2130 John Deere yardım

Merhaba arkadaşlar,

Ankara bölgesinde yaşıyorum jd 2130 almayı düşünüyorum dj kullanıcılarının bana tavsiyeleri varmı dikkat etmem gereken yerleri söylerseniz sevinirim kepçe de kullanılmış olması sorunmu çok mu yıpranmış olur tavsiye edilen fiyat aralığı nedir dökük alsam komple elden geçirsem boya dahil motor dahil herşey ne kadar tutar temiz olduğuna inanılan fazla para istenilen traktör mu alayım yoksa piyasadan aşağı alıp kendim mi revizyon yaptırayım yada John Deere sevdasından caz geçip hiç sevmediğim mf 240 fiat480 yada 640 mi alayım yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum

Merhaba arkadaşlar,

Ankara bölgesinde yaşıyorum jd 2130 almayı düşünüyorum dj kullanıcılarının bana tavsiyeleri varmı dikkat etmem gereken yerleri söylerseniz sevinirim kepçe de kullanılmış olması sorunmu çok mu yıpranmış olur tavsiye edilen fiyat aralığı nedir dökük alsam komple elden geçirsem boya dahil motor dahil herşey ne kadar tutar temiz olduğuna inanılan fazla para istenilen traktör mu alayım yoksa piyasadan aşağı alıp kendim mi revizyon yaptırayım yada John Deere sevdasından caz geçip hiç sevmediğim mf 240 fiat480 yada 640 mi alayım yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum
2130 mu 1130 mu
2130 u 240 la falan kıyaslamak mümkün değil

İyi akşamlar Ertuğrul Bey sizde takdir edersiniz ki Ankara,Kırıkkale,Kırşehir çevresinde çok az 80 li yıllarda eniştemde varmış çok kuvvetli olduğunu söylerlerdi yükte giderken bir kere radyatör kapağını patlatmış teyzeoğlu hep onu hatırlar parça ve usta ve traktörün yaşı sebebiyle benim kişisel önerim çok temiz olmayınca eskiden uzak durun çok temiz olsa dahi eskiler her zaman süprize eğer temiz 2030 bulamaz iseniz mf 165 212 veya 275 1982 1983 uzel tabi uygun bulabilirseniz

• Beğen
Tepkiler: Ertugrullll
Kepcede kullanilmiş motor alna derim temiz 2130 lar 45 binden gidiyor, arka hidrolik kol bağlanti yeri alttarafi gövdeyle butundür, kollarin altina yat kirik kaynak var mi kontrol et, oralari zayift

2130 mu 1130 mu
2130 u 240 la falan kıyaslamak mümkün değ

2130 mu 1130 mu
Evet haklısın
2130 mu 1130 mu
2130 eve haklısın kıyaslanamaz fazla para vermek istiyorum 285 Ler nerdeyse 100 bin

JD 2130 , 76 hp , 245 n.m. tork ,
1500 rpm max tork , 1900 rpm max güç verir.
Tarlada ve yolda aynı yakar.
Yolda 1500 rpm ile kullanmak gerekir , yoksa yakıtı fazla olur.
Yol vitesi bulunmuyor.
İkinci el traktör süpriz masraflar çıkarabilir.
Hararet meyili vardır, radyatör önüne ek fan takılır.
Saman bağlarken öğle saatlerinde ek fan çalıştırılırsa rahat çalışıyor.
Hidrolik kavrama kuyruk mili çok kullanışlıdır.
Frenler konusunda gayet iyidir.
Ankara şartlarında 4 12" pulluğu rahatlıkla çeker.
Çeki gücü olarak , MF 285 , Tümosan 7480 , Same Explorer 75 T gibidir.