2019 yılı Danelik Mısır Çeşitleri

Damla sulama varsa toprak kumsal değilse suyunu gübresini zamanında veririm derseniz sırası arası 70 sıra üzeri 14 cm danelikte 13 cm silajlikta uygun olur.
Ben Bolu'da ekim yapacağım burada sulamaya gerek kalmadı bu zamana kadar hep yağmurluğa gitti ama sularsakta yağmurlama ile sularım ama toprak kumsal bir toprak bu şartlarda sıra üzeri 15-16 uygun olur mu danelikte bilgilendirdiginiz için teşekkürler.

Ben Bolu'da ekim yapacağım burada sulamaya gerek kalmadı bu zamana kadar hep yağmurluğa gitti ama sularsakta yağmurlama ile sularım ama toprak kumsal bir toprak bu şartlarda sıra üzeri 15-16 uygun olur mu danelikte bilgilendirdiginiz için teşekkürler.
15 den daha sık ekmeyin.15-16 cm sizin için uygun olur.Kumsal toprakların potasyum magnezyum kapsamı genelde düşüktür.Erken dönemde magnezyum sülfat geç dönemde ise potasyum sülfat veya nitrat uygularsanız faydasını görürsünüz.

Gerek dekalp gerek pioneer temsilcisi olsun ilgililer tarla toprak yörenize uygun çeşit ekim sıklığını size göre daha iyi değerlendirip tavsiyede bulunacaklardır. bende boluda ekim yapıyorum isterseniz özel mesaj olarak bolu ile ilgilenen firma temsilcilerinin numaralarını özel mesaj olarak atarım