2019 Çeltik Fiyatları

Abiler biz seneye cl31 ekmeyi düşünmüyoruz. Onun yerine yine cl grubunda rekor ekicez onun fiyati osmanciga yakin. Cl biraz üzüyor hasada kadar görüntüsü pek iyi değil ama hasatta yuz güldürüyor. Sabir isi 😊 Abiler bir sorum olucak sizlere müsadenizle. Bu yil cameo ektigim yerlerden 855 kg verim aldik cok sukur. Cameo ektigim yerlere tekrar cameo ekersem verimde ve ya randumanda cok farklilik olur mu? Daha once tecrübe edinenleriniz muhakkak olmuştur. Bu yil 58-60 randuman 29-29.5 tane agirligi yakaladik. Ayni degerleri yakalayabilir miyiz?

Biz 2 yıl hatta 3 yıl üst üste luna, ronaldo ektik ancak 2 yıl üst üste cameo hiç ekmedik.

Çeltikte cins değişikliği verimi artırmı , ilk defa duyuyorum.yada aynı cins düşürürmü, hiç tecrübe etmedim.bence böyle bir şey olmaz.
Berkay abi Cameo daha önce üst üste ekimde verim ve randuman değişikliği olmuştu.Kart çeltik oranında büyük artış oluyo 2 . ekimde.Bunun için ne yapabiliriz acaba?Aynı sıkıntıyı Beşer diye bi cins vardı cameo ayarı onda da yaşamıştık.Diğer cinslerde olmuyor ama bu cinslerde nedense kart oranı çok artıyor.Yaptığım uygulamaları yazarım abi özelden sana hiç problem değil.
Biz 2 yıl hatta 3 yıl üst üste luna, ronaldo ektik ancak 2 yıl üst üste cameo hiç ekmedik.
Abi 2-3 yıldır Cl grubu ekip kartları temizledik bu yıl cameo ektik çoğunu problem olmadı çok temiz mal aldık.Seneye yine ekmeyi düşünüyoruz ama bi soru işareti var tabi

Abiler biz seneye cl31 ekmeyi düşünmüyoruz. Onun yerine yine cl grubunda rekor ekicez onun fiyati osmanciga yakin. Cl biraz üzüyor hasada kadar görüntüsü pek iyi değil ama hasatta yuz güldürüyor. Sabir isi [emoji4] Abiler bir sorum olucak sizlere müsadenizle. Bu yil cameo ektigim yerlerden 855 kg verim aldik cok sukur. Cameo ektigim yerlere tekrar cameo ekersem verimde ve ya randumanda cok farklilik olur mu? Daha once tecrübe edinenleriniz muhakkak olmuştur. Bu yil 58-60 randuman 29-29.5 tane agirligi yakaladik. Ayni degerleri yakalayabilir miyiz?

Ben 2 defa denedim ancak 2. yıl hep kart çeltik dediğimiz kızıl tane sorun oldu. Rekorun gidişatı hızlı ancak piyasada henüz yer edinemedi. Hangi fabrikaya gitseniz Yatkın/Osmancık,Cameo,Luna yoğun talep görüyor.

Ben 2 defa denedim ancak 2. yıl hep kart çeltik dediğimiz kızıl tane sorun oldu. Rekorun gidişatı hızlı ancak piyasada henüz yer edinemedi. Hangi fabrikaya gitseniz Yatkın/Osmancık,Cameo,Luna yoğun talep görüyor.
Rekor ekimi önümüzdeki yıl çok artıcak ister istemez piyasa tutacak bu malı.Bizim tercihimiz yatkın,rekor ve cameo olucak bu 3 lüyü döndürcez artık.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Bugün çeltiğe biri baktı bakalım yarın belli olur.cl 31 67 randıman gelmiş 3600 almışlar taneside iyiymiş sen neden vazgeçtin ekmekten.
Abi cl den iyi verim aldık ama biçmesi biraz zor,diğer cinsler daha mantıklı geliyor gelir açısından.Bi de çok saldırmıyorlar bizim burda fabrikacılar anca böyle aranan sene olması lazım.
Keshan deneyen kimse yokmu? Ben ektim 900 altına hiçbir tarlamda düşmedim. 29 dane 56-59 arası randuman. 3,40 tan ilk postayı sattım. 3,625 e ikinci postayı.
Keshan cameo ayarı mı oluyo?Boy durumu nasıl oluyo,erkenciliği var mı ? Hastalıklara duyarlılığı nasıl abi?Biraz bahseder misin , seneye deneyebiliriz öneriyorsan

