2019 Çeltik Fiyatları

Toprağım malı kuruttum . Geçen seneki gibi yine ilk müşteri bendim bana hesaplı yaptı Saati 100 TL 10 saat ama 8 saat yazdı
Hayırlısı olsun, ilk kurutma için geçmiş olsun. Yine cok uzun sürmemiş kurutma.
Allah bizlere de hayırlısı ile biçip kurutmayı nasip etsin. Fiyati nedeniyle sanırım makine 10 tonluk idi. 10 tonluk için fiyat gayet uygun. 20 tonluk kurutma fiyatı ne kadar?
Bu arada verim nasıl?

Efeleri 5 gün sonra hasat yapıcaz allahın izniyle
Bu sene tohum ekici işçilerin hataları keyfimi kaçırdı buğday eker gibi çeltik ektiler başaklar küçük
750 kg civarı verim tahmin ediyorum.
Geçen yul 1100 kg kadar verim almıştık.
Allah azına bereket versin.
Bunarada çevremde
Cameo biçen oldu 3600 den verdi
Sanırım çarpanlar geçen yılla aynı
Osmancık çeşitleri 50
Vasco 47
baldo 61
20190905_115938_HDR.jpg
20190905_115925_HDR.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Hayırlısı olsun, ilk kurutma için geçmiş olsun. Yine cok uzun sürmemiş kurutma.
Allah bizlere de hayırlısı ile biçip kurutmayı nasip etsin. Fiyati nedeniyle sanırım makine 10 tonluk idi. 10 tonluk için fiyat gayet uygun. 20 tonluk kurutma fiyatı ne kadar?
Bu arada verim nasıl?
Köyde 24 tonluk dedi sahibi geçen sene 160 liraydı bu sene bilmem Ben kuruttum 12 tonluk Tabii ki de dolmadı verim 800 900 arası Yarın sabah arabaları tartı cam köydeki kantarda

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Köydeki kantar da tartım arabaları darasını doğru hatırlıyosam efe çeltik 857 kg verim yaptı geçen seneden 120 kg fazla verdi öneki sene osmancıktan 980 kg almıştım aynı yerden osmancığın gözünü sevem çeltik o ama hastalık olmasa ne oldu oldu allah bereket versin

Köydeki kantar da tartım arabaları darasını doğru hatırlıyosam efe çeltik 857 kg verim yaptı geçen seneden 120 kg fazla verdi öneki sene osmancıktan 980 kg almıştım aynı yerden osmancığın gözünü sevem çeltik o ama hastalık olmasa ne oldu oldu allah bereket versin

Bereketli olsun, gayet iyi bir verim olmuş.

Piyasa nasıl, randıman falan yaptırdınız mı?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci48
Geçen hafta sonu komşu köyden Cameo bicilmisti, Karacuha ya satmışlar. Fiyat konusunda bilgim yok maalesef.
Yaşım 48 çok çeltik çeşidi gördüm riba reko osmancık kızıltan şurda 3 5 sene içinde belki 50 çeşit çeltik tohumu çıktı.bence benim bildiğim en iyileri zamanına göre reko ve osmancık yap hizmetini hiç üzmezdi ama artık hastalıklardan şaşıdık.semptorya mış pusaryum muş kök boğazmış başak kurumasıymış .ya arkadaş profesör olacaz bu gidişle