**5055E 4WD** 5403 4wd yi 5055e 4wd ile değiştirdik!!!

Ynt: **5055E 4WD** 5403 4wd yi 5055e 4wd ile değiştirdik!!!

evet kırıkhan dayi bayi verir nakite ihtiyacı var bende konuştum en ugun fiyatı o verdi arkadaşların arkadaşı ismi adnan bey

güven önemli kardeşim. bi kucak para veriyosun, kolay mı kazanılıyo sanki. üçkağıt yapan adam la alış veriş ben de yapmam.
benzer durum arkadaşın başına geldi, arkadaşım almaktan vazgeçti traktörü.
ama içini ferah tut, hayırlısı olsun

kırmıtlık link=topic=48976.msg487921#msg487921 date=1323699662' Alıntı:
abi 5055 4WD 42.500 sıfır veriyorlar senin icin konustum
önceki söylediğin fiyat( kampanyalı 43 bin ) 5055e için miydi? konya bayi 5055e yi daha ucuza veriyor 42 bine. benim anladığım sizin 45 bini 5065e için söylediğinizdi. avdanlı arkadaşın verdiği fiyat 5065e için.

neyse olan oldu artık. başka bayilere de danışılması, fiyat alınması gerekiyormuş. direk resmi internet sitesi fiyatlarına göre hareket etmemek lazımmış. bu da bize ders olsun. forumda bulunan arkadaşlara da örnek olsun. ama şunu söylemeden geçemeyeceğim ki; traktöre hasta oldum *098*-

uraltay link=topic=48976.msg488894#msg488894 date=1323793981' Alıntı:
neyse olan oldu artık. başka bayilere de danışılması, fiyat alınması gerekiyormuş. direk resmi internet sitesi fiyatlarına göre hareket etmemek lazımmış. bu da bize ders olsun. forumda bulunan arkadaşlara da örnek olsun. ama şunu söylemeden geçemeyeceğim ki; traktöre hasta oldum *098*-
arkadaş john deernin fiyatları bütün bayilerde üç aşagı beş yukarı aynıdır sitede ki satış fiyatları baz alınır satışta ha sen peşin veririm dersen ki pazarlık kaçınılmaz sünnetir az da olsa yapılır ama sanmıyorum okadar uçuk bi fark olsun bence sen normal bi fiyata almışın sonuçta sende kabinde var hayırlı olsun tekrar. anlş-*s
bu arada daha ne oldu sen o traktörün neyini gördün daha hocam gözünüzün nuru olacak :)

ykt123 link=topic=48976.msg488920#msg488920 date=1323794953' Alıntı:
arkadaş john deernin fiyatları bütün bayilerde üç aşagı beş yukarı aynıdır sitede ki satış fiyatları baz alınır satışta ha sen peşin veririm dersen ki pazarlık kaçınılmaz sünnetir az da olsa yapılır ama sanmıyorum okadar uçuk bi fark olsun bence sen normal bi fiyata almışın sonuçta sende kabinde var hayırlı olsun tekrar. anlş-*s
bu arada daha ne oldu sen o traktörün neyini gördün daha hocam gözünüzün nuru olacak :)
valla çiftçiliğim yok benim. babam da kısmen uğraşır. 135 lik masseyden sonra 265 liğini kullandık. bu tip eski traktörlerden sonra hiç kullanmasan bile way be dedirtiyor bu yeni nesil traktörler. uçakla 2 günlüğüne konyaya gidip geldim sırf deneyim, süreyim bi diye. önceden de anlatmıştım don toprakta nasıl 4lü 12 inç çektiğimizi. 2 gün önce babamla telefonda görüştük. sürüm yaparken rahattık ama bir şey daha keşfettik ki traktörü çiftçekere almadan sürmüşüz toprağı. demek ki çift çekere alıp sürseymişiz kim bilir ne duygulara kapılırmışız. şimdiden yaz tatilini iple çekiyorum traktörü denemek için.

arkadaşım düz yerde anyayamasın doğaldır 4x4 takmayı ama rampada motor eşinir tekerleri yer artı yakıt artar 4x4 ne anlamı kaldiki ?