Rekor ekimi önümüzdeki yıl çok artıcak ister istemez piyasa tutacak bu malı.Bizim tercihimiz yatkın,rekor ve cameo olucak bu 3 lüyü döndürcez artık.
Tercih sizin ancak çok ekilirse çok tutar çok mantıklı gelmiyor bana. Hatırlarsanız 3 yıl önce her yer cameo olmuştu ama fabrikalar cameo almak istemiyordu. Fiyatı neredeyse osmancık düzeyine gelmişti. Rekor benim de denemeyi düşündüğüm bir çeşit. Gelişimi hızlı gübre ihtiyacı diğerlerine göre biraz daha az dediler.

Abi cl den iyi verim aldık ama biçmesi biraz zor,diğer cinsler daha mantıklı geliyor gelir açısından.Bi de çok saldırmıyorlar bizim burda fabrikacılar anca böyle aranan sene olması lazım.
Keshan cameo ayarı mı oluyo?Boy durumu nasıl oluyo,erkenciliği var mı ? Hastalıklara duyarlılığı nasıl abi?Biraz bahseder misin , seneye deneyebiliriz öneriyorsan
Cl 31 boyu kısa galiba , önermiyorsan ekmem ben seneye hep cl türü ekecem , rekor belki luna

Tercih sizin ancak çok ekilirse çok tutar çok mantıklı gelmiyor bana. Hatırlarsanız 3 yıl önce her yer cameo olmuştu ama fabrikalar cameo almak istemiyordu. Fiyatı neredeyse osmancık düzeyine gelmişti. Rekor benim de denemeyi düşündüğüm bir çeşit. Gelişimi hızlı gübre ihtiyacı diğerlerine göre biraz daha az dediler.
Haklısınız tabi.Hepsini rekor ekmiycez alternatif olarak ekicez. Ekme sebeblerimizden bir diğer cinslere göre erken hasat ediliyor turfanda mal çıkarabiliriz diye düşünüyoruz.Cl grubu ve erken gelişiminden dolayı olduğundan ot kontrolü daha rahat yapılıyor.Ve en önmelisi fiyat tabiki de.
Cl 31 boyu kısa galiba , önermiyorsan ekmem ben seneye hep cl türü ekecem , rekor belki luna
Abi şimdi sana ekme diyemem, verim ve randuman açısından bi sıkıntısını göremedik.Boyu kısa oluyor kardeşlenme diğer çeşitlere göre biraz yavaş ilerliyo.Biz ilaca gübreye dar lastikle giriyoruz.İzlerde bazı yerlerde makina çamur aldı ister istemez boyunu sen tahmin et.Rekor dediğn gibibiraz boylu kontrolü gübre lazım.Bu sene biraz yatırdık ama hasada yakın yattı sıkıntı olmadı.

Tarla düzse ne gerek var çekme yapıyorlarsa ayrı, iki kez ister yaza kolaylık olur.
Komşu köyde sulama kooperatifi ortaklarının oylama sonucuyla aldığı karar doğrultusunda ova 3 yıldan beri çeltik ekilmiyor. Bu yıl buğday, arpa, ayçiçek, az da olsa pancar ekildi.
3 yıldan beri tesviye yapılmadığı için tarlalara tesviye yapılmalı.
Hava şartları ve toprak durumu tarla işleme için çok uygun. Bu nedenle bahar ayındaki olası yağışlar nedeniyle sıkışıklık yaşanmasın diye şimdiden yapmak ve yaptırmak isteyenler var.

Bu arada 4 mt lazer tesviye saat ücreti yakıt dahil saati 200 TL.

Öncelikle belirtmeliyim ki biz ektik çok memnun kaldık bölgesel farklılıkları olabilir. Cameo ile aynı eşdeğerde ve hastalık ve boy sorunu yaşamadık hiç. Köse çünkü. Çok gübre sevmiyor üreyi gene hiç sevmiyor. Küçük bir parsel de denemeni tavsiye ederim. Büyük kumar oynayıp 50 dönüm ektim ve çok memnunum. Tohumluğumu da kendim çıkarttım seneye tekrar kart sorunu olmayan parsellere ekeceğim.