3085 ALACAM AMA TL AÇIK VAR NE YAPARIM ACABA

YAV KANKALAR su ankı pıyasaya bakıyorumda soyle elı yuzu temız bı 3085 alayım dıyorum soyle 2007 modellerı falan 60000 asagı degıl kabınlısı... sımdı bende belkı bazılarınız bılırsınız 285s var orj. kab. bıraderle ortagız motora sımdı ona satalımda uzerını ekleyelım desem laf anlamazın bırısı satmaz ne yapacan koca motoru bu yetmıyormu sana der benımde elımde yeterlı nakıt yok ıkı parca tarla var bende bızım uralarda dekarı en fazla 2000 tl eder etse etse toplam 20 dekar oda eder 40000 daha enaz 20000 acık var kafaya koydum 3085 alacam ama nasıl alacam bılmıyorum aksı gıbı bu yıl bırde nerden baksanız en az harman sonunda 40000 tl borc odeyecem hangı bırısını yapayım bılmıyorum sızce bu ısın ıcınde nasıl cıkarım bı akıl verın ..... not: cogu geceler hele hele son zamanlarda 3085 dusunmekten uyku bıle uyuyamıyorum kafayı sıyıracam galıba.... :S : ' ( cçr-*-s cçr-*-s

Ynt: 3085 ALACAM AMA TL AÇIK VAR NE YAPARIM ACABA

LORUOĞLU link=topic=51297.msg518791#msg518791 date=1327340719' Alıntı:
YAV KANKALAR su ankı pıyasaya bakıyorumda soyle elı yuzu temız bı 3085 alayım dıyorum soyle 2007 modellerı falan 60000 asagı degıl kabınlısı... sımdı bende belkı bazılarınız bılırsınız 285s var orj. kab. bıraderle ortagız motora sımdı ona satalımda uzerını ekleyelım desem laf anlamazın bırısı satmaz ne yapacan koca motoru bu yetmıyormu sana der benımde elımde yeterlı nakıt yok ıkı parca tarla var bende bızım uralarda dekarı en fazla 2000 tl eder etse etse toplam 20 dekar oda eder 40000 daha enaz 20000 acık var kafaya koydum 3085 alacam ama nasıl alacam bılmıyorum aksı gıbı bu yıl bırde nerden baksanız en az harman sonunda 40000 tl borc odeyecem hangı bırısını yapayım bılmıyorum sızce bu ısın ıcınde nasıl cıkarım bı akıl verın ..... not: cogu geceler hele hele son zamanlarda 3085 dusunmekten uyku bıle uyuyamıyorum kafayı sıyıracam galıba.... :S : ' ( cçr-*-s cçr-*-s
kredi çekebilirsin.

LORUOĞLU link=topic=51297.msg518791#msg518791 date=1327340719' Alıntı:
borcunuz varsa bence hiç almayın hele ki tarla satıp hiç almayın bence..

arkadaşım fazla arazinde yokmuş 3085 e ihtiyacın yok, 285de işini görür o kadar heveslenme yeni motora.
köylerde büyük motor alıp sonra icraya düşenleri görüp üzülüyoruz sonra borçları ödemek var birde ödeyemezsen o zaman kötü

arkadaşım kapımda 2 tane dev var ben inada aldım oda senede 2000 dönüme yakın kuru tarım yaparım ekip biçiyorum gübreden mazottan evin yolunu zor buluyorum allaha şükür genede sen acera peşindesin galiba 285 likle 1000 dönüm ekersin kuru tarımda

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum beni yanlış anlama ama kesinlikle tarlanı falan satıp traktör alma . illaki alacağım diyorsan eğer ödeme imkanın varsa ikinci el kredisi kullan yada tarlalar üzerinden düşük faizli kredi kullan

piyasaya çalışma gibi bir seçeneğin varsa hiç durma al.balye makinan,pancar hasat makinan varsa yani.

tarla sattınmı artık para kazanma olanağın kalmıyor.hazıra dağlar dayanmaz.

Ben traktör merkalısı hatta aşığıyım.bağzen bir traktöre takılırım.gece gündüz aklımdan gitmez.ama şartlar her zaman elvermiyor

bir ara erkunt 70 e 4x4 kabinli takıntısı vardı.
şimdi deutz 320 mdt 4x4 modelini beğeniyorum.

transit connect almayı istedim.vazgeçtim. borç falanda değil yani.

Allah haddini aşanları sevmez.Eğer Allahın verdiği nimetkere kanaatle sarılır sabır edersen yakın zamanda sana yeni ufuklar açar.emin ol.

arkadaşım hemen hemen yaşıtız bende elimdeki traktörü alana kadar aynı şeyleri yaşadım niyetine de girdim ama durumum düzelene kadar bırak tarla satmayı borca girmeden aldım sonunda traktör orada duruyor bir yere gitmiyor bir arkadaş sözü dinlersen durumunu düzelt öyle al sonra kahvedekiler de arkandan laf söylemesinler

toprak satıp demir alma, ortaktan kurtulmak istiyorsan paranı görene kadar 285 de işini yapar 185 de ama tarla satma... evin önüne koca motoru çekmek bir ayrı olur bilirim ama bi süre ufak olsun sonra büyür yoksa sattı motor aldı araba aldı g.tune başına sıvadı derler

bak arkadaş traktör için toprak satılmaz borca da girme hayal kurmak iidir hayallerin le devam et bence kredi de kullanma önce borcunu öde sonra kendini topla borca girmeden al keyfine bak,, dost nasiatı

hem bir kerede 3085 almanın hevesiyle tadıyla 285 i satıp 285s almak 286 gold almak 277 gold dan sonra 3000 sersine geçiş yapmak çok daha güzel olcaktır her sürümü yeni motor hevesi ile yapmanın tadı olcaktır kahvedede sürekli gündemde olursun :D şimdi 3085 alırsan canın 3105 çekecek az daha toprak satıp diceksin ithl çekecek az daha diceksin bunun sonu yok sonra elinde koca motor sürecek tarlasız kalmanı istemem

tarla satıp traktör almak,cebindeki paranın hepsini verip deri cüzdan almak gibi.hiç gerek yok.bu sene borcunu öde seneye 3105 al.6460 al.ne istersen onu al.ama ilk önce borcunu öde ve sakın tarlanı satma... noo*-*-

kardes seni anlıyorum...bende aynı duruma düşmüştüm 3 -4 ay önce....ama ben aldım gitti...fakat kredi felan cekmedim.allaha sükür param vardı....4x4 mf 3085 2004 model aldım çok temizdi....44000 tl ye maloldu...ayrıca 285 im de var...onuda satmadım...1500 dekar yer ekiyordum mf 285 ile :) ama yanında 64 model harrıs da vardı...şimdi harrısı emekli ettim:))sen su durumda alma...hevesin bi kaç haftadan gecer...borcunu öde öyle al...