2019 Çeltik Fiyatları

Çeltiği bir görelim depoya koyalım .Allah büyüktür işimize gelirse veririz gelmese bekletiriz.şimdiden felaket senaryosu yazmaya gerek yok.ama yine söylüyorum. Orta tane 60 randıman çeltik 3500₺ olur, ama harmanda ama ocakta .beklicez.

• Beğen
Tepkiler: osmanakalan22
Eskiden tüccarlar kapı kapı gezerdi, şimdi çektiği biçen köylü koşa koşa fabrikada alıyor soluğu pazarlık yok bir şey yok ne derse veriyor.hatta biçerken fabrika kamyonu tarladan alıyor çeltiği kurutuyor masrafını düşüyor fiyatın bu diyor, fabrikaya giren mal geri çıkarmı.ondan sonra çeltik para ederim böyle çiftçiler olunca fiyatı tüccara kalıyor.

Çeltiği bir görelim depoya koyalım .Allah büyüktür işimize gelirse veririz gelmese bekletiriz.şimdiden felaket senaryosu yazmaya gerek yok.ama yine söylüyorum. Orta tane 60 randıman çeltik 3500₺ olur, ama harmanda ama ocakta .beklicez.
Felâket senaryosu yazdığım yok, olanı ve ya okuduğumu paylaşıyorum. Hasat biraz daha da artınca yani 10 gun - 2 hf içinde durum daha da netlesir. Ancak umarım geçen sene gibi olmaz. Geçen yıl harmanda 2.100- 2150 tl ye luna satmak zorunda olanlar oldu. Ayrıca sadece kendi penceremizden bakmamalıyız. Ciftcinin durumu ortada, herkes depoya koyup bekletemeyebilir.

Felâket senaryosu yazdığım yok, olanı ve ya okuduğumu paylaşıyorum. Hasat biraz daha da artınca yani 10 gun - 2 hf içinde durum daha da netlesir. Ancak umarım geçen sene gibi olmaz. Geçen yıl harmanda 2.100- 2150 tl ye luna satmak zorunda olanlar oldu. Ayrıca sadece kendi penceremizden bakmamalıyız. Ciftcinin durumu ortada, herkes depoya koyup bekletemeyebilir.
Ben senin için demedim zaten arkadaşım, orada yapılan fiyatlamalar canını sıkmış gibime geldi o yüzden söyledim.bende iyi fiyat isterim harmanda depolamakta külfet, beklemekte külfet, sana katılıyorum.borcu olan var haklısın .birazda biz çaba göstermeliyiz , hiç olmasa malımızı biraz muhafaza edebilecek depomuz olmalı.

Lunada son durum 1 ayımız daha var
20190904_101111.jpg

Maşallah bereketi bol olsun.
Hangi cins tohumu biçtiniz?
Yaş hali ile verimler nasıl?
Sağol efe biçtim geçen seneden iyi .bu sene başak kuruması çok azdı.900 kg tahmin ediyorum bazı arkadaşlar (ersen 2234) mesela 1 ton diyo dekarından almışın kantar göstercek .yarın kurutmadayız aslıhan köyünde .şimdilik ne desek boş verim konusunda

Sağol efe biçtim geçen seneden iyi .bu sene başak kuruması çok azdı.900 kg tahmin ediyorum bazı arkadaşlar (ersen 2234) mesela 1 ton diyo dekarından almışın kantar göstercek .yarın kurutmadayız aslıhan köyünde .şimdilik ne desek boş verim konusunda

Allah gönlünüze göre versin.
Aslıhan da yeni yapılan benzinliği geçince sağ tarafta yol kenarında mı kurutuyorsunuz?
Bu arada kurutma fiyatları nasıl?