...İlan No: 780873199
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-tenteli-emsalsiz-makina-2011-780873199/detay

Nasıl da benziyor hepsi MF’ye Allahın hikmeti işte 😉

Allahım yarabbim sayıylamı veriyorlar beyfendi size bana. Benim orada 8066 diye kastettiğim şey hakkında bi fikriniz var mı? Hemen 8066 savunmaya başlamışsınız. Bi anlayın ondan sonra tepki verin ya.
Mf fanatiğisiniz galiba bende fiat severim herkezin sevdiği hadda fanatiği olduğu şeyler vardır bunlar futbol takımı olur traktör olur. Neyse seviyoruz yani herkez başka bir şeyi sevebilir zevkler farklıdır. Yanlış anladıysam kusura bakmayın 80 66 diye bildiğim bi tek 8066 var siz neden bahsediyordunuz açıklarmısınız

Mf fanatiğisiniz galiba bende fiat severim herkezin sevdiği hadda fanatiği olduğu şeyler vardır bunlar futbol takımı olur traktör olur. Neyse seviyoruz yani herkez başka bir şeyi sevebilir zevkler farklıdır. Yanlış anladıysam kusura bakmayın 80 66 diye bildiğim bi tek 8066 var siz neden bahsediyordunuz açıklarmısınız

Mf fanatiği değilim phantom serisi kullanıyorum memnunum. Bu konuda daha önceki mesajımdada yazdım güzel traktör phantom ama fiyatı fazla bu ilanda. Yerli 8066 dan kastım nh td100, 110 luklar. Bildiğiniz gibi Td110 8066 şanzımanı üzerine inşa edilen bir model dolayısıyla arızadan başı kurtulmuyor. Td110 sahibiyim aynı zamanda. Benim kastım oydu. Yoksa eski kara kafa 7056, 8066 ların bende hastasıyım.

Mf fanatiği değilim phantom serisi kullanıyorum memnunum. Bu konuda daha önceki mesajımdada yazdım güzel traktör phantom ama fiyatı fazla bu ilanda. Yerli 8066 dan kastım nh td100, 110 luklar. Bildiğiniz gibi Td110 8066 şanzımanı üzerine inşa edilen bir model dolayısıyla arızadan başı kurtulmuyor. Td110 sahibiyim aynı zamanda. Benim kastım oydu. Yoksa eski kara kafa 7056, 8066 ların bende hastasıyım.
Haklısınız td 100 ve 110 luk arzadan başı kurtulmuyor sebebi hem sizin bahsetiniz husus hemde td 90 motoruyla aynı motor kulanılyor bildime göre pompayı biraz açıyorlar td 100 oluyor birazdaha açıyorlor td 110 oluyor anlayıcanız td 100 ve 110 luktan bi cacık olmaz hal böyle olunca milet phontoma 95 66 80 66. mf 285 e yöneliyor eski traktörlere bende hayranım sağlamlık olsun çeki olsun ama günümüzde şirketlerin üretim politikaları değişti bi araba para öde al kullan at artık böyle belkide sadece bizde böyledir allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin hem td 110 nu hemde phantomu bizdede 54 c var az ekim yapıyoruz çok ekim yapsak bizede bi 4x4 gerek hayırlısı bakalım sağlıcakla kalın

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60