3.050 4x4 kullanıcıları yardımınıza ihityacım var.

Ynt: 3.050 4x4 kullanıcıları yardımınıza ihityacım var.

eğer 240 larla aynı arkaya sahipse benim 240 2004 yılından bu güne her sene arkayı dağıtması gerekirdi. çeltik ekiminde yeri geldi 4 lü 10 numara pulluk kullandım. patinaj ediyor diye arka lastiklerin herbirine abartmıyorum 200 er kilo ağırlık taktım. yan tarladaki 4x4 tt 55 den daha seri işler yaptım. :) ama arkayı dağıtma sorunu gibi birşey yaşamadım. kaldı ki debriyaj balatası dışında hiçbir yeri değişmedi traktörümün :)

erkanayhan link=topic=74427.msg876666#msg876666 date=1396865232' Alıntı:
eğer 240 larla aynı arkaya sahipse benim 240 2004 yılından bu güne her sene arkayı dağıtması gerekirdi. çeltik ekiminde yeri geldi 4 lü 10 numara pulluk kullandım. patinaj ediyor diye arka lastiklerin herbirine abartmıyorum 200 er kilo ağırlık taktım. yan tarladaki 4x4 tt 55 den daha seri işler yaptım. :) ama arkayı dağıtma sorunu gibi birşey yaşamadım. kaldı ki debriyaj balatası dışında hiçbir yeri değişmedi traktörümün :)

İşte ben de onu diyorum. Yam olarak o arka neresi? :)

Ben de 3050 ile 'kullanım kılavuzunda minimum 70 hp güç gerektirir' yazan balya makinası kullanıyorum. Daha debriyaj bile sıyırmadı.

Üstelik bizdekinde 3050 ' de şanzıman 240 ile aynı. 8 ileri 2 geri.

Hakikaten merak ettim bu dağılan arka tam olarak neresi?

Arkadaşlar arkayı dağıtma olayı ayna martin dişlisinden bahsediyorum difransiyelin ortasındaki büyük dişli... Zorladığımızda sık sık kırılır ve oldukça masraflıdır...240 larda çok sık olan bir durum ve 3050 lerin motoru 240 a göre hem güçlü hem de daha torklu olduğu için daha çabuk kırılıyor.. Balya makinası ile bu dişlinin alakası yok...

gocabolulu link=topic=74427.msg876968#msg876968 date=1396902113' Alıntı:
Arkadaşlar arkayı dağıtma olayı ayna martin dişlisinden bahsediyorum difransiyelin ortasındaki büyük dişli... Zorladığımızda sık sık kırılır ve oldukça masraflıdır...240 larda çok sık olan bir durum ve 3050 lerin motoru 240 a göre hem güçlü hem de daha torklu olduğu için daha çabuk kırılıyor.. Balya makinası ile bu dişlinin alakası yok...
balya makınesıyle bu dişlinin ne alakası var ya 240 lar arka dagıdır arkadas dogru demıs bızdede var 240 dagıtır arkadasım bu forumlarda yalan solemeye gerek yok dagıtına dagıtır cekene ceker dıyelım lutfen 240 da cer dişliside yoktur acaip patinaja duser bu motorlar ama kuruda felaket cekerler arkadasım eger bana soruyorsan 3050 alma bızım koyde bırı aldı o motorla bende sıft surdum ınan hıc bır zevk alamadım alacaksan 260 gold veya 3060 al 3050 leri malıyetı ucuz olsun cok satılsın dıye tabırı caizse dandık yapmıslar ama motoru ıyıdır ona bır sey dıyemem

Arkadaşlar sıkı bir pazarlığın ardından 240 ı verip sıfır massey 2620 4x4 aldım. sadeliği ve görünüşüyle çok hoşuma gitti. teşekkürler ilginize :)

erkanayhan link=topic=74427.msg879130#msg879130 date=1397328139' Alıntı:
Arkadaşlar sıkı bir pazarlığın ardından 240 ı verip sıfır massey 2620 4x4 aldım. sadeliği ve görünüşüyle çok hoşuma gitti. teşekkürler ilginize :)

Ama sen hepimzi ters köşe yaptın :D hayırlı olsun. uzun ömürlü olur bol kazanç getirir inşallah :)))

Hayırlısı olsun. Güzel günlerde kullan. 240 ' ı aratmaması dileği ile :)

240 ı aratmaz bir tane daha var. :) bence 240 her eve lazım bir traktör :) bakalım bu traktör beni üzecek mi yada beklediğimin üstünde mi performans sergileyecek.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Üste 30 bin tl verdik. kredi kullanmadım. hepsini hasat zamanı ödeyeceğim. arkadaşlar kullanan var mı bu traktörü aranızda. pullukta falan nasıldır acaba?

uyy-*s
erkanayhan link=topic=74427.msg879298#msg879298 date=1397373805' Alıntı:
Üste 30 bin tl verdik. kredi kullanmadım. hepsini hasat zamanı ödeyeceğim. arkadaşlar kullanan var mı bu traktörü aranızda. pullukta falan nasıldır acaba?

Aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin:

26xx serisi motor gücü dışanda tamamı ile aynı gibi.

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-182/2635-tam-anlamiyla-berbat-bi-traktor!/

Arkadaşlar traktörü almadan önce deneme sansımız oldu. 3 gün boyunca deneme traktörünün üzerinde çalıştım 2620 (4x4). bilen bilir çeltik tarlasının toprağını. aynı tarlaya 2013 model tt 65 modeli ile girdik bende 5 li 10' pulluk, tt de ise 4 lü 10' pulluk vardı. abartmıyorum tur bindirdim. sahıbı yedıremeyınce tarladan cıkıp traktörleri çekiştirdik. yerınden oynatamadı. çekişi beni cezbetti bu traktörün. keske kameram olsaydı da çekıp paylaşsaydım sizlerle. ergonomi konusunda zayıf kalmış buna katılıyorum. fakat benim için asıl önemli olan yaktığı mazot, güç ve sağlamlık. sağlamlık kısmını tabiki 3 gün içinde test edemedim.
olumsuz yorumlar okudum bu sitede fakat okuduğum değil gördüğüm daha ön planda benım için. bir de anlamıyorum herkes tutturmus hınt malı diye. akıl var mantık var. MASSEY FERGUSON gibi bir dünya devinden bahsediyoruz. kendi ismini yazdırdığı traktörün üzerine hint yapımı bir motor koyar mı arkadaslar? soruyorum.

erkanayhan link=topic=74427.msg879461#msg879461 date=1397400831' Alıntı:
Arkadaşlar traktörü almadan önce deneme sansımız oldu. 3 gün boyunca deneme traktörünün üzerinde çalıştım 2620 (4x4). bilen bilir çeltik tarlasının toprağını. aynı tarlaya 2013 model tt 65 modeli ile girdik bende 5 li 10' pulluk, tt de ise 4 lü 10' pulluk vardı. abartmıyorum tur bindirdim. sahıbı yedıremeyınce tarladan cıkıp traktörleri çekiştirdik. yerınden oynatamadı. çekişi beni cezbetti bu traktörün. keske kameram olsaydı da çekıp paylaşsaydım sizlerle. ergonomi konusunda zayıf kalmış buna katılıyorum. fakat benim için asıl önemli olan yaktığı mazot, güç ve sağlamlık. sağlamlık kısmını tabiki 3 gün içinde test edemedim.
olumsuz yorumlar okudum bu sitede fakat okuduğum değil gördüğüm daha ön planda benım için. bir de anlamıyorum herkes tutturmus hınt malı diye. akıl var mantık var. MASSEY FERGUSON gibi bir dünya devinden bahsediyoruz. kendi ismini yazdırdığı traktörün üzerine hint yapımı bir motor koyar mı arkadaslar? soruyorum.

Koyar.

erkanayhan link=topic=74427.msg879461#msg879461 date=1397400831' Alıntı:

Hint malı değil çin malıda koyabilir, ama biz genelleme ülkesi olduğumuz için bütün hint mallarını ve ya çin mallarını aynı kalite sanıyoruz, dünya devi olması için zaten böyle yöntemlere başvurması lazım yoksa ayakta kalması çok zor. İşşizlik hindistan çin gibi ülkelerde rekor seviyelerde olduğu için günde 1 $ ' a istediğiniz işi yaptırabiliyorsunuz. Bunu kalitesizlik olarak görmemek lazım bence. Oyuncak telefon değil sonuçta Massey Ferguson ' un üretmiş olduğu bir traktör :)

Açıkcası benim de çevremde yeni kullanmaya başlayan 1-2 kisi var.

Genel olarak yakıt ve cekisten memnun, sağlamlık ve dayanıklılıktan sikayetciler.

massey 2620 4x4 aldım

bakalım göreceğiz ne kadar sağlammış. bir hafta sonrasında çeltik ekimi için su dolu çamur tarlalara gireceğim. (tek çeker traktörler palet takmadan giremiyorlar) biraz traktörü yoran bir iş. Zorlamayı düşünüyorum :) kıracaksa en baştan kırsın biryerleri. sonrasında benden gecer not alır. yağ sızdırması vs. yapmazsa tabi.