sanırım büyük bir tesadüf ama sizin traktörü ben konya da bayide gördüm.o gün mersinden konya ya günü birlik bir tanıdığıma kamyonet almak için gitmiştik.bende de yeni oluşmayan başlayan bir jhondere hastalığı vardı.tesadüfen bayiyide görünce bir uğrayalım dedim.sizin aldığınız traktör 2011 model ve 320 saatte olmalı.üzerinde de gözde marka bir kabin vardı.kabinde çok şık duruyordu doğrusu.mersinde gördüğüm sıfır jhonderelerde bu kabin yoktu.içeriye traktörün fiyatı sormak için girdiğimde 3-4 kişi satış elamanının önünde pazarlık halindeydi.bende tesadüf bilmeden 5055 e nin fiyatını sordum.satış elamanıda bana şu anda abilerle 5055 için pazarlık yapıyoruz eğer bu abiler almassa (yan masada bir kişi daha vardı) şu beyfendi de bu traktör için bekliyor eğer onunlada anlaşamassak sizinle pazarlık yaparız dedi.sonra aynı bayiye 2 saat sonra uğradığımda traktör bayinin ortasına çıkarılmış ve satılmış demişlerdi.hatta sizin traktörün resmi bende var.tabi aynı traktörden bahsediyorsak.kasım-aralık gibi oldu bu olay.hayırlı olsun.çok güzel traktör aldınız.bende ciddi anlamda bir jhondere düşünüyorum.küçük bir çiftciyim.50-60 beygir bir traktör işimi rahatlıkla görür.çifttir harmandır işimiz yok.en yoğun olarak yaptığımız şey meyve taşımacılığı ve ilaçlama.jhonderelerin kuyruk millerinin çok iyi olduğunu duydum.bu arada senede en fazla yapacağım saat ise 200 saattir.onun için hangi modelini alsam diye düşünüyorum.3 seçeneğim var.yeni çıkan 5050 tek çeker - 5055 e tek çeker veya 5055 e çift çeker.bakalım şartlar ne gösterecek bilmiyorum ama şu kesin alacağım traktör kesinlikle jhondere olacak.size tekrardan hayırlı olsun.

baba540 link=topic=48976.msg553304#msg553304 date=1330774977' Alıntı:
sanırım büyük bir tesadüf ama sizin traktörü ben konya da bayide gördüm.o gün mersinden konya ya günü birlik bir tanıdığıma kamyonet almak için gitmiştik.bende de yeni oluşmayan başlayan bir jhondere hastalığı vardı.tesadüfen bayiyide görünce bir uğrayalım dedim.sizin aldığınız traktör 2011 model ve 320 saatte olmalı.üzerinde de gözde marka bir kabin vardı.kabinde çok şık duruyordu doğrusu.mersinde gördüğüm sıfır jhonderelerde bu kabin yoktu.içeriye traktörün fiyatı sormak için girdiğimde 3-4 kişi satış elamanının önünde pazarlık halindeydi.bende tesadüf bilmeden 5055 e nin fiyatını sordum.satış elamanıda bana şu anda abilerle 5055 için pazarlık yapıyoruz eğer bu abiler almassa (yan masada bir kişi daha vardı) şu beyfendi de bu traktör için bekliyor eğer onunlada anlaşamassak sizinle pazarlık yaparız dedi.sonra aynı bayiye 2 saat sonra uğradığımda traktör bayinin ortasına çıkarılmış ve satılmış demişlerdi.hatta sizin traktörün resmi bende var.tabi aynı traktörden bahsediyorsak.kasım-aralık gibi oldu bu olay.hayırlı olsun.çok güzel traktör aldınız.bende ciddi anlamda bir jhondere düşünüyorum.küçük bir çiftciyim.50-60 beygir bir traktör işimi rahatlıkla görür.çifttir harmandır işimiz yok.en yoğun olarak yaptığımız şey meyve taşımacılığı ve ilaçlama.jhonderelerin kuyruk millerinin çok iyi olduğunu duydum.bu arada senede en fazla yapacağım saat ise 200 saattir.onun için hangi modelini alsam diye düşünüyorum.3 seçeneğim var.yeni çıkan 5050 tek çeker - 5055 e tek çeker veya 5055 e çift çeker.bakalım şartlar ne gösterecek bilmiyorum ama şu kesin alacağım traktör kesinlikle jhondere olacak.size tekrardan hayırlı olsun.
evet kardeş bahsettiğin traktörle bizim aldığımız sanırım aynı traktör. sanırım sizin gördüğünüz kişi de benim babamdır herhalde :) traktörü günü birlik görebildim daha. deneme felan yaptık, pulluk felan denedik. tekrardan buraya, istanbula döndüm. ama sabırsızlıkla yazı bekliyorum. ilk izlenimim çok iyi. massey 265 vardı ondan sonra haliyle çok iyi geldi :) Allah size de daha iyilerini nasip etsin. teşekkürler...

hayırlı olsun ticaretin iyisi kötüsü olmaz her zaman kazanırsın inşallah hayırlısı olsun güle güle kullan bundan sonrası daha önemli çalışmak lazım

zxcvbnmöç link=topic=48976.msg554183#msg554183 date=1330818937' Alıntı:
hayırlı olsun. 265 i neden verdin.bende 265 arıyorum.
ee nüfüus kağıdı eskidiydi iyicene :) teknolojiye yatırım yaptık gücümüz yettiğince. 265 iyi traktör. memnunduk. bizi hiç yolda bırakmadı. kabin felan olsun istiyorduk biz. yağmur, çamur, soğuk etkilemesin. baba yaşlanıyor artık :(