3105 D tanıtım

2006 model 3.095 var elimizde.
6500 saat oldu , debriyaj plakasi ve ikinci vites dislisi dışında rutin bakımların dışına çıkmadık henüz. Özellikle Deutz motorundan çok memnunuz hala gram dumanı yok. Uzel devam etseydi keşke bunun vitesini 16+16 yapıp shuttle lı birazda hidrolik modifiyesiyle hala piyasada söz sahibi olabilirdi.

Bende 3085 ve 3075 phantom var ikisinden de çok memnunum bir ara elime 3095 geçti o da güzel makine MF 3000 serisinin hiç bir tanesi kötü değil kesinlikle. Kendilerinden 10 bg fazla traktörlerle rahatlıkla baş edebilirler. ciddi bir arıza şimdiye kadar görmedim. 2. vites dişlisi kroniktir, kültivatör ve mibzer hep 2 viteste gittiği için aşındırma oluyor, bu yüzden ses yapıyor. Hema dişliyle değişince sıkıntı bitiyor. Yenisi olsa yine alırım. :D

9dbe2a84dbef9f211596e61a4baf532f.jpg

Teşekkür ederim.
Şanzıman yapısı 3.075,3.085,3.095 ile ayni mı?
Dingil acikligi ne kadar.
Hidrolik kapasitesi biraz dusukmus.
Avrupa'da bu tip traktöre çekilir tip pulluk takılıyor, döner pulluk kullanılmıyor.
Pulluğun arka ucunda römork tekerine benzer lastik teker bulunuyor.
MF 3105, 5 14" çekilir pulluğu tav durumunda, kumsal arazide rahat taşır.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Avrupa'da bu tip traktöre çekilir tip pulluk takılıyor, döner pulluk kullanılmıyor.
Pulluğun arka ucunda römork tekerine benzer lastik teker bulunuyor.
MF 3105, 5 14" çekilir pulluğu tav durumunda, kumsal arazide rahat taşır.

Hocam,
3.105 serisi 4 mt lazer tesviye işleminde verimli bir şekilde çalışır mı?

Ayrıca siz olsanız 4 mt lazer tesviye için NH TD110 mu yoksa MF 3.105 mı tercih ederdiniz?

Geçen yıl ormana odun getirmeye gittik, 5 tonluk römorka odun yükledik, römorku asfalt yola dikine arka taraf 30-40 derece eğimli hendeğe yanaştırdık, 4 ton gibi yükledik, TD90D traktörle çekmeye çalıştık, arış hafiften çeki pimini kastırıyordu, bir kaç vurdurma yaparak oynatmaya çalıştık, asansör çekinin döner döküm kısmı koptu, TD serisi gerçekten iyi asılıyor.MF 3105 çevrede hiç bulunmuyor, 3075 ve 3085 kullananlar balyede kullanıyor.
Motor gücü olarak TD110 83 kw, 430 n.m. torkla bir tık güçlü görünüyor, MF 3105, 81 kw, 420 n.m. torku var.Tutunma olarak çok bir fark olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Geçen yıl ormana odun getirmeye gittik, 5 tonluk römorka odun yükledik, römorku asfalt yola dikine arka taraf 30-40 derece eğimli hendeğe yanaştırdık, 4 ton gibi yükledik, TD90D traktörle çekmeye çalıştık, arış hafiften çeki pimini kastırıyordu, bir kaç vurdurma yaparak oynatmaya çalıştık, asansör çekinin döner döküm kısmı koptu, TD serisi gerçekten iyi asılıyor.MF 3105 çevrede hiç bulunmuyor, 3075 ve 3085 kullananlar balyede kullanıyor.
Motor gücü olarak TD110 83 kw, 430 n.m. torkla bir tık güçlü görünüyor, MF 3105, 81 kw, 420 n.m. torku var.Tutunma olarak çok bir fark olacağını sanmıyorum.
Özetle çekiş anlaminda ikisi arasında çok fark yok gibi.
Fiyatlarına bakacak olursak yaşı daha az olup daha düşük saati olan TD 110 daha mantıklı gibi.

