2019 Çeltik Fiyatları

Maşallah verim olarak süper, eksi yanı varmı yatıyormu hastalık durumu nasıl, tavsiyr edermisin.

Ben söyleyince reklam olarak algılanıyor arkadaşım. Ben herkesin kazanmasından yanayım ancak insanlarımızın yaklaşım açısı çok zorbaca.

Trakya bölgesi adına diyorum ki ekilecek en iyi çeltik. Verimli, hastalığa dayanıklı, köse. Fiyat olarak da cameo fiyatları var.

Bu son parsel 4. Sezon çeltiği. 4 yıldır üst üste çeltik ekiyorum bu parselde.

• Beğen
Tepkiler: soner2222
Muhakkak bizim burda olduğu gibi fiyat sormadan tereddütsüz malını tüccara veren çiftçi arkadaşlar vardır.çeltik neden değerini bulsun.kurutup depoya koyacam , gerçek fiyatlar tahminim 50 kuruş yukarı olması gerekiyor.biraz daha emek gerekiyor.biç hemen ver tüccara paralar cukka , gerçek değer tüccar sahaya inince belli olur sağolsun çiftçimiz rahatına düşkün.
Tüccar masasından kalkmadan mal alıyor, sizcede bu bizim yanlışımız değil mi.

Kusura bakma da çiftçi değil hükümet ortağı gibi konuşmuşsun. Her üretici malını tutup en uygun fiyattan değerlendirmeyi ister. Fakat ya bu insanların borcu varsa??? Borçsuz ekim yapabilen çiftçi saysıs yüzde kaçtır? Millet bulsa biçmeden bir ay önce tarladan satacak malını. Yoksa herkes biliyor tüccarı ayağına getirmeyi.

Ben söyleyince reklam olarak algılanıyor arkadaşım. Ben herkesin kazanmasından yanayım ancak insanlarımızın yaklaşım açısı çok zorbaca.

Trakya bölgesi adına diyorum ki ekilecek en iyi çeltik. Verimli, hastalığa dayanıklı, köse. Fiyat olarak da cameo fiyatları var.

Bu son parsel 4. Sezon çeltiği. 4 yıldır üst üste çeltik ekiyorum bu parselde.
Sağolasın gayet açıklayıcı oldu.

Kusura bakma da çiftçi değil hükümet ortağı gibi konuşmuşsun. Her üretici malını tutup en uygun fiyattan değerlendirmeyi ister. Fakat ya bu insanların borcu varsa??? Borçsuz ekim yapabilen çiftçi saysıs yüzde kaçtır? Millet bulsa biçmeden bir ay önce tarladan satacak malını. Yoksa herkes biliyor tüccarı ayağına getirmeyi.
Çok yanlış yorum yapmışsınız vaktiniz olursa eski yorumlarımı okuyun derim.[emoji4]

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Bizim köyde bu yil ki hasat 3-4 gün önce bitti, Allah hayırlısi ile önümüzde ki yilda kismet eder insallah.
Civar köylerde de hasat sona doğru yaklaşıyor. Yağmur yok ancak yoğun sis nedeniyle gün içinde ki biçim zamanı oldukça kısaldı.
Allah kismet ederse 1 hf 10 gün içinde hasat biter gibi görünüyor.
Bölgenizde hasat ne durumda?

Bu arada Luna da fiyat 2600-2650 TL seviyesinde. Bu sene gecen sene gibi harmanda fiyatlar düşmedi.
Umarım bu seviyeler iyi bir destek olur ve ilerleyen dönemde daha da yükselir.
Bölgenizde fiyatlar hangi seviyede?

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı