2018 AYÇİÇEK

07.01.2016
906
1,127
osmaniye

ARKADAŞLAR AYÇİÇEK EKİM ZAMANI YAKLAŞIYOR.BU YIL HANGİ TOHUM ÇEŞİTLERİNİ EKECEKSİNİZ.NE ÇEŞİT VE KADAR GÜBRE KULLANACAKSINIZ KAÇ CM YE EKECEKSİNİZ VE DAHA ÖNCEKİ YILLARDA EDİNDİĞİNİZ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ.
GEÇEN YIL BEN PIONEER 108 EKTİM 24 CM YE..KURU TARIMDA 320 KİLO VERİM ALDIM..BU YIL DA LG 5485 EKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM..GEÇEN YIL ÜST ÜSTE İKİNCİ EKİMDE PIONEER 108 HASTALIK YAPMADI.ACABA BU YIL ÜST ÜSTE İKİNCİ EKİMDE LG 5485 TE SIKINTI YAŞARMIYIM...VERİMİ ARTIRMAK İÇİN TECRÜBELERİNİZ VE DENEMELERİNİZ VARSA PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

ARKADAŞLAR AYÇİÇEK EKİM ZAMANI YAKLAŞIYOR.BU YIL HANGİ TOHUM ÇEŞİTLERİNİ EKECEKSİNİZ.NE ÇEŞİT VE KADAR GÜBRE KULLANACAKSINIZ KAÇ CM YE EKECEKSİNİZ VE DAHA ÖNCEKİ YILLARDA EDİNDİĞİNİZ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ.
GEÇEN YIL BEN PIONEER 108 EKTİM 24 CM YE..KURU TARIMDA 320 KİLO VERİM ALDIM..BU YIL DA LG 5485 EKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM..GEÇEN YIL ÜST ÜSTE İKİNCİ EKİMDE PIONEER 108 HASTALIK YAPMADI.ACABA BU YIL ÜST ÜSTE İKİNCİ EKİMDE LG 5485 TE SIKINTI YAŞARMIYIM...VERİMİ ARTIRMAK İÇİN TECRÜBELERİNİZ VE DENEMELERİNİZ VARSA PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...
Biz yazdırdık tohumları 1 adet pionner 108 3 adet pionner 104 gübre ise 15.15.15 ilaç ise intervix atmayı düşünüyoruz

LG 5485 yüksek verimli
Köse yapmıyor
Ekim nöbeti yapılmazsa orobanş sorunu oluyor.Yağışlı yıllarda pek etkisi görülmüyor ama yıl kurak geçerse verim çok düşüyor.
Patates 2.ürün yer fıstığı yerine LG 5485 ekmiştik.O tarlada yüksek verim aldık.Patatese fazla gübre atılıyor.Bence patatesten kalan gübreler ayçiçeğine iyi geldi.
Bu sene buğday ektik.Seneye 15 15 15 kullanmayı düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: MASAY
Biz syngenta nın çeşitlerini kullanıyoruz.2012 yılında bölgemize yağan yağışlar çok güzeldi sanay mr çeşitinden 29cm sıra üzeri ekilişle 395kg aldık sulamadan.Fakat sanay mr kuraklığa hiç gelmiyor.Onun için kıraç araziye önermem.
Kıraç arazi için Bosfora yı öneririm.
Sulularada bu sene sy gibraltar ekmeyi düşünüyoruz.

113 ve 119 verilerinizi yazar mısınız? İkisinin arasında kaldım

113 biraz daha erkenci bir çeşit 119 a göre. Köse hastalığına dayanıklı. 119 geçen sene erken ekimde ( Nisa’n başı ) köse hastalığı yapmıştı baya bi yer bozmak zorunda kaldık. Ben 2018 de ekmiştim 113 ü 119a göre pek memnun kalmadım. Verim ve yağ oranı 119 dan düşük kalmıştı. Bu sene 130 ekicez.