• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

4 lü kırkayakta pimli mi flanşlımı ?

Katılım
15.06.2020
Mesajlar
24
Konum
Çanakkale

Dayılar biraz araştırdım kırkayakları önüme 2 seçenek çıkıyor. Pimli ve flanşlı nedir bunların farkları işin neresinde kolaylık sağlıyor 200 -300 lira fark koyuyalar bunun için değer mi?
 
Katılım
05.03.2011
Mesajlar
419
Konum
Tekirdağ
Doğru anladım ise bağlantıyı diyorsun . Taşıma ve çalışma konumu buradan ayarlanıyor . Bende pimli olandan var komşumda flanşlı ve onu tavsiye ederim . Zaten ucuz ekipman bide malzemeden kaçınca pim yatakları bollaşıyor. Tamir etmek zorunda kalırsın .
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
6,090
Konum
Sakarya


Resimde görülen üründen kullanıyoruz.
Yayları kırıldığı zaman değiştirmek istediğimizde ;
Civatalar genelde pas yapmış oluyor, uç kısımlarının fazla uzun olmaması gerekiyor.Pastan civata zor dönüyor , yivini bozuyor.
Civata karşıları yalama olunca kaynakla puntalayıp civatalarını sökmek durumunda kalıyoruz.Oval olan kafaları sıkmalı pense ile tutmak gerekiyor, anahtarla tutulabilen kafa koyunuz veyahut oval kafaları kaynaklayınız.
Makinenin denge ayağı ters çevrilip takılınca hidrolik orta kola çarpıyor, biraz daha uzun ayak takıp arka kısımda bir yere konumlanabilir.
Tarlada çalışırken oynar yayın çalışması için pimi çıkarılır, makine havaya kalkınca yay zamanla sünüyor, makinenin fazla aşağıda kalmaması için üstteki orta kolun bağlantı noktasından , pimin olduğu yerden , T kolun üstüne doğru kısa zincir takılırsa makine aşağı sarkmıyor, efendim.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt