30 dekar meyve bahçesi için öneri

Adana’da 30 dönüm eğim olmayan düz bir yerde meyve bahçesi yaptık.
Fidanlarımız küçük ama ufaktan malzeme ve ekipmanı da almak istiyoruz.
Sizce nasıl bir traktör işimizi görür. İlk başlarda çok ağır işimiz de yok ilaç ve sürme dışında.
Yardımcı olursanız sevinirim. Sıfır ya da ikinci el olarak yormayacak sorunu az çıkartan hangi modeli değerlenmeliyiz

Eskinin derdi bitmez imkan varsa sıfır al sıfıra yakın çok temiz 2.el lerde değerlendir 2.el alırsan kalan para ile ekipman alımı için değerlendir bahçe tipi new holland 4 wd t 580 ler güzel bir seçenek fidan diplerine yanaşmada daha elverişli piyasası çok canlı gücü yakıtı üzmez
Gönlüm 580 den yana görüyorum baya da hızlı piyasa olarak üstadım ama 750 bin bütçem var hem traktör hem ekipman için çks bu sene ilk kredi de Çıkmaz diye başvurmadım

tt50 üzmez diye biliyorum. 240 la 135 in hidrolik çıkışından dolayı eledim sonradan ekleme yapmak istemiyorum yoksa 240s bizim herşeyimize yeter sanırım
İşe yeni başladığın için başlangıç için 135 demiştim ama hidrolik konusu önemli, bütcen var ise tabiki t580 çok güzel olur. Tt50 de fazlasıyla işini görür vur kır 4 çeker almaya çalış…

Same ve deutz un bahçe traktörleri oldukça başarılı, bunun yanında new holland ın da t480 ve t580 gibi modelleri mevcut. fakat bu modeller biraz pahalı kaçabilir. aslında same ve deutz aynıdır ancak same daha uyguna ikinci elde bulabilirsiniz. bilindik markalardır yarıyolda bırakmazlar.
30 dönüm çok büyük olmasa da çift çeker traktör daha uygun olur. bütçeniz kısıtlıysa same nin ikinci ellerine bakabilirsiniz.
Bu arada youtube da Nedim Yıldız kanalı daha çok bahçe traktörlerini inceliyor ve kullanıyor. O nedenle Nedim Yıldız ın youtube kanalından traktörlerin incelemesine bakabilirsiniz.
Ek olarak fidanların henüz küçük oldugunu belirtmişsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa şimdilik massey hattat uzel traktörlerin 240 lık modelleri cebinzi rahatlayana kadar sizi götürür. sonrasında model yükseltebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ads0142
Same ve deutz un bahçe traktörleri oldukça başarılı, bunun yanında new holland ın da t480 ve t580 gibi modelleri mevcut. fakat bu modeller biraz pahalı kaçabilir. aslında same ve deutz aynıdır ancak same daha uyguna ikinci elde bulabilirsiniz. bilindik markalardır yarıyolda bırakmazlar.
30 dönüm çok büyük olmasa da çift çeker traktör daha uygun olur. bütçeniz kısıtlıysa same nin ikinci ellerine bakabilirsiniz.
Bu arada youtube da Nedim Yıldız kanalı daha çok bahçe traktörlerini inceliyor ve kullanıyor. O nedenle Nedim Yıldız ın youtube kanalından traktörlerin incelemesine bakabilirsiniz.
Ek olarak fidanların henüz küçük oldugunu belirtmişsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa şimdilik massey hattat uzel traktörlerin 240 lık modelleri cebinzi rahatlayana kadar sizi götürür. sonrasında model yükseltebilirsiniz.
Abi şu an içimdekileri döktün :) sanırım Deutz baktım ama favoriye aldığım ilanlar hala duruyor ikinci el zayıf gözüküyor bu modeller new holland a göre ama medim yıldızın videosuna baktım dönüş çapı çekiş olarak da çok övdü
hidrolik çıkışı nedeniyle hattat 240 a sıcak bakıyorum öteki türlü massey in 99 2000 modeline 400 450 bin vermek zoruma gidecek

İşe yeni başladığın için başlangıç için 135 demiştim ama hidrolik konusu önemli, bütcen var ise tabiki t580 çok güzel olur. Tt50 de fazlasıyla işini görür vur kır 4 çeker almaya çalış…
Bahçe olunca hidrolik ile biraz daha fazla çalışıyor o yüzden tek çıkış olup da keşke çift olsaydı demeyim istiyorum sanırım krediye bulaşmadan tt50 bulacağız tt serisinden şikayet çok az

bu arada new holland 50c 54c 60c tt50 tt55 ve tt60 ın junior modelleri var. çok mu yükseklerdi hatırlamıyorum fakat genel olarak 540 ile anyı sayılırlar. sadece dikkat ettiğim junior modellerde arka tekerlerdeki cer kovanını traktörün yüksekliğini azaltmak için üstten takmış olmaları.
Şimdi fidanlar daha küçük oldugu için fiat 480 falanda işinizi görür fakat ilerde illaki yüksek olmayan traktöre ihtiyacınız olacak. traktör küçük olunca haliyle hafif oluyor. o nedenle toprağa iyi tutunamıyor. o nedenle sonuç olarak çift çeker ihtiyacınız da olacak. Ekonominin de durumu ortada ilerde traktörü değiştirebilirmisiniz veya daha ucuz mu olur pahalı mı olur bilinmez. o nedenle çift çeker olursa sizin için iyi olur.bu arada landini rex serisi de bu bahçe kategorisinde tutulan makinalardır. benim önerim ikinci elden çift çeker same-deutz olur. same-deutz un uygun fiyata yüksek beygirli modelleri mevcut. tabi çok değil fakat 70-80-90 beygirlik bir makine gelecektede sizi epey götürür. toprağı işlerken zorlanmaz.gene biraz daha araştırıp sorunsuz same-deutz modelleri daha uygun olacaktır. bahçe işi yapan birkaç kişinin daha fikrini belirtmesi daha uygun olur.

