2010 Aycicekleri

Ynt: 2010 Aycicekleri

bartukarmafotolar850.jpg

bartukarmafotolar851.jpg

bartukarmafotolar852.jpg

bartukarmafotolar853.jpg

bartukarmafotolar854.jpg

bartukarmafotolar855.jpg

Paylaşım için teşekkürler...

bartu link=topic=33346.msg285880#msg285880 date=1279627848' Alıntı:
Hoyugu cok deseleyen oldu ama siz en iyisi tarlayi deseleyin kim bilir belki bir seyler vardir bende en azindan surmekten kurtulurum.tesekkurler :)
Yanlız biçer girince tarlaya önden git..oyarlar tarlayı görmessin :D Düşmesin çukura ;D

ayçiçeğiniz güzelmiş MAŞALLAH sulakmı bence verimi yüksek olur bu ayçiçeğinin hüyüklerden bizim buralardada var mumya bile çıkmış içinden tabiki kazan pek çok heryerde olduğu gibi

hacimmet link=topic=33346.msg286160#msg286160 date=1279800299' Alıntı:
ayçiçeğiniz güzelmiş MAŞALLAH sulakmı bence verimi yüksek olur bu ayçiçeğinin hüyüklerden bizim buralardada var mumya bile çıkmış içinden tabiki kazan pek çok heryerde olduğu gibi
sulamadik ama bu yil yagislarimiz o kadar denk yagdiki sulasak bukadar denk sulayamazdik allah nasip eder ise son on yilin rekoltesini yakalayacagiz herhalde.

sulak bizde çiçekler 5. suyu veriyoruz geçen yıl 484 kgr çıkmıştı dekarından bu yıl 3 tarlada var biri zayıfta biri 500-530 arası bekliyorum İNŞALLAH biz daha yeni sayılırız çiçekte yağlık bizimkileri burada 4-5 yıldır ekiliyor ayçiçeği

hacimmet link=topic=33346.msg286328#msg286328 date=1279922725' Alıntı:
sulak bizde çiçekler 5. suyu veriyoruz geçen yıl 484 kgr çıkmıştı dekarından bu yıl 3 tarlada var biri zayıfta biri 500-530 arası bekliyorum İNŞALLAH biz daha yeni sayılırız çiçekte yağlık bizimkileri burada 4-5 yıldır ekiliyor ayçiçeği
cok verim MASALLAH , cesit ne ekiyorsunuz, sulamayi nereden ve nasil yapiyorsunuz? 5 sulama biraz maliyetli olmuyormu?
ben sulanan tarlalarima fig+silajlik misir ekiyorum daha karli sali gunu misirlerin 2. sulamasini yapacagim ilkinde foto alamadim busefer
fotolari cekip yeni konu olarak yuklerim. birde aycicekleri nereye satiyorsunuz? bizim tagli tohumlarimiz var (TRAKYA BIRLIK) + yag fabrikalari

advanta c-70-165 ektim ben hasat resimlerini atarız İNŞALLAH,bizim sularımız yakın 20-22 metreden elektirik tarımsal sulama kuyularımız var kişisel 80-100 tabanca arsında basar kuyularımız o yüzden sulama çok maliyetli olmuyor birde zaten Türkiye ortalamasında yaz yağışlarının en az düştüğü yerlerden birisindeyiz yani burada susuz tarım olmaz pazarlama işine gelince iki ham yağ fabrikası kuruldu yeni yıllarda esnaflarda alıyor trakya birliğin anlaştığı esnaflarda var geçen yıl 700-730 tl idi fiyatlar bu yıl ne olur bilmiyorum.Bizim bölgemiz bu işte yeni sayılır ama ilerleyen yıllarda türkiye yağlık ayçiçeği ortalamasında önemli bir dereceye girer bence bu yıl yanlış bir iş yaptım yağmurlamayla suladım ayçiçeklerini karıkta yapmadım son sularda çok zor değiştirdik işkence oldu sanki 1-2 sudaha vermemiz lazım ama yağmurlamanın artık değişme şansı yok salacağız suyu ne kadar sularsa artık
Çiçekten birkaç kare

abcd0014a.jpg

abcd0015.jpg

abcd0016mw.jpg

maşşalahı var allah dane bereketi verisin agzı tadıyla heimize yemeyi nasip etsin verim ve dönüm kg bu zamanda bence sölemek yannış sebebi geçen sene bizim burda da aynı idi verimliydi son zamana kadar tam hasat zamanı yagmurlar başladı tam kurudu derken bidaha aynı şekilde birç.ok kez yagmur vurdu mala bu şekilde de döküldü gene bi miktar zayiat oldu allah inşallah öle afetler göstermeden en kısa zamanda hasadını yaptırı inş tekrar paylaşm iin teşekkürle

tabiki hayırlısı olsun amacımız gerçekten çok çıkıyor diye öğünmek değil kanımca gerçekten faydalanabilinecek paylaşımlar yapmak şahsen bir (yeni nesil) çifçi olarak çok faydalanıyorum forumdan ben böyle düşünüyorum.