Özetle çekiş anlaminda ikisi arasında çok fark yok gibi.
Fiyatlarına bakacak olursak yaşı daha az olup daha düşük saati olan TD 110 daha mantıklı gibi.
Eski 3085 kullanıcısı olarak bu seri traktör gerçekten çok sağlam çıktı. 13 yıl kullandım 1 kere traktörden dolayı arıza yaptı. Jantlari son zamanda potinger gibi ağır ekipman da sorun olmaya baslamisti sattım. Satış sebebim 1. Si model yükseltmek 2. Si arıza yapınca parçayı bulmakta zorlandık ileriki yıllarda parça sorunu yaşayacağımızi düşünmek. Parça sorunu olmayacağını bilsem mf yi önerirdim. Ayrıca mf traktörler artık çok yaşlandı arıza çıkarmalarıda gayet doğal. Yedek Parça, model ve saat, ayrıca fiyat olarak nh daha avantajlı duruyor

• Beğen
Eski 3085 kullanıcısı olarak bu seri traktör gerçekten çok sağlam çıktı. 13 yıl kullandım 1 kere traktörden dolayı arıza yaptı. Jantlari son zamanda potinger gibi ağır ekipman da sorun olmaya baslamisti sattım. Satış sebebim 1. Si model yükseltmek 2. Si arıza yapınca parçayı bulmakta zorlandık ileriki yıllarda parça sorunu yaşayacağımızi düşünmek. Parça sorunu olmayacağını bilsem mf yi önerirdim. Ayrıca mf traktörler artık çok yaşlandı arıza çıkarmalarıda gayet doğal. Yedek Parça, model ve saat, ayrıca fiyat olarak nh daha avantajlı duruyor
Eyvallah teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Hocam,
3.105 serisi 4 mt lazer tesviye işleminde verimli bir şekilde çalışır mı?

Ayrıca siz olsanız 4 mt lazer tesviye için NH TD110 mu yoksa MF 3.105 mı tercih ederdiniz?

Her iki traktörede sahip yıllardır kullanan birisi olarak cevap vermek isterim izniniz olursa. Td110 3105 in çekiş ve yakıt olarak gerisinde. 3105 hem daha ciğerli daha seri pullukta hemde yakıtı daha uygun. Konfor olarakta 3105 phantom serisi ile td110 kabinlerinin birbirinden pek bi farkları yok, hatta 3105 kliması daha iyi. Ancak 10 yaşını geçtiğinden dolayı 3105 ler saatli ve yorgun oluyolar genelde. Temizinide 150 den aşşağı almak şuanda güç. Olanda satmıyor oda ayrı bi dert :)

Her iki traktörede sahip yıllardır kullanan birisi olarak cevap vermek isterim izniniz olursa. Td110 3105 in çekiş ve yakıt olarak gerisinde. 3105 hem daha ciğerli daha seri pullukta hemde yakıtı daha uygun. Konfor olarakta 3105 phantom serisi ile td110 kabinlerinin birbirinden pek bi farkları yok, hatta 3105 kliması daha iyi. Ancak 10 yaşını geçtiğinden dolayı 3105 ler saatli ve yorgun oluyolar genelde. Temizinide 150 den aşşağı almak şuanda güç. Olanda satmıyor oda ayrı bi dert :)
Çok teşekkür ederim, sağolun.

Sağlamlık ve arıza vermeme açısından mf öndedir muhakkak,.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Ne sıkıntısı vardı abi bizim köyde tek çeker 3085 vardı iyiydi gayet hatta sahibi td100 aldı şimdi çok pişman td aldığına..
Boyle tesaduf olamaz bizdede 3085d vae tek ceker eski tip 2005 model suan 5500 saatte 1 kere ariza vermedi 1 kere 15 yil yilda 700 800 donum yerde calisti tek basina getir götür icinde 640 vae tabi ama 640 tarlaya girmedi hic daha sonra 2016 da td100d aldik aldiktan sonra sunu anladikki 3085d tek cekerin yerine alabilcek bir traktor degil suan 2 side duriyor 3085 din yanina yaklasamaz cekiste gucte td cok zipliyor cok kolay birakiyor hemen bayiyor kendini ceyregi olamaz malesef mecburiyetten td aldik 2inci el yedek parca yuzunden pisman olmadigimiz yönu suan satsak zarar etmiyoruz ama mf 3000 serisi gercekten cekiste gucte uzun omurlulukte turkiyedeki en iyi traktörlerden

• Beğen