2023 Hububat Fiyat Tahminleriniz

Çözüm
Kentleşen nüfus içinde çiftçilerin gözden uzak kalmaları, tüketime sunulan ürünlerde çiftçinin ne kadar çok emeği olduğunu tüketiciye unutturmuş, tüketici sadece ürün ucuz olunca mutlu olduğu için, yönetimler gıda ucuz olsunda ithal olsun halkın gönlünü kazanayım oy kaybım olmasın mantığından öteye geçemeyerek, tarımda politika üretmeden tarımsal üretimde çarpıklığa ve ithalat ihracatta getir götürcülere göz yummuş olabilir, yani tersanenize girilmiş malı götüren götürmüş, tersaneniz atıl kalmış dış etkilerden artık toparlayamaz durumda lakin kimin umurunda.

Buna rağmen ilçe ve kırsal mahallelerdeki seçim sonuçlarını tek tek açılan sandıkları incelediğimde, rakamlara verilen oylara baktığımda malesef kırsalda oy verenler neyi...


Evet seçim sonrasına kalan fiyat açıklaması, bakan bey 5 gün önce hasat başladı dediydi, bugün ise buğday tarlasında hasada gelmemiş bir demet buğdayı eline almış biğdaylar henüz hasada gelmedi diyor.

Geçen yıl 5 Haziranda fiyat açıklanmış, bu yılda gidişata göre açiklanacakmış.

Fiyatın seçimden sonra açıklanması seçimde oy kullanacak olan üreticinin fiyat açıklanmasını beklese dahi oy alamama uğruna fiyat açıklayamadıklarının göstergesi niteliğinde adeta,

Kime sorsak seçimden sonra açıklanacak fiyatın düşük olacağı yönünde, beklentiyi karşılamayacağı yönünde tüm kesimler hemfikir durumda.
Oy garanti nede olsa...
 

Benzer Konular

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt