28.02.2020 Buğday son durum

buğday.jpeg

ceyhan 99 buğdayın 28.02.2020 deki son hali

31 ekim ve 1 kasimda ekildi
Ceyhan 99 dönüme 25 kg tohum atildi
Tabana tohumla birlikte donume 25 kg 15,15,15 s gübre
Ocak sonuna dogru yabanci oto ilaci uyguladı
Ocak sonunda ustten ilaclama makinesi ile oldukca güzel yaprak gubresi atıldı ayrica gubre makinesi ile dönüme 18 kg üre atildi
Mart icerisinde tekrar 15 kg civari gubre atip birakicam

Son düzenleme:
31 ekim ve 1 kasimda ekildi
Ceyhan 99 dönüme 25 kg tohum atildi
Tabana tohumla birlikte donume 25 kg 15,15,15 s gübre
Ocak sonuna dogru yabanci oto ilaci uyguladı
Ocak sonunda ustten ilaclama makinesi ile oldukca güzel yaprak gubresi atıldı ayrica gubre makinesi ile dönüme 18 kg üre atildi
Mart icerisinde tekrar 15 kg civari gubre atip birakicam

Yaprak gübresi hangisi kullandınız bide taban gübresi hangisi kullandınız

ekim oncesi misir yerini 3 kat diskora ile 15-20cm isledim her hangi bi.sekilde aniz yakmam ne misir ne bugdayin anizi genel olarak derin toprak isleme yapmam karsiyim ozellikle bugday derin islemeyi bizim bolgede kaldirmiyor.
tabana mibzerle tohumla birlikte 15.15.15 kukurt cinko kullandim çünkü benim dusuncem bugdayin postayumda ihtiyaci oluyor azotu zaten üsten destekliyoruz bu yüzden kullandim
Yaprak gubresi nutrimin ve yabani.ot ilacina ilave sivi azot
Üre 18 kg yagmurdan 2 gun önce ot ilacindan iki gün sonra
3. Gubreyide 2 hafta icerisinde uygulamayi düşünüyorum
Pas ilacina gerek olmayaca gibi çünkü azot dengesi ve kök sıklığı güzel nefes aliyor atacak olursam oradada yaprak gubresi ilave ederim

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Maşallah ekin çok güzel. Bizde adana bölgesinde ekim yapıyoruz. Bizim buralara göre orada ekin bayağı büyük. Biz iki defa pas ilacı kullanıyoruz birincisi sizdeki ekin büyüklüğüne gelince veya 10 gün daha önce ikincisi Başak zamanı tozlamadan hemen sonra. Pas ilacı kullanmanı şiddetle tavsiye ederim özellikle kaliteli pas ilaçlarından çok fark görürsün. Allahım tüm çifçilerimizi afatlardan korusun. Hayırlı hasatlar nasip etsin.

Maşallah ekin çok güzel. Bizde adana bölgesinde ekim yapıyoruz. Bizim buralara göre orada ekin bayağı büyük. Biz iki defa pas ilacı kullanıyoruz birincisi sizdeki ekin büyüklüğüne gelince veya 10 gün daha önce ikincisi Başak zamanı tozlamadan hemen sonra. Pas ilacı kullanmanı şiddetle tavsiye ederim özellikle kaliteli pas ilaçlarından çok fark görürsün. Allahım tüm çifçilerimizi afatlardan korusun. Hayırlı hasatlar nasip etsin.
Tozlanma dediğiniz basaktaki çiçekleri veya polenleri döküldüğü zamanı mı kasdediyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: ustael
8 mart itibariyle buğdaylarda son durum.
Buda mersin merkezden bizimde tohum tekira dönüme 30 kg gübre serpmeyle ekim yaptık 30 kg 20 20 gübre artık tabana. Üste 20 kg üre vede yabani ot ilacı artık bir hatta önce fotoraflari o zaman çektim bide ot ilacının içine mikrobiyotik gübre karistirdik başkada bir işlem yapmayacağız

Resimler ve ekler

• 20200311_130205.jpg
    20200311_130205.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 79
  • 20200311_120912.jpg
    20200311_120912.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 84

Buda mersin merkezden bizimde tohum tekira dönüme 30 kg gübre serpmeyle ekim yaptık 30 kg 20 20 gübre artık tabana. Üste 20 kg üre vede yabani ot ilacı artık bir hatta önce fotoraflari o zaman çektim bide ot ilacının içine mikrobiyotik gübre karistirdik başkada bir işlem yapmayacağız
maşallah sivasta daha toprak gözüküyor. tabi 3 gündür kar yağıyo şuan oda gözükmüyoda :)