5083 e traktör

Valla benimde bildigim bunlar.Motorunda falan bi degisiklik oldugunu sanmiyorum.Hidrolik konusuna gelirsek 5e lerde hidrolik basarili degil.Bu serinin bence en buyuk sorunu hidrolik.Hidroliklerin hic cani yok.M den sonra E serisi size icacici gelmez.

Biz eski tip 5083 kullanıcısıyız yeni tiplerde bildiğim kadarıyla sağ konsol geliştirildi lift otomatik felan eklendi ve park vitesi konuldu başka da bir değişiklik yok.
Hidrolik kolların kaldırma kapasitesi zayıf. Biz ek piston taktırdık şimdi çok iyi oldu 1600 kg lik gobleyi kaldırıyor şuan.
Yakıtı gayet ideal bi traktör yolda seri 40 km yapiyor. Frenler sağlam eski kasada tek çekerdeyken sadece arka fren tutuyo yenilerde 4 ü birden tutuyorsa güzel olmuştur.
1561623915215.jpg

Yeni kasada yan konsol değişikliği, gösterge değişikliği, diferansiyel ve çiftçeker elektronik, ileri geri şatıl iyileştirilmiş. Tavsiye ederim bizimde var. 600 saatteydi aldığımızda şuan 3500 saatte hiç arızası falanda olmadı.

5085m aldım dün sağol abi. E ler yaramaz ya hiç alasım gelmedi zaten.
Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın. E lerden mutlaka iyidir. Bizim köyde üç adet 5105 m var. Genel olarak sorunları yok. Sadece, emsal traktörlere göre uzunluk olarak aks mesafeleri biraz kısa gibi. Ayrıca, o güçteki bir traktörün hidrolik kaldırma kapasitesi yine düşük. ( Emsallerine göre ) gibi.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Hayırlı olsun.İyi günlerde kullanın. E lerden mutlaka iyidir. Bizim köyde üç adet 5105 m var. Genel olarak sorunları yok. Sadece, emsal traktörlere göre uzunluk olarak aks mesafeleri biraz kısa gibi. Ayrıca, o güçteki bir traktörün hidrolik kaldırma kapasitesi yine düşük. ( Emsallerine göre ) gibi.
Teşekür ederim. Johndeere deki Sağlamlık hiçbir traktörde yok. Kaldırma kapasitesi ise kataloglarda yazanlara bakma abi 1500 kg makine tak önü nasıl kalkıyor diğer traktörlerin ben bütün traktörleri kullandım. 12000 saat johndeere 25 Kr masraf yapmadık.

• Beğen
Tepkiler: 768 ve murat1919