Bahçe olunca hidrolik ile biraz daha fazla çalışıyor o yüzden tek çıkış olup da keşke çift olsaydı demeyim istiyorum sanırım krediye bulaşmadan tt50 bulacağız tt serisinden şikayet çok az
Erkunt 58E , damper çıkışı çift tesirli olarak ayarlanabiliyor.
Hem kaldırma hem de indirme basınçlı olarak yapılabiliyor.
Ortadan vanalı dörtlü çıkış taktık.
Balye makinesinin toplama pistonu ve yol-tarla pistonunu çalıştırıyoruz.

Traktör arkası tamburlu çayır makinesi kullanacak mısınız?

Konu tam benim durumuma uygun bir konu olmuş , 40 dönüm narenciye bahçesi için deutz keyline 55f aldık biz, ağır işimiz yok, milli pompa ile su çekmeye ve diskaro çekmeye kullanıyorum, benim işimi fazlasıyla gördü,
Piyasası olup olmamasına bakmadım, iş görüp görmemesine baktım, şimdilik memnunum açıkçası. Bu arada su çektiğim zamanki yakıtın diğer traktörlere göre iyi olduğunu söylediler.

• Beğen
Tepkiler: Ads0142 ve ilyas35
T580 veya t540 al işine bak her işini görür👍
Gönlüm 580 den yana inşallah
Konu tam benim durumuma uygun bir konu olmuş , 40 dönüm narenciye bahçesi için deutz keyline 55f aldık biz, ağır işimiz yok, milli pompa ile su çekmeye ve diskaro çekmeye kullanıyorum, benim işimi fazlasıyla gördü,
Piyasası olup olmamasına bakmadım, iş görüp görmemesine baktım, şimdilik memnunum açıkçası. Bu arada su çektiğim zamanki yakıtın diğer traktörlere göre iyi olduğunu söylediler.
bizim su çekme işimiz de yok hocam çok baktım videolarda dönüş çapı olsun yakıt olsun çok övüyorlar ama bi kaç ilanı favoriye aldım satılan yok. İkinci eli yüzünden t580b lere baktım. Sorunu sıkıntısı var mı deutz ların

tt50 üzmez diye biliyorum. 240 la 135 in hidrolik çıkışından dolayı eledim sonradan ekleme yapmak istemiyorum yoksa 240s bizim her şeyimize yeter sanırım.
Kullanım konforu, sürüş olarak , Kioti 551C ,
1000-1700 rpm sabit tork aralığı, 2500-2800 rpm sabit güç aralığı , 3000 rpm max çalışma devri olan Daedong motor daha elverişli olur.
En az yakıt bölgesi devirleri 1000-1700 rpm de bulunuyor.
Motor devri 1000 rpm de kuyruk mili 3 m^3 yem karma makinesinde duymadan çalışabiliyor.
3 devir kuyruk mili var. Su çekmede rahatlık olur.
Vites bol, daha ne olsun.
Traktörün alt açıklığı da yüksek, yere kolay oturmaz.

Gönlüm 580 den yana inşallah

bizim su çekme işimiz de yok hocam çok baktım videolarda dönüş çapı olsun yakıt olsun çok övüyorlar ama bi kaç ilanı favoriye aldım satılan yok. İkinci eli yüzünden t580b lere baktım. Sorunu sıkıntısı var mı deutz ların
T580 B piyasa traktör , çok tutuldu, benim alacağım zaman liste fiyatı 410,000 liraydı almak istediğimizde bayi 520,000- 550,000 olur diyordu.
Fiat 480 almaktansa krediyle alayım sıfır olsun dedim, ilk başta çift çeker çok baktım ama tek çeker fazlasıyla işimi görecek diyip tek çeker aldım.
Kadirli’de Gökşenli bayi’den aldım, fiyatı şişirmeden, ilgi ve alakada sıkıntı olmadan yardımcı oldular.
250 saat bakımını 2 hafta önce yaptırdım, sıkıntı görmedim ben ( daha önce traktör kullanım deneyimim olmadığını göz önüne almanızı isterim) 250 saat için traktörün kuyruk mili kolunun biraz esneme yaptığını bundan dolayı biraz sıkıntı yaşadığımı söylemem gerek ama bunun dışında birşey var mı derseniz, benim yok,
fakat buğday yeri hazırlarken (tapan yaparken) akrabamız “abi bunun hidrolik hassasiyetine bir baktır, hassasiyeti az” demişti.

(Bu arada ben en uygun fiyatlısını aldım, 12+3 vites olanını)