2019 Çeltik Fiyatları

IMG_1427.JPG
IMG_1428.JPG

Fotoları bu gün çektim. Almanyada fiyatlar böyle.

Bizim köyün ovasinda mülkiyeti köy muhtarlığına ait olan 10 ar dönümden 6 parsel toplam 60 dönüm tarla var.
Her yıl açık arttırma ile bir yıllığına kiralanır.
Bu akşam da müzayede vardı. Allah kısmet ederse birkaç ay sonra çeltik ekilecek tarlalar.
Müzayede sonucu parsellerin dönümü; en düşüğü 1.250 TL, en yükseği 1.315 TL olmak üzere kiralanmış, hayırlı uğurlu olsun.
Icar fiyatlarinda ciddi bir enflasyon var.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Bizim köyün ovasinda mülkiyeti köy muhtarlığına ait olan 10 ar dönümden 6 parsel toplam 60 dönüm tarla var.
Bu akşam da müzayede vardı. Allah kısmet ederse birkaç ay sonra çeltik ekilecek tarlalar.
Müzayede sonucu parsellerin dönümü; en düşüğü 1.250 TL, en yükseği 1.315 TL olmak üzere kiralanmış, hayırlı uğurlu olsun.
abi iyi güzel hoş ben 110 dekar yer aldım 450 den birde nadas fakat böyle giderse çok zor işimiz

• Beğen
Tepkiler: wallace22

Arkadaşım sil yazıyı , icarcılar görürse bizi duman eder, zaten iki senelik peşin verdim zordayım kaldıracak gücüm yok[emoji4]

Çok pahalı değil mi 1250 tl çok fazla bizim buralara göre bana 20 km uzaktaki tarla dönümüne 200 tl istiyorlar suku 50 dönüm 100 dönüm tarlalar. Genelde Malatya da mevkisinde göre 150-400 arası 400 olan yerlerde merkeze 5- 10 km çok yakın yerler

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Çok pahalı değil mi 1250 tl çok fazla bizim buralara göre bana 20 km uzaktaki tarla dönümüne 200 tl istiyorlar suku 50 dönüm 100 dönüm tarlalar. Genelde Malatya da mevkisinde göre 150-400 arası 400 olan yerlerde merkeze 5- 10 km çok yakın yerler
Ney ney en baba 100 TL veririm oda 10 ton pancar verecek yere genelde ortalama 70 TL ye falan gelir [emoji4] okadar yeter

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı

Açıkçası bizim bölgede fiyatlar böyle, alan & satan razı olduktan sonra söylenecek fazla söz kalmıyor. Bir de açık arttırma olunca fiyatlar böyle yükseliyor maalesef.
Şahıstan aldigin zaman fiyatlar nispeten daha uygun.
Şu da bir gerçek ki günden güne çeltik ekmek isteyen kişi sayısı artıyor. Ekim sahası da sınırlı olunca fiyatlar yükseliyor arz & talep dengesi.

Duyduğuma göre 2020 yılında ekilmek üzere ihale ile 1 yıl için kiralık olarak 1.500 TL ye satılan yer olmuş.