• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

4 TONLUK 4 TEKERLEKLİ ESKİ RÖMORKUN RESTORASYONU 2017....!!!

14-16/05/2017

Arkadaşlar senelerdir kullandığımız eski 4 tonluk dampersiz bir römorkumuz mevcuttu. İkinci el olarak çiftçiliği bırakan birinden almıştık. Eski tek manisa marka römorkların demir kasa yapılmış hâli. Uzun yıllardır da bizde gübre taşıma ve tohumluk veya yemlik depolamada kullanıyoruz. Zaman geçtikçe iyice paslanmaya başladı. İçi normalde hep dolu oluyor. O yüzden de boyamaya fırsat olmuyordu. Geçende içindeki yemlik arpayı sattık. Bende hazır boş yakalamışken. Bir boyayım dedim. Yaptığım boya çalışmasında da sizler için bazı fotoğraflar çektim. Bu sefer de yine daha önceki tanker restorasyonumda olduğu gibi CLAAS renklerini tercih ettim.....;)

alipasalierkan.............;)

Uygulama Adımları:
1- Römorkun basınçlı yıkama ile temizlenmesi
2- Flap disk takılan taşlama ile zımpara işlemi
3- Taşlamanın yakışmadığı noktaların taşlamaya takılan tel fırça ile fırçalanması
4- Astar olarak antipas uygulanması
5- Boyama işlemi
6- Stickerların yapıştırılması

Kullanılan Renkler ve Boyalar:
1- Gri Antipas
2- RAL 7015 Gri Endüstriyel Boya
3- CLAAS Yeşili Akrilik Boya
4- Mercedes Beyaz Akrilik Boya
5- MF Kırmızı Akrilik Boya

SON

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Maşallah, çok ama çok güzel olmuş..

Önce MF135, sonra sulama tankeri, römork, sırada ne var, merakla bekliyoruz :)
Vallah yoruldum. Şuan için pek bir restorasyon yapma düşüncem yok. Yaparsak MF 135' e yaparız. Onun malzemeleri hazır....

Maşallah asker dönüşü bi sürü yeni iş yapmışsın abi :) Bu arada geçmiş olsun sende askerliği bitirdin abi :)
Sağol teşekkür ederim...

eline sağlık, temiz iş.
baya güzel olmuş,
CARGOS isminin patentini al...
Patenti CLAAS' ta zaten...:D

Süper olmuş Erkan.Benim 4 tonluklara ne zaman başlıyoruz restorasyona :D
Sen yenisini alacan abi 4 tonluk römorkla mal mı taşınır tarladan. Sana 20 ton lazım...:D

Ellerinize sağlık. Çalışmalarınız çok güzel zaman ayırma dışında el becerinizde çok güzel maşallah.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt