2019 Çeltik Fiyatları

Maşallah bereketli olsun randıman çok iyi verim nasıldı?
Verim geçen yıla nazaran düşük 700 750 kg
Dönüme 30 kg tohum attılar ekimde çok sık oldu kardeşlenme yapamadı gübre konusunda da hastalık gelebilir diyerek cimri davrandım. Buna bahane ediyorum verimi
randıman için özel bişi yapmadım nasip
Otla mücadele etmedim tek ilaçta hallettim onun faydası da olabilir belki
120 gün olunca gırgırla yere yatırdım 4. Gün biçerle hasat yaptım.
Ekli dosyayı görüntüle 41038
20190918_141652.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Verim geçen yıla nazaran düşük 700 750 kg
Dönüme 30 kg tohum attılar ekimde çok sık oldu kardeşlenme yapamadı gübre konusunda da hastalık gelebilir diyerek cimri davrandım. Buna bahane ediyorum verimi
randıman için özel bişi yapmadım nasip
Otla mücadele etmedim tek ilaçta hallettim onun faydası da olabilir belki
120 gün olunca gırgırla yere yatırdım 4. Gün biçerle hasat yaptım.
Ekli dosyayı görüntüle 41038Ekli dosyayı görüntüle 41039
Allah Güle güle yemeyi nasip etsin .

• Beğen
Tepkiler: altanasc
TMO nün fiyat açıklamasında aşağıda belirtilen 180 TL/ton prim desteği ton başına verilen 100 TL nin arttığı anlamına geliyor, değil mi?
Gerçi destekler açıklanmadı ama!

2019 Dönemi TMO Çeltik Alım Fiyatları aşağıdaki şekilde belirlenmiş olup geçen yıla göre %17,3-22,7 arasında artış yapılmıştır. Bu fiyatlara ilave olarak Bakanlığımızca ton başına 180 TL/Ton prim ve diğer destekler de verilmektedir.

TMO nün fiyat açıklamasında aşağıda belirtilen 180 TL/ton prim desteği ton başına verilen 100 TL nin arttığı anlamına geliyor, değil mi?
Gerçi destekler açıklanmadı ama!

2019 Dönemi TMO Çeltik Alım Fiyatları aşağıdaki şekilde belirlenmiş olup geçen yıla göre %17,3-22,7 arasında artış yapılmıştır. Bu fiyatlara ilave olarak Bakanlığımızca ton başına 180 TL/Ton prim ve diğer destekler de verilmektedir.
toplam destekten söz ediyorlar abi kelime oyunları anlayacağın :D

Hammaliye kesintisi de var ofise verirsen boşaltma çuvallama , güle güle patlarsın ama yinede fiyat açıklaması iyidir.desteğin 60 lirası müstahsil stopaj borsa .bizim elimize bu destekler geçmiyorki arjadaş .bizimi kandırıyolar anlamadım.

Bana colombo cl ekici yorumu gerek arkadaşlar osmancık efe ayarı danesi kısa boylu .uzunköprüde eken arkadaşlarınız var ise güvendiğiniz , verim randıman yorumu gerekli zira kızıl var luna ucuz gidiyor.yorumlarınızı bekliyorum.sizin yorumlarınıza göre nasipse bu çeltikten ekecem çoğunu acelesi yok aklınızda bulunsun .selamlar

Bana colombo cl ekici yorumu gerek arkadaşlar osmancık efe ayarı danesi kısa boylu .uzunköprüde eken arkadaşlarınız var ise güvendiğiniz , verim randıman yorumu gerekli zira kızıl var luna ucuz gidiyor.yorumlarınızı bekliyorum.sizin yorumlarınıza göre nasipse bu çeltikten ekecem çoğunu acelesi yok aklınızda bulunsun .selamlar
geçici bir çeşit 150 günlük 23 24 tane ağırlığı verim 800 900 arası.