2023 Konya Tarım Fuarı

3 tane Tucano 320 , bir tane Trion 640 alamıyor.
Jaguar 980 , 300 bina'ya alınmıştı.
Bu Trion denen tarım aletinde Jaguar kadar da donatı ve güç yok.
Kaç yular bağlarız, hesabı zaten bıraktık. :(
Evet hocam emsallerine göre trion zayıf kalıyor fakat 8 sıra tabla ile mısırda gayet seri gidiyordu

Ufukçum artık bizim gibi çiftciler için 75 90 hp lik bi yeni traktor bile hâyâlden cktı 4 5 yaşındakini bile alamaz olduk
Son iki yılda aldığım verim ve isgucum atmasına rağmen daha önce bakabildigim ikinci el aletlere dahi bakamiyorum o yüzden elimdekiler kirildikca bol kaynakla devam ediyorum...

20230314_130325.jpg

Komşu mahalleden arkadaşım almış 2024 şubat ayı teslim 215k € / 6R.165
(Fotodaki biraderim)

Malzeme fiyatlari acayip seviyelerde ama bu fuarda aklimin almadigi tek sey traktor fiyatlari 140 beygir civari traktor bakiyoruz.

6140M 140 bin euro
6.140 AC bluepower 195 bin Euro
130 maxxum 220.bin Euro

En cok sasirttan sey ise beni fendt oldu vario 314 140 beygir traktore 175.bin euro dediler nisan sonuna kadar 15 bin euro kapora 9. Ay teslim sabit fiyat gelde simdi nisan sonuna kadar uyku uyu ne yapsak diye 😅

Malzeme fiyatlari acayip seviyelerde ama bu fuarda aklimin almadigi tek sey traktor fiyatlari 140 beygir civari traktor bakiyoruz.

6140M 140 bin euro
130 maxxum 220.bin Euro

En cok sasirttan sey ise beni fendt oldu vario 314 140 beygir traktore 175.bin euro dediler nisan sonuna kadar 15 bin euro kapora 9. Ay teslim sabit fiyat gelde simdi nisan sonuna kadar uyku uyu ne yapsak diye 😅
130 maxxum alan var mı acaba ,

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

6140M 140 bin euro
130 maxxum 220.bin Euro

Case ve New holland in bu fiyat olmasının imkanı yok
Ya CNH ya türk traktör yada bayiler bu milleti kazıklıyor daha 1 yıl önce T6.165AC 100k€ bile değildi bu kadar zam gelmesi mantığa sığmaz
CNH almayında ne alırsanız alın

Gerçekten ilginç şeyler olmaya başladı arkadaşlar bugun bir tarla fiyatı duydum e satıştan artık kafa yenmiş durumda evet o alan kişi belki normal bizler gibi bir insan ama bu kadar yüksek fiyatlı ürün ve malzeme satma veya herhangi birşey satın alma olaylarını ben normal görmüyorum. Ya inanılmaz paralarla bizim devletimiz elimizden alınıyor yada bizim çok aşırı zengin bir kesim var adamlar artık parayla yapacak iş bulamıyorlar rastgele saçıyorlar. Birde büyük şehirlerde şu anda çoğu evde diyorlar en az 4 maaş var 50 bin civarı gelir oluşuyor şehirliler kirayı felan gözü görmüyor o yüzden diyorlar.

• Beğen
Ekli dosyayı görüntüle 74483

Hocam bu fuara özel fiyatmı acaba? Kasımdan beri john deereye zam gelmemiş oluyor eğer normal fiyatsa
1 hafta önce yazılmış traktöre fuara özel olduğunu sanmıyorum bide traktör gelene kadar illaki zam gelir john deere yansıtmıyor galiba
Zam gelmemiş olabilir bazı firmalar 3 ayda bir zam yaparken CNH ayda 3 zam yapıyor bu nasıl mantık, firsattan istifade piyasayı kızıştırıyorlar gibi
Allah akıl fikir versin bayilere bile müdahele yok herkes kime ne satabilirse

• Beğen
130 maxxum alan var mı acaba ,

Valla uzerine herhangi bir yazi yoktu zaten gordugum kadari ile traktor yok satis yerine siraya yqzma var gibiydi.

Case ve New holland in bu fiyat olmasının imkanı yok
Ya CNH ya türk traktör yada bayiler bu milleti kazıklıyor daha 1 yıl önce T6.165AC 100k€ bile değildi bu kadar zam gelmesi mantığa sığmaz
CNH almayında ne alırsanız alın
Valla cocuga gitte sunun fiyatini sor bakayim demedim bak simdi fark ettim 6 seriside degil gecen subatta izmir fuarinda tanitimi yapilan 5.140 ac blue power 😁 direk kendim sorup duydugum fiyatlar
mf 6s.145'de 185 bin euro

Benim anladigim kutlucanlar harici diger cogu bayi vurkac taktigi ile calismaya baslamislar. Fuardan once Bi ara deutz 6135 rc shift modelini arastiriyordum bolgemizde resmi bayi yok tekirdag bayisi 2 milyon 240 bin TL 8.ay teslim sozlesmemi yaparim derken 20 gun once kirsehir bayisi elimde hazir var 2 milyon 550 bin TL diyor telefonda bugun de fuarda 2 milyon 400 TL diyebiliyor.

İşin özeti 4 saatlik fuar dönüs yolunda sigara müzik esliginde bol bol düsününce servis konusunda acaba problem yasarmiyim endisemin mantiksiz oldugunu anladim bölgemde ki mf kubato deutz kullananlarda bazi parcalari yurtdisindan beklemek zorunda kaliyor.
Veririm 175 bin € ahir ömrümde fendt'e bindim derim memnunmu kalmadim verir degistiririm kim ne derse desin kutlucan sattigi urun gibi kaliteli bayi.

Malzeme fiyatları acayip seviyelerde ama bu fuarda aklimin almadığı tek şey traktor fiyatları 140 beygir civari traktor bakıyoruz.
6140M 140 bin euro
130 maxxum 220.bin Euro
En cok şaşırtan şey ise beni fendt oldu vario 314 140 beygir traktöre 175.bin euro dediler nisan sonuna kadar 15 bin euro kaparo 9. Ay teslim sabit fiyat gelde simdi nisan sonuna kadar uyku uyu ne yapsak diye 😅
Biz alamayız diye bakmaya bile gitmedik.
Gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş.
220 binaya yukarıdaki alınıyor.

Son düzenleme:

6140M 140 bin euro
130 maxxum 220.bin Euro

Fendt 516ya 200 bin euro fendt 724ede 274 bin euro fiyat alanlar olmuş. 185 bin euroya 6s145 almak (cnh leri hiç saymıyorum bile), enayilikten ve kerizlikten başka bir şey değil. Eskiden mf ve cnh nin fiyatları diplerde gezerdi şimdi motor yaptık onlarıda. 8s205 2021de 120 bin euroya alındı. 516 2017de 155 bin euroya alındı söyleyeceklerim bu kadar devletide çiftçiyide soyuyorlar

• Beğen

Fendt 516ya 200 bin euro fendt 724ede 274 bin euro fiyat alanlar olmuş. 185 bin euroya 6s145 almak (cnh leri hiç saymıyorum bile), enayilikten ve kerizlikten başka bir şey değil. Eskiden mf ve cnh nin fiyatları diplerde gezerdi şimdi motor yaptık onlarıda. 8s205 2021de 120 bin euroya alındı. 516 2017de 155 bin euroya alındı söyleyeceklerim bu kadar devletide çiftçiyide soyuyorlar

Artik suna kesin emin oldum bazi bayiler fabrikalardan daha cok para kazaniyor onceden bayi stokta motor tutar hadi sermaye bagliyorlar diyebilirdin simdi oda yok fabrikadan şase numarasi iste hop kredi cikiyor hemen at gelsin.

Ben uzun zamandir kutlucanlar gibi kurumsal ve mantikli opsiyonel secenekler sunan baska bayi gormedim ( bayi ile hicbir baglantimda yok gercekten )

15 bin Euro kapora verin 8-9-10 ay arasi teslim diyorlar Elimde 2014 model 5070 1.700 saatte motor var adamlar fiyat veriyor ama traktor gelince o gun ki fiyat degerlendirmesi yapilir ve o an degerlendirme yapmak sizin acinizdan daha karli olur diye belirtiyorlar ki hicte mantiksiz degil t4.75 new hollandin 940 bin tl fiyatinin oldugu ülkede benim traktör 60-70 bin euro civarlarindan gezmesi muhtemel.

Yine sonuc fuarin en ucuzu fendt ve ay sonuna kadar cevremden 2-3 kisi gaz verdigi anda bu nisan sonuna kadar yazilirim insallah.

Artik suna kesin emin oldum bazi bayiler fabrikalardan daha cok para kazaniyor onceden bayi stokta motor tutar hadi sermaye bagliyorlar diyebilirdin simdi oda yok fabrikadan şase numarasi iste hop kredi cikiyor hemen at gelsin.

Ben uzun zamandir kutlucanlar gibi kurumsal ve mantikli opsiyonel secenekler sunan baska bayi gormedim ( bayi ile hicbir baglantimda yok gercekten )

15 bin Euro kapora verin 8-9-10 ay arasi teslim diyorlar Elimde 2014 model 5070 1.700 saatte motor var adamlar fiyat veriyor ama traktor gelince o gun ki fiyat degerlendirmesi yapilir ve o an degerlendirme yapmak sizin acinizdan daha karli olur diye belirtiyorlar ki hicte mantiksiz degil t4.75 new hollandin 940 bin tl fiyatinin oldugu ülkede benim traktör 60-70 bin euro civarlarindan gezmesi muhtemel.

Yine sonuc fuarin en ucuzu fendt ve ay sonuna kadar cevremden 2-3 kisi gaz verdigi anda bu nisan sonuna kadar yazilirim insallah.
Fendtlerden hiç 100 bin euro civarında olan var mı aceba merak ettim arkadaşlar var ise bile ne gibi işler